bedkniha bedkniha komentáře u knih

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Tuto knihu jsem jako dítě milovala

30.03.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Po přečtení knihy mám stejný názor jako "kolacky".

30.03.2024 5 z 5

Za kouzlem Turecka Za kouzlem Turecka Běla Janoštíková

Přečteno v rámci ČV ( téma č.14 Kniha z prostředí Vaší poslední dovolené ). Na letní dovolenou do Turecka jezdíme pravidelně už několik let, takže už známe nějaké zajímavosti.

Kniha začíná místem Bospor, což je průliv mezi Černým a Marmarským mořem na severozápadě Turecka a pokračuje do Istanbulu. No a pak jsem si připadala, že jedu poznávacím zájezdovým autobusem po Istanbulu, kde nám průvodce vypráví o dávné historii Turecka, místních zvycích, kultuře, tradic, o jídle, floře, fauně, také o kočkách a jiných zajímavých míst v Turecku. Také se dozvíme, co v Istanbulu navštívit za památky, kde dobře nakoupit a kde se výborně najíst.

30.03.2024 4 z 5

Sestrou v pralese Sestrou v pralese Helga Greven

Líbilo se mi to.

28.02.2024 5 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Asi nejlepší díl, i když bych to nepředpokládala, protože to byl poslední. Kdybych měla začít číst celou sérii znovu, začala bych tímto posledním dílem. Věděla bych ve třetím a čtvrtém díle, kdo je John Amos a kdo Joel. Ale jinak celá série byla moc pěkná, sice ve 3. a 4. dílu byla chvíli nuda a chvíli se nedalo čtení odložit.

24.02.2024 5 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Mám ráda rodinné ságy, proto jsem se rozhodla tuto sérii dočíst. Tato kniha se mi zrovna hodila i do letošní čtenářské výzvy k bodu č. 11 - Kniha, která naráz splňuje dvě témata loňské výzvy a to bylo téma č. 9 - Kniha z bazaru DatabazeKnih.cz + 14 - Kniha, která je součástí série.
Právě jsem na začátku 4.dílu ( Setba minulosti ) a musím konstatovat, že souhlasím se čtenářem Youn@n, že to mělo skončit druhým dílem, který se mi líbil víc než první - Květy z půdy. Ale uvidím.......

03.02.2024 4 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Pro mne to byla naprostá bomba. Vůbec nevím, jakými superlativy bych knihu ohodnotila, nejlépe to vystihl v komentáři Kaduri a Bara52. Já osobně knihu dávám do doporučených.

26.01.2024 5 z 5

Klub osamělých srdcí Klub osamělých srdcí Liselotte Hammer

Série přečtena a v celku se mi to moc líbilo, něco více něco méně.

1.díl - Bestie uvnitř - u této knihy jsem měla největší očekávání, ale líbila se mi ze všech nejméně.

2.díl - Za všechno se platí - z anotace - Do Grónska přijíždí delegace vedená dánskou ministryní životního prostředí a německou kancléřkou s úkolem dosvědčit důsledky globálního oteplování. Z této knihy jsem měla největší strach, ale nakonec byla jako druhá nejlepší.

3.díl - Klub osamělých srdcí - začátek byl trochu nudný, pak se to rozjelo, ale bylo to jen na 4*.

4.díl - Dívka z ďáblova močálu - knihu mám koupenou už delší dobu, u které jsem netušila, že je součástí série. Nalákal mě název knihy. Pak jsem zjistila slabé hodnocení od čtenářů, ale nakonec dopadla nejlépe ze všech čtyř knih.

14.01.2024 4 z 5

Za všechno se platí Za všechno se platí Liselotte Hammer

14.01.2024 5 z 5

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

14.01.2024 4 z 5

Dívka z ďáblova močálu Dívka z ďáblova močálu Liselotte Hammer

14.01.2024 5 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

To se mi moc líbilo. Čekala jsem úplně něco jiného a byla jsem mile překvapena. Myslím, že můžu napsat "doporučuji".

07.07.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Parádní čtení, úplně stejný názor jak píše "šipek". Jack Logan je opravdu sympaťák a já si ho užívám už ve druhém díle :-)

18.05.2023 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Perfektní série. Nejvíce se mi líbila Šifra, pak Sokolník a nakonec Hadí oči. Ráda přivítám další díl.

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Perfektní čtení, byla jsem napnutá až do poslední stránky. I přesto, že Klekánice byla také dobrá, Vodník byl o něco lepší. Autorku mám v oblíbených. Doufám, že brzy vyjde další skvělá kniha od této autorky.

13.05.2023 5 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Pro mne byla kniha perfektní, trochu jsem se bála, hlavně, když se to odehrávalo v lese, pak jsem byla zvědavá a nakonec jsem byla šokovaná. Určitě si přečtu další díl.

26.04.2023 5 z 5

Prokletí rodu Prokletí rodu Ilona Dobrovolná

Nádherná obálka, perfektní počteníčko, moc se mi to líbilo!!!

18.04.2023 5 z 5

Soucit musí stranou Soucit musí stranou Luděk Kubát

Ctirad Karafiát, jeho rodinka, policejní sbor a celá tato série mě stále baví. Tento příběh byl zatím asi nejlepší, nemám co vytknout. Těším se na další příběh :-)

09.04.2023 5 z 5