beruskovana beruskovana komentáře u knih

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Stále jsem si říkala to co už v závěru prvního dílu..když tak detailně popisuje děj téměř den po dni a Kvothovi je stále 16-17 let, když se zaobírá všemi maličkostmi (v druhém díle odbíhá od hlavního děje) kdy se začne dít konečně víc..to co ho dostalo tam kde je dnes? A bohužel jsem se to nedozvěděla v tomto druhém díle. Napřed jsem se těšila kdy už bude třetí, ale teď mám z něj spíš obavu.

05.04.2019 3 z 5

Bídníci II. Bídníci II. Victor Hugo

Hlavní děj krásný, čtivý. Bohužel zdlouhavé popisy událostí (některých zdánlivě nesouvisejících s dějem) knihu na můj vkus zbytečně prodlužují.

11.10.2018 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem zkoušela číst už dvakrát, ale nedokážu se překousat přes prvních 100 stran. Nevím jestli se k ní někdy vrátím, začátek mi přišel dost nezáživný.

31.08.2018

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

I když příběh z jiného století, stále krásný. Jeden z mých nejoblíbenějších.

31.08.2018 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Jako malá jsem je četla pořád dokola. Krásná knížka, krásné pohádky, krásné vzpomínky.

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Tuto knížku jsem jako dítě zbožňovala, dodnes mi většina pohádek dokáže znít v hlavě. Jen škoda, že už ji nemám, četla bych z ní i svým dětem.

Zrůdné zrcadlo Zrůdné zrcadlo Michael Scott

Knihu jsem četla před mnoha lety a pamatuji si, že se skvěle četla. Napínavé až strašidelné. Dodnes si vzpomínám na ten mrazivý pocit..

31.08.2018 3 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Kniha, která se čte sama.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Pro mne je napsaná naprosto jedinečným způsobem a má silný příběh. Určitě se k ní ještě někdy v životě vrátím. Pro mne rozhodně oblíbená spisovatelka.

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Film jsem nikdy neviděla. Řekla jsem si, že se na něj nepodívám, dokud nepřečtu knihu. Překousat pasáže popisu bitev a okolností, které s hlavním dějem nijak zvlášť nesouvisí bylo náročné, nicméně hlavní děj stojí za to.

31.08.2018 4 z 5

Královské vraždy Královské vraždy Jean Plaidy (p)

Díky této knize jsem začala číst ostatní díly, ale žádný jiný mne takto neupoutal.

12.10.2016 5 z 5