bea.mari bea.mari komentáře u knih

Anička v Austrálii Anička v Austrálii Ivana Peroutková

Knížka se mi moc líbila, protože tam Anička, i když nechtěla, snědla krevetu a krevetový karbanátek, kousla ji pijavice a skamarádila se s aborižinskou holčičkou.

06.06.2021 5 z 5

Veselé příhody malého tygříka Veselé příhody malého tygříka Susanne Blesius

Je to moc hezká knížka, je o tygříkovi, který měl narozeniny a považovali ho za krále džungle. Šel s kamarády do cirkusu a tam vystupoval za svého strýce. Byla to vtipná knížka pro malé děti.

19.05.2021 5 z 5

Srdce víly Srdce víly Iginio Straffi

Líbilo se mi to, i když to bylo trošku smutné, protože čarodějky zajaly krále a královnu, ale vílám se jim je naštěstí podařilo zachránit.

16.05.2021 5 z 5

Lucie, víla diamantového kamene Lucie, víla diamantového kamene Daisy Meadows

(SPOILER) Lucie je poslední diamantová víla. V této knížce se neobjevuje kámen na v zemi lidí, ale v Pohádkové říši! Ale Ráchel a Kristýně se to stejně podaří najít, ale zastaví je Servác Mráz. Naštěstí odlákají pozornost a Lucie na Pegasovi příletí k diamantu, čapne ho a vrátí se dolů. Servác Mráz ji ale uvidí a na holky vystřelí ledové šípy. A potom holkám pomůže královna Titanie a ledové šípy se roztříští na milión malých kousků. A nakonec byla velká oslava, kde všechny víly předváděly svoje schopnosti. A Kristýna si v duchu říká, jestli to není sen, který jí poslala India –⁠ víla měsíčního kamene. (Tu jsem ale ještě nečetla.)

28.04.2021 5 z 5

O Radostníčcích O Radostníčcích Jan Houkal

Dávám 5 bodů, protože to jsou hezké pohádky. Nejvíc se mi líbila o tom, jak lidé začali používat zrcadlo.

21.04.2021 5 z 5

Prázdniny s dinosaury Prázdniny s dinosaury Zuzana Suchá

Četla jsem to čtyřletému bráchovi, který plnil úkoly. Mně se ten příběh taky líbil, překvapilo mě, že se dětem nechtělo vstávat, ale bylo hezké, jak je budil dědeček. Stáhl jim peřinu a musely si pak vzít bačkory a jít na snídani. A měly zrovna bábovku.

31.03.2021 5 z 5

Vítej, Karle! Vítej, Karle! Ivona Březinová

Je to dost hezká knížka o kluku Karlovi, který byl fakt divný. Mluvil divně, měl divné oblečení, říkal, že je žebrák - a pak se přišlo na to, že mu není 7 let, ale 700! A že je to Karel IV.!

17.03.2021 5 z 5

Kamara, tvůj kamarád z Guineje Kamara, tvůj kamarád z Guineje Ladislav Mikeš Pařízek

(SPOILER) Kniha je o tom, že jeden kluk Kamara měl tátu tkadlece a jednou s kamarády si hráli na cestovatele, protože jednou k nim doopravdický cestovatelé přijeli (to byli cestovatelé z Československa). A tak šli do pralesa. Malý Soso byl lovec, Galé byl cestovatel a cestovatel byl také Ďalo. A Kamara byl průvodce. Chtěli jít k řece, ale Kamara si spletl cestu. Šli vpravo a tam byly bažiny. Malý Soso šel vlevo, kde byla řeka, ale Kamara si myslel, že vlevo jsou bažiny s krokodýli. A když zjistili, že se jim ztratil Soso, tak šli vlevo a pořád volali: "Soso! Soso!" A najednou zahlédli jedovatého hada a ten byl přežraný, tak si jich nevšímal a odplazil se. Pak kamarádi slyšeli šumění vody a došlo jim, že budou blízko řeky. A potom si všimli malého Sosa. A ten jim řekl: "Kde jste byli? Už tady na vás čekám hodně dlouho." Potom šli na louku a tam viděli zajíce, gazely, buvoly, antilopy a sajky. A potom Galé zastřelil šípem perličku. Pak šli domů a tam byl pardál a chystal se je napadnout. Jeden starý pán ho zastřelil šípem a potom svázali klacky a odvezli pardála do vesnice. A pak byly tancovačky.

03.03.2021 5 z 5

Jurassie Jurassie Pavel Brycz

(SPOILER) Je to příběh, jak děti ukradly ptakoještěří vejce a pak zjistily, že dráček (ptakoještěr Jurassie) nemá samici. A pak Jurassie našel samici. Skončí to dobře, ale i trochu smutně, že je Jurassie opustí. Četla jsem to bráchovi na dobrou noc.

