bea.mari bea.mari komentáře u knih

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Přečetla jsem si to, protože se mi tahle knížka líbila. Líbilo se mi, že se mraveneček nakonec uzdravil.

14.03.2020 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Je to moc hezká knížka a člověk se tam doví zajímavé věci, třeba že koňovi srdce bije 40 krát za minutu. Mojí nejoblíbenější postavou byla slečna Dobrotová. Jenom nechápu, proč se ve filmu jmenovala slečna Krásná. A slečna Kruťáková se ve filmu jmenovala Hromasová. Ale byla stejně zlá a krutá jako v knížce.

16.03.2021 5 z 5

Snížek Snížek Holly Webb

(SPOILER) Je to nádherná knížka! Nejvíc se mi tam líbilo, že se holčička jménem Bel ocitla ve viktoriánské době a skamarádila se tam s holčičkou Charlotte, která ve viktoriánské době žila. Ta holčička Charlotte měla nemocnou sestřičku Lucy. Jednoho dne se Snížek, to byl kocour, ztratil a tak ho začla Bel a Charlotte hledat a pak ho našly. Pak se Charlottina sestra Lucy zaradovala a už o Snížka neměla strach. Potom se Bel vrátila k sobě domů do současnosti a lehla si do postele. A ráno se vrátila maminka a tatínek a Bel dostala pod stromečkem kočku a nikdo z rodiny nevěděl, komu ta kočka patřila. Ale Bel věděla jistě, že to bylo koťátko od Snížka a že ho do budoucnosti poslala Charlotte a Snížek.
Je to opravdu moc hezká knížka, hodně vám ji doporučuju.

23.01.2021 5 z 5

(SPOILER) SPOILERY
Bylo to o tom, že Justýnka měla akutní nedostatek fantazie, proto jí maminka pořídila jednorožce jménem Hubert, protože ho doktor předepsal. Poprvé ji Hubert zavedl do země, kde se mluvilo ve verších. A potom ji vzal do malovaného světa, potom na planetu Fantazie, kde prošli pralesem nesmyslů. Viděla tam židli, co měla křídla. A potom šli do domu vymyšlených kamarádů a tam se setkala se svou kamarádkou, která byla vymyšlená. Jmenovala se Klárka. Tak si s ní Justýnka hrála na zahradě a pak zavedla Justýnku do žlutého domu, kde uviděla úplně stejnou holčičku jako je ona. Ta byla vymyšlená jedním klukem ze školy. A potom byla kapitola, která se jmenovala Justýnka, Jonatán a jabloň. V té kapitole se seznámila s Jonatánem a stali se přáteli a Justýnka ho pozvala k sobě domů, kde vyrostla na její jabloni dvě první jablka. Hubert už tam nebyl, protože zůstal na planetě Fantazie se svou rodinu.

01.11.2020 5 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Je zvláštní, že pan Smraďoch byl lord, když se myl ve špinavém jezírku a řasy používal jako mýdlo. Ale byl hodný a skamarádil s Chloe a o Vánocích jí dal kancelářskou soupravu se želvami Ninja. Knížka byla vtipná i smutná.

20.05.2021 5 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Máma mi tuhle knížku doporučila, protože ji četla, když ještě nechodila do školy a učila se číst a uměla všechny básničky nazpaměť, protože to přečetla asi stokrát. Já už to přečtu jenom bráchovi, protože musím přečíst ještě spoustu jiných knížek, ale líbí se mi ilustrace a pohádky na konci a že je Ferda vtipný.

01.05.2021 5 z 5

Ela a kouzelné baletní střevíčky Ela a kouzelné baletní střevíčky Darcey Bussell

(SPOILER) Knížka začala tak, že Ela chtěla chodit na balet, ale neměli dost peněz, aby ji mohli zapsat. A tak jednoho dne pospíchala domů ze školy a tam uviděla baletní školu madam Zazy. Madam Zaza šla ven a podívala se na Elu. Madam Zaza jí nabídla, aby chodila zadarmo, a dala jí červené baletní střevíčky a baletní oblečení. A tak druhý den ze školy Ela pospíchala na balet a tančila u baletní tyče (barre) a pak jí madam Zaza řekla, že by se měla dívat. Poslední tančící holčička tančila nádherně. Když si doma Ela četla o baletu, její červené špičky se rozzářily, tak si je obula a ocitla se v Zemi kouzel, kde byla Švestková víla a byla smutná, protože zlý Myší král zařídil, aby se nemohlo tančit. Ela se vypravila za Myším králem a šla zapáchajícím lesem. Švestková víla Ele vyčarovala marcipánové švestky, které hodně voněly, ale ucítila to stráž Myšího krále. Ale stráže milovali Švestkovou vílu a tak se Ela dostala dostala bez boje dovnitř. Potom uslyšeli křik, že Louskáček nesmí být ani na vteřinku o samotě. A Švestková víla vyčarovala falešného Louskáčka a vyměnili je. Šli do dveří, kde Ela zatančila a pravý Louskáček se probudil a zaútočil na stráže. Ale bylo jich moc a přišel i sám Myší král a Ela po něm hodila botu (netrefila se a hodila to do krabic s nápisem "Lepidlo" a ty spadly na Myšího krále) a všem se podařilo utéct a Ela dostala jako odměnu za pomoc baletní sukni a vrátila se k sobě domů.

