Bediczek Bediczek komentáře u knih

Vrby Vrby Algernon Blackwood

Noční scény jsou správně mrazivé a konec vás zanechá přijemně rozladěné.

29.04.2019 4 z 5

Pán prstenů: Souborné vydání Pán prstenů: Souborné vydání J. R. R. Tolkien

Prostě stará dobrá klasika. Bez Pána prstenů bychom tu neměli moderní fantasy.

18.04.2019 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Začátek byl naprostá bomba a nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Potom co bylo odhaleno jak to je příběh tak trochu ztrácel dech ale i tak solidní sci-fi. Dávám lepší 4

28.01.2019 4 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Celkem pěkná detektivka, Simon byl sympatický, Nathalie trochu psycho. Odsejpalo to od první stránky až do konce, ale ve srovnání s údolím lišek trochu postrádám ten element tajemna, proto jen za 4/5.

29.08.2018 4 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Je trochu paradox, že autor tolik brojí proti reklamě, přitom jeho kniha měla celkem velkou reklamní kampaň, ze které on má profit, ale to nechme stranou. Zezačátku jsou vtipy příliš nahuštěné a nemají prostor dýchat a situace často až příliš absurdní. Někdy v půlce se to začíná lámat a příběh je trochu smutnější/vážnější a provokuje k zamyšlení. Sám pracuji v koprorátu a dovedu se s mnoha situacemi ztotožnit, což je důvod proč dávám knize 4 namísto 3 hvězd.

01.08.2018 4 z 5

Kalné vody Kalné vody Patricia Cornwell

3,5 * lepší průměr. Kay je typická Marry Sue. Na knize je zpočátku zábavné mysterium utonulého potápěče, které ale když se odhalí, klesne kvalita o třídu.

19.07.2018 4 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Jak už tu několikrát padlo, kniha je příliš zdlouhavá, dala by se zkrátit tak na půlku a byla by čtivější. Často děj zbytečně odbočuje od únosu a přestává být poutavý. Závěr je ale skutečně napínavý.

20.06.2018 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Detektivka jak má být. Celým příběhem se táhne tajemství a čtenář si sám v hlavě teoretizuje o tom kdo za tím vlastně je. S Ryanem jsem často sympatizoval, protože to byl prostě jen smolař a hlupák ale nebyl zlý. Může mi někdo do zpráv napsat kdo unesl Ryanovu matku a zorganizoval znásilnění Debbie? Mně to nějak uniklo.

07.06.2018 5 z 5

V pavoučí síti V pavoučí síti Jakub Hrdoun

Na to že je to autorova prvotina je to skvěle napsané a děj čtenáře občas fakt vtáhne. Na druhou stranu jsem občas měl dost hokej ve jménech. Zezačátku román působí trochu jako rychlé šípy, ale dost překvapivá je brutalita. Zápletka je místy dost prekombinovaná na to jak prosté je rozuzlení.

17.05.2018 3 z 5

Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude… Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude… Martin Láníček

ROD Nebezpečné stvůry jsou VŠUDE..., spíš ROD a jeho výlet s manželkou na Rhodos.
Možná je to tím že autora osobně znám a to že sebe sám vkládá do role Roda (čili neohroženého, statečného, silného klaďase, s morálním kodexem jak Brno), je mi trochu nesympatické.
Většinu času se vlastně nic neděje, jen si čteme o Rodově (autorově) dovolené na Rhodosu, občas nám do toho nesmyslně vtrhne nějaká ta bytost a nic neudělá. Proč vlastně ty bytosti, které unášeli těla nic netušících lidí, následují Roda, který je pro ně nebezpečný, až na Rhodos, jsem taky vůbec nepochopil.
Doporučil bych pojmenovat v knize více než dvě postavy, z těch pokrčených, okřídlených a nehmotných stvůr, které jsou pak jak kladné tak záporné vám jde hlava kolem, o párech které Rod se Sárou potká na dovolené nemluvě.
Celé je to tak nějak pomatené a zdlouhavé, chtělo to lépe promyslet zápletku a celkově zkrátit tak na polovinu, ne-li více.
Najde se zde i pár celkem napínavých scének, ale je jich skutečně po skrovnu. Člověk to vlastně čte a čeká kdy se teda konečně něco stane a ono nic. Například, Rod se vrací za Sárou na pokoj, a ona tam prostě spí... Proč například není proměněná?