12.02.2021 5 z 5

3D Dinosauři 3D Dinosauři Chris Madsen

Je to knížka o tom, jak žijí různé druhy dinosaurů. Přečetla jsem to proto, že jsem se chtěla o dinosaurech něco dozvědět.

02.02.2021 5 z 5

Medvědí chaloupka Medvědí chaloupka Alžběta Trojanová

(SPOILER) Moc se mi ta knížka líbila. Je o holčičce a třech medvědech, ale nebyla úplně stejná, jako jsem znala. Ta holčička tady totiž snědla jenom jednu kašičku. A jenom na jednu židličku a ta pod ní praskla. Potom šla spát do nejmenší postýlky, a když se probudila, tak musela dát všechno do pořádku. A teprve potom přišli ti tři medvědi! A ten nejmenší medvídek rodičům řekl, co pro něj udělala: dala mu pod polštářek voňavé bylinky, uvařila mu lepší kašičku a židličku mu udělala pevnější, než byla ta před tím. A tak jí to jeho rodiče odpustili.

02.02.2021 5 z 5

Melodie, hudební víla Melodie, hudební víla Daisy Meadows

Je to zábavné a napínavé. A líbilo se mi, že víla Melodie rozehrála housle, protože na housle hraju.

27.12.2020 5 z 5

Dobrodružství malého ledního medvídka Dobrodružství malého ledního medvídka Katja Reider

Bylo legrační, že medvídek si myslel, že polární liška bude hnědá...on myslel, že je jenom zasněžená.

12.12.2020 5 z 5

Tanec sněhové vločky: Dance of a snowflake Tanec sněhové vločky: Dance of a snowflake Oleg Chaklun

Je to krátký, ale moc hezký příběh. Přečetla jsem to za 10 minut, když jsme jeli na gymnastiku. A jednu minutu jsem plnila úkoly. Takže celkem 11.

11.12.2020 5 z 5

O Snížkovi O Snížkovi Ondřej Hník

Přečetla jsem to bráškovi na dobrou noc. Dávám čtyři, protože to je knížka pro malé děti.

11.12.2020 4 z 5

Cínový vojáček a jiné pohádky Cínový vojáček a jiné pohádky kolektiv autorů

(SPOILER) Nejvíc se mi líbila poslední pohádka o sedmi bratrech havranech. Bylo to o tom, že bylo osm sourozenců a sedm z nich byli bratři. Ti byli strašně neposlušní, dali jedovatou trávu krávě a koze. Máma na ně byla naštvaná a řekla: "Kéž byste se proměnili v havrany." Nebe se zatáhlo a stalo se tak. A hodná sestra je začala hledat a našla opuštěný dům, kde byl stůl se sedmi miskami a pokoj se sedmi postelemi. Sestra si sedla do jedné z nich a usnula a potom přišli bratři havrani a vzbudili ji. Nejdřív se lekla, ale pak se uklidnila, protože uviděla, že jsou to její bratři. Pak ji vzali a odletěli s ní domů, kde byli jejich rodiče strašně šťastní, a když bratři zalitovali svých činů, tak se proměnili zpátky v chlapce.

10.12.2020 5 z 5

Hvězdička Zaspalka Hvězdička Zaspalka Frane Milčinski - Ježek (p)

(SPOILER) Je to velmi hezká knížka o tom, že hvězdička Zaspalka zase zaspala, když se měly hvězdičky řadit na svá místa. A chlubila se tím, že byla zářivější než Polárka a že se námořníci řídí podle ní. Přitom jí byly jen 3 milióny let. Tak ji strýček Měsíc poslal na zem za lidmi a varoval jí, ať nikomu neříká, že má zlaté vlasy. Chtěla vidět měsíc jako na dlani, ale neměla peníze na to, aby se koukla dalekohledem, tak vědci za to zaplatila jeden zlatý vlas. A potom je potkal loupežník, který vědci řekl, že tu holku chce do svého doupěte. A tam hvězdička říkala: "Ty máš ale špinavé nehty! Musíme ti je ostříhat!" a pak ho naučila slovo "milá", protože měl místo srdce v hrudi kámen. A díky tomu slovu, které napsal do prachu, se mu místo kamene objevilo srdce. A pak se polepšil. A hvězdička se vrátila zpátky do vesmíru.

06.12.2020 5 z 5

Zelené prasátko Zelené prasátko Ladislava Pechová

Je to velmi poučná kniha a zábavná. Nemáme se nikomu smát, když je jiný, a taky, že všechno má svůj duvod. Přečetla jsem jenom českou část, protože jinou řeč ještě neumím.

10.10.2020 5 z 5

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Walt Disney

Je to krásná pohádka.

25.09.2020 5 z 5

Kouzelný les Kouzelný les Zanna Davidson

Je to skvělá a napínavá knížka.

22.09.2020 5 z 5