23.07.2020 5 z 5

Mizící hmyzíci Mizící hmyzíci Daniela Krolupperová

Je to skvělá knížka. Nejen že je zábavná, ale je i poučná. Člověk se třeba dozví, kolik centimetrů měří například hnojník.

27.05.2022 5 z 5

Střelnice Střelnice Ivan Wernisch

Je to zvláštní básnička, ale máma mi říkala, že Ivan Wernisch píše zvláštní básničky, tak jsem na to byla připravená. Je to o plechovém lese, ve kterém žijí zvířata, která nejdou zastřelit, protože jsou taky plechová. A ten les jednoho dne zrezne.

02.03.2022

Martinka a neposedná fretka Martinka a neposedná fretka Gilbert Delahaye

Je to moc hezká knížka a moc se mi líbila a přišlo mi vtipné, že její kamarád Mikuláš jí nepoznal, když se převlékla za strašáka do zelí.

26.06.2021 5 z 5

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, třeba že mamuti dorůstali výšky až 3 metry! Už je to druhá knížka, kde byl mamut holka.

10.05.2021 5 z 5

Kouzlo měsíční záře Kouzlo měsíční záře Linda Chapman

(SPOILER) Je to moc hezká knížka. Pojednává o tom, že jedna holčička jménem Lucka se skamarádila s holčičkou jménem Allegra. Když u ní přespávala, zjistila, že je duch hvězdného prachu. Allegra byla taky duch hvězdného prachu a věděla to o sobě už dřív. Potom se vznášely a Allegra Lucce ukázala, jak rychle umí létat. Další noc šly na paseku, kde byli jiní duchové hvězdného prachu, kteří měli za úkol chránit les a lesní zvířata. A potom se Lucka skamarádila s Ellou a Fridou. Frida byla zimní duch hvězdného prachu a Ella byla jarní duch. Allegra byla podzimní. Další den se Lucka dozvěděla, že chtějí vykácet stromy na jedné straně lesa. Potom večer se Lucka proměnila v ducha hvězdného prachu a potom šly zase s Allegrou na paseku a objevily Ellu a Fridu a hrály si na svoje magie. Lucka byla smutná, protože ještě žádnou magii neměla, a odešla. Allegra šla za ní. A potom vyvolala vítr a Lucka se začla kymácet ze strany na stranu. Potom Allegra nechala utichnout vítr a Lucka spadla na zem, ležela jako mrtvá. Potom se v křoví něco rychle zahýbalo a byla to zmije. Chtěla Allegru uštknout. A potom Lucka třikrát řekla "NE" a vyvolala ohnivou kouli, která zmiji odlákala. A tak zjistily, že je Lucka letní duch hvězdného prachu. Od koule začal hořet les, Allegra běžela pro pomoc a Frida s Ellou letěly za nimi, Lucka uslyšela zapískání a byla to myška. Lucka si musela sednout na zem, aby tu myšku vzala. Mezitím nad ní začalo sněžit. Uviděla Fridu, jak natáhla ruce, aby začlo pršet, až déšť uhasil oheň. Ella vyvolala květiny, Allegra odfoukla kouř a bylo to tam zase úžasné. Allegra zjistila, že myška je ve skutečnosti plh a ti jsou chránění, takže se tam nemohlo kácet a nemohla se konat stavba!

02.02.2021 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Nejvíc bylo legrační, že Pipi říkala, že sladkosti jsou jenom pro děti a že dospělí musí jíst jenom dušenou mrkev a rybu.
Přečetla jsem to cestou autem na výlet. A cestou zpátky to přečetla moje sestra. Takže je to takové rychlé.

12.12.2020 5 z 5

Zakouzlená škola Zakouzlená škola Petr Šulc

Dávám 5 bodů, je to dobrá knížka. Je to úplně první knížka, kterou jsem četla sama, ale nedočetla, protože se někam ztratila. A teď jsem ji dočetla.

01.11.2020 5 z 5

Příšerné zlobilky Příšerné zlobilky Martina Drijverová

Je to zábavná kniha, jsou v ní různá strašidla. Nejvíce se mi líbila kapitola "Holčička a ponocování". Je to o holčičce, která nechtěla spát a proměnila se v noční můru a musela strašit lidi.

20.10.2020 5 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Je to úplně stejný příběh jako film a má krásné ilustrace (taky úplně stejné jako ve filmu). A knížka se mi líbila, protože se mi líbil ten film, už když jsem byla malá.

30.06.2020 5 z 5

Chobotem