Bebe2004 Bebe2004 komentáře u knih

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Jeden z nejlepších thrillerů, které jsem kdy četla. A to i proto, že to má příběh, který zaujme, postavy, které jsem si snadno osvojila. Líbilo se mi, že tam nešlo jen o vraždu. Četlo se to krásně, bylo to uvěřitelné. Jsem velmi spokojená.

26.01.2021 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Tuhle knížku jsem četla před několika lety a pamatuju si, že se mi moc líbila. Rozhodla jsem se ji přečíst znovu a mám pocit, že to bylo ještě lepší, než jsem si myslela. Postavy jsem si zamilovala, četlo se to krásně, děj plynul. Prostě nemám co vytknout. Jsem na prosto okouzlená. Znovu.

05.01.2021 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Žádnou další knihu jsem od autora nečetla, takže nemám s čím srovnávat. Bylo to zvláštní. Ani ne skvělé, ani ne špatné. Dobře se to četlo, ale tolik mě to neuchvátilo. Bylo to něco úplně jiného. Občas jsem nechápala Davidovo chování, ale to je samozřejmost, protože jsem nikdy nezažila to, co on. Příběh jako takový se mi moc líbil. Moc jsem si oblíbila Naaliyah. Spoustu nového jsem se naučila, takže celkově to hodnotím kladně.

14.11.2020 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Krásná kniha. Jedna z nejlepších od této autorky!

09.09.2019 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Knihy Johna Greena mám velmi ráda. Jsou to knihy, u kterých je třeba přemýšlet, rozhodně si u nich neodpočinete. Nad každou myšlenkou je potřeba se zastavit a přemýšlet nad ní. I tady nešlo o samotný děj, ale právě o myšlenky. Jedna želva za druhou pro mě patří do top tří nejlepších knih Johna Greena.

22.12.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Knížka se nádherně četla, příběh byl skvěle napsaný, postavy jsem si hned oblíbila a mapy v knize byly krásně doplňující. Hned po přečtení jsem měla chuť dát si REreading

26.09.2021 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Stejně, jako většina knížek z edice Srdcovky, se i tahle četla příjemně. Skvělá pro letní čtení, navodí skvělou atmosféru. Postavy jsem si sice nijak nezamilovala, přesto mi byly sympatické. Děj se příliš netáhl, líbilo se mi střídaní pohledů Laurie a Cama a ačkoliv byl příběh plyný klišé, jeho čtení jsem si užívala

28.07.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Aaaa, to byla nádheraa. Skvělé, sympatické, uvěřitelné postavy. Prostředí příběhu perfektní. Děj úžasný (i přesto, že tušíme, jak to dopadne :)). Kasie Westová opět nezklamala, ukázala, že romanťárny psát umí. Myslím, že by se podle jejích knížek měly točit filmy

02.06.2021 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Ta knížka je bezpochyby úžasně napsaná. Čte se dobře, postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Příběh jako takový je pěkný, napínavý. Ale. Našly se tam místa, kde jsem se měla nějak cítit. Vyděšená, smutná, naštvaná,.. Ale já to necítila. Nebo alespoň ne tak, jak bych měla. Hodnotím 4 hvězdičkami, protože to mělo mezírky.

05.05.2021 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Tuhle knížku jsem potřebovala. Moc se mi líbilo, že narozdíl od jiných hlavních postav nebyla Eliza dokonalá. Chvíli jsem Wallace nenáviděla za jeho sobeckost, ale jinak jsem měla všechny postavy moc ráda. Celá tahle knížka pro mě byla něčím, co jsem potřebovala číst a troufám si říct, že z ní budu ještě nějakou dobu čerpat.

07.01.2021 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Miluji knížky Johna Greena. Mám ráda jeho styl psaní, dokonce i jeho otevřené konce. Ani tato kniha mě nezklamala.

11.05.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásná dojemná kniha, četla jsemji na jeden zátah

09.09.2019 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Skvělá knížka. Postavy byly skvělé, s reálnými problémy, sympatické. Děj jsem si užívala a ačkoliv člověk tak nějak tuší, jak to dopadne, stejně má potřebu číst dál, nejlépe bez přestávek. Napsané to bylo příjemně, četlo se to skoro samo.

14.05.2021 5 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Kniha se moc hezky četla, příběh mě bavil, postavy byly sympatické, styl psaní mi sedl, já jsem spokojená :)

13.04.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Trvalo mi několik kapitol, než jsem se pořádně začetla. Od knihy jsem měla velké očekávání, protože miluju Babička pozdravuje a omlouvá se. A byla jsem trochu zklamaná, protože to nebylo tak dobré. Jinak ale fajn postavy, pěkný příběh

08.04.2021 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Já tu knížku miluju! Za mě je to druhá nejlepší od autorky, první je suverénně P.S. Líbíš se mi. Všechny postavy v knize jsou dokonalé, sympatické. Ze všeho nejvíc jsem si oblíbila Daxe (ale kdo z nás ne :)). Nápad s uvězněním v knihovně je skvělý a hned bych si s Autumn vyměnila místo. Knihu čtu už podruhé a rozhodně ne naposledy :)

04.04.2021

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Ze začátku jsem se do čtení musela nutit, ale druhou půlku už jsem hltala a mozek mi jel na plné obrátky, přemýšlela jsem, vytvářela různé teorie, ale nic se nepotvrdilo úplně. Trochu mě zarazil konec. Takový, že možná je už po všem, ale možná taky ne. Jinak ale knihu hodnotím celkem pozitivně

02.02.2021 4 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Za mě neuvěřitelně silná knížka, moc se těším, až se podívám na film

23.05.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Opět, knížky Johna Greena mám velmi ráda.

23.05.2020 5 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Knížka je napsaná velmi čtivě. Postavy byly uvěřitelné a samotný příběh byl velmi silný. Při čtení mi bylo místy až špatně z toho, jak se dřív s postiženými dětmi zacházelo...

26.09.2021 5 z 5