bersek bersek komentáře u knih

Šógun Šógun James Clavell

Jednou jsem tak nemel co delat, tak jsem si pustil Shoguna. Serial se mi libil natolik a tak jsem si rekl, ze si prectu knihu abych se o te dobe dozvedel vice. A tak jsem si cetl a zniceho nic knihu precetl. Ke konci mi doslo jak chytre je kniha napsana a kolik universalnich veci v ni je. Vrele vsem doporucuji !!!!

17.06.2012 5 z 5

Jak se stát Britem Jak se stát Britem George Mikes

autor se s notnou dávkou humoru, sarkasmu a ironie pustil do popisu Britů. Udělal to takovým způsobem, že se tomu i samotní Britové smáli a snad i smějí. První část knihy mě nedovolila přestat číst, ale jak jsem se přehoupl do druhé části... už to nebylo ono. Přislo mi to jako natahování už napsaného. Každopádně by si měl knihu přečást každý, kdo má něco společného s ostrovy... Opravdu povedené humorné dílko ...

09.02.2012 4 z 5

Tržiště senzací Tržiště senzací Egon Erwin Kisch

Kniha je o tom jaké to bylo za slavné C. a K. Skládá se z několika reportáží, kde Kisch satirickým humorem popisuje jak se stal reportérem a přidává i své významné reportáže. Celkově kniha reflektuje dobu Habsuburské monarchie a německé Prahy.

09.02.2012 5 z 5

Vídeň - literární toulky dunajskou metropolí Vídeň - literární toulky dunajskou metropolí Václav Fiala

tak tato kniha by neměla chybět nikomu kdo chce vidět Víden z jiního pohledu, Výborná práce.

30.09.2011 5 z 5

Světla a stíny islámu Světla a stíny islámu Břetislav Tureček

Tak tahle kniha mne opravdu hodne bavila. Zajimavym zpusobem popsane zazitky reportera a dobrodruha. Myslim, ze odpurci Islamu by si ji mely precist a trochu se nad ni zamyslet. Pri cteni jsem se uz videl v Iranu .......................

31.08.2011 5 z 5

Soumrak rytířů pouště Soumrak rytířů pouště Michael Asher

velmi mne zaujal styl jakym je kniha psana. Neco mezi pribehem a literaturou faktu

27.08.2011

Ortel Ortel Franz Kafka

Brrrr .....mraz po zadech

24.08.2011 5 z 5

To To Stephen King

tak jsem To dočetl chvílema jsem myslel že je to nekonečné.... na chvíli jsem si i říkal kam to povede dál. Ale neustále se rozvíjející linie příběhu které se až na uplný konec potkjí mě dostaly. Z knihy mám pocit že ji autor psal dlouho, zdá se mi jakoby střídal styly psaní (nemyslím formu já atd). M

30.11.-0001

Zásah Zásah Lee Child

super, ale autor ma i mnohem lepsi dilka

30.11.-0001 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

kniha je vyjímečná tím, že si z ní každý může odnést co chce. Není to King není to Morrell nemrazí z toho v zádech. Ale mně udělalo dobře to že jsem jí četl, protože mně stejně jako mnoha jiným připomíná můj život.

30.11.-0001 5 z 5