09.04.2018 2 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Kdo si stěžuje na přílišné násilí a nechutnosti, ten asi vůbec nechápe o co Kotletovi jde, totiž šokovat násilím a nechutnostmi. Knížka vcelku zábavná, rozhodně zábavnější než druhý díl trilogie, konec mně celkem překvapil, vzhledem k tomu že je to psané v ich-formě.

19.03.2018 3 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Nevím proč, ale kniha mne nebaví. S postavami se naprosto nelze ztotožnit, děj uhání kupředu, ale napětí je nulové. Mnohdy je kniha až účelově nechutná. Při scénách s obřím psem jsem si představoval předimenzované labradoří štěně :-)

30.01.2018 2 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Jednu věc na humorné četbě nechápu, proč se autor téměř vždycky snaží být vtipný za každou cenu v každé větě? Vtip by byl mnohdy efektivnější, kdyby dostal prostor dýchat.

15.01.2018 4 z 5

Přízraky na Devíně Přízraky na Devíně Juraj Červenák

Dostal jsem přesně co jsem čekal, Rogan i Goryvlad jsou sympaťáci, čtenář jim fandí. Vyobrazení středověku je syrové a brutální a příběh pěkně odsýpá. Jen oslovení "bráško" mne trochu vytrhlo z děje. Ale četbu jsem si užil a pustím se i do daších dílů.

24.11.2017 4 z 5

V mrazivých časech V mrazivých časech Fred Vargas (p)

Knížka celkem čtivá. Tým vyšetřovatelů je složen ze sympaťáků a místy se jejich počínání i zasmějete. Nejvíc mne bavila část na Islandu. Konec mne však nijak na zadek neposadil, prostě se ukázalo že ona osoba vraždí protože je psychopat, velké překvapení se nekonalo.

02.11.2017 4 z 5

Konec vlka samotáře Konec vlka samotáře Miroslav Žamboch

Nevím jak může středověká postava používat přirovnání jako např. "protáhnul jsem se jak gymnasta", přijde mi to poněkud nedobové.

18.10.2017 3 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Pěkná blbost, ale na tranzit metrem do práce ideální. Je Kotleta feminista?

29.08.2017 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Narozdíl od napínavého předchůdce hrozná strašná nuda. Vše co bylo na Silu dobré (postupné odhalování jak to ve skutečnosti je a sympatické postavy) tu chybí. Do čtení jsem se musel vyloženě nutit a už dál nechci, vůbec mně to totiž nezajmá a další díl už rozhodně číst nebudu.
Připomíná mi to trochu Metro, tam byl taky první díl napínavý a četl se skoro sám a pokračování se mu vůbec nepodobá.
Hold občas by bylo lepší dobrý nápad nedojit až do poslední kapičky.
Končím stranou 280 a to knihy normálně dočítám seč jsou sebehorší.

16.08.2017 1 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Vesměs pekná knížka. Líbilo se mi že se postupně dozvídáme všechna tajemství a klaustrofobická atmosféra Sila. Také když někdo šel čistit, vždycky jsem doufal že z toho nějak vyvázne. Zezačátku kniha pěkně odsejpala, pak ale trochu ztrácela dech (za to ubírám jednu hvězdu). Jinak chemie mezi Juliette a Lukasem mi připadala trochu nucená a nevěřím že by se někdo jako Juliette takhle bezhlavě zamiloval do někoho, koho skoro nezná. A pak ještě jeden technický dotaz: Proč ksakru nepoužívali výtah? :)

13.07.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Možná i krapet lepší román než trilogie Hustej nářez. Postavy i prostředí jsou celkem uvěřitelný, hlavní hrdina (hrdina z Istanbulu) je navíc sympaťák. Jediný co bych knize vyčet je asi absence výraznýho záporáka.

26.04.2017 4 z 5