Bebe2004 Online Bebe2004 komentáře u knih

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Ani tahle knížka od autorky nebyla zklamáním. Příběh byl napínavý, čtivý a velmi překvapivý. Když už to vypadá, že je konec, přijde finální zvrat. Styl psaní mi vyhovuje, děj hezky plyne.

26.09.2021 5 z 5

Nevěřte Hunterovi Nevěřte Hunterovi Karolína Bendová

Knihu napsanou podle příběhu z wattpadu lze poznat hned podle první věty. Ten styl psaní, způsob vyjadřování, to všechno ukazuje na původ. A to je jeden z důvodů, proč ji hodnotím jen třemi hvězdičkami. Kdybych jí četla právě na wattpadu, pravděpodobně bych si řekla, hmm, hezký příběh, ale rozhodně ne knížka. Dalším důvodem je konec. Ani týden po přečtení jsem se s ním nesmířila, pořád nechápu, proč zrovna takhle, nenašla jsem v tom žádné smysluplné ponaučení nebo něco. Každopádně obsahově knížka není špatná, ačkoliv trochu zbytečně natahovaná.

30.06.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila. A to i přes některé negativní komentáře v mém okolí. Bohužel musím říct, že mě zklamala. Ne že bych se vyloženě nudila, ale taky mě nedokázala pořádně vtáhnout do děje, četla jsem ji spíš "povrchově".

24.06.2021 3 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Asi nejsem cílená věková kategorie, ale celkem mě to bavilo. Líbilo se mi, že příběh nebyl jen z pohledu jednoho člověka, ale že se střídaly. Četlo se to pěkně.

23.05.2021 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Knížku jsem si přečetla po zhlédnutí filmu. Obě zpracování se mi moc líbily, a to i přesto, že to bylo velmi odlišné. Příběh se četl hezky a rychle, děj plynul, postavy byly příjemné. Moc se mi líbily vzpomínky z minulosti. Moc se těším na další díl.

17.01.2021 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Já jsem spokojená. Občas jsem se musela trochu víc soustředit, ale psané to bylo velmi dobře. Možná by bylo fajn, kdyby se ze začátku každého pohledu napsalo jméno o koho jde. První jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale to se rychle spravilo. Měla jsem několik typů, ale žádný se nepotvrdil.

30.10.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knížku jsem si přečetla na popud kamarádky a vůbec se mi do ní nechtělo. Obecně většinu doporučených knih se mi nechce číst. Ale snažím se překonat a obvykle nejsem zklamaná. Ani tady jsem nebyla. Byla to prostě taková ta typická holčičí romantika. Letos jsem se i koukla na film - taky moc pěkný.

25.10.2020 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Myslím, že je to velmi dobře napsané. Líbilo se mi podání, jakým se člověk dozvídal historii. Není to kniha, kterou bych si sama vybrala - dostala jsem ji od prarodičů, ale pustila jsem se do ní a spoustu věcí zjistila.

17.10.2020 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Nějakým způsobem se mi to líbilo, ale něco mi vadilo. Třeba styl psaní. Úplně mi nevyhoval. Děj byl zajímavý, Violku jsem si hned oblíbila a se zatajeným dechem čekala, kdy se zase něco stane. Každopádně celkem fajn počtení.

07.10.2020 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Další z knih K. Westové, na kterou jsem se opravdu těšila. Možná jsem očekávala trochu víc? Nevím, každopádně i přesto se mi to moc líbil a upřímně? Až do konce jsem opravdu netušila, kdo Lacey sabotuje. Měla jsem určitá podezření, ale ani jedním jsem se netrefila, takže před autorkou smekám klobouk! knížky od Kasie jsou příjemná oddychovka, kterou můžu číst úplně kdykoliv, takže za mě, opět moc dobré.

28.08.2020 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Já vlastně nevím, co si o téhle knize myslet. Bylo to hrozně zvláštně napsané, skoro nerozvinuté, v podstatě holé věty. Ale na druhou stranu jsem tak nějak nedokázala přestat číst. Nějakým zvláštním způsobem mě to drželo a já to přečetla na jeden zátah. Námět byl určitě zajímavý, ale to zpracování... Zase, bylo to něco úplně jiného než obvykle čtu, ale jsem ráda, že jsem si to přečetla, protože každá kniha nás nějak posouvá.

25.08.2020 4 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Knížka se mi líbila, ale musela jsem ji číst na etapy. Nedokázala jsem číst souvisle v kuse. U těhle knih je ten problém, že je tam hrozně moc jmen. Popisuje se tam celé to městečko a každého souseda známe jménem. Upřímně, zapamatovala jsem si rodinu a u ostatních jmen jsem musela vždycky trochu přemýšlet, než jsem si vzpomněla o koho jde.

08.07.2020 3 z 5

Návraty domů Návraty domů Debbie Macomber

Kniha mě bavila, hlavní hrdinku jsem si oblíbila a její sestry jsem neměla ráda.

11.05.2020 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Skvělá kniha. Někdo doporučení na něco podobného?

11.05.2020 5 z 5

Noc, kdy padaly hvězdy Noc, kdy padaly hvězdy Radka Zadinová

Pohled z druhé strany se mi nelíbil tolik, jako Dívka odnikud, ale přesto zajímavé čtení.

09.09.2019 4 z 5

Dívka odnikud Dívka odnikud Radka Zadinová

Knížka se mi moc líbila. Od začátku jsem fandila tomu druhému z bratří, i když se mi líbilo, jak k soběstím prvním neseděli.

09.09.2019 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Po rereadingu musím trochu změnit hodnocení. Tentokrát jsem četla mnohem pozorněji a viděla věci, které předtím ne. Bavilo mě kontrolovat, jestli v textu nejsou zvýrazněná písmenka, hledala jsem vzkazy dole na stránkách. Svět sice pořád nepatří mezi moje oblíbené, ale Sefia s Lučištníkem to skvěle vynahrazovali.

22.12.2021 4 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Na Všechny stránky Amélie jsem četla samé pozitivní recenze, všichni tvrdili, jak je knížka úžasná. Měla jsem tedy jistá očekávání a nejsem si jistá, jestli byla naplněna. Začnu plusy. Nejde popřít, že je kniha krásně napsaná, a že obsahuje nespočet skvělých myšlenek. Nešlo zde o příběh jako takový, byla to spíš cesta vyrovnávání a uvědomování, což mi nevadilo, takové knížky mám taky ráda. S Amélií jsem se velmi rychle ztotožnila, s Nolanem trochu míň, ale pořád to byla sympatická postava. Co mě trochu mrzelo bylo to, že Jenna umřela tak rychle. Nestihla jsem si s ní vytvořit pouto, a proto mě její smrt nezasáhla tolik, jak by si knížka zasloužila. To šlo možná vymyslet lépe. Ovšem největším mínusem bylo to, že byla moc krátká!

22.12.2021 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Jednoznačně lepší než Navždycky. Avu i Chrise jsem si oblíbila hned na začátku, jejich příběh se mi líbil a navíc je knížka plná skvělých perliček.

26.09.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Knížka se mi moc líbila. Ačkoliv jsem se ze začátku nemohla začíst, po pár stránkách už to šlo samo. Postavy mi byly sympatické a děj, i přes častá klišé, se příjemně vyvíjel. Nedočkala jsem se sice žádného velkého zvratu, ale četlo se to dobře.

26.09.2021 4 z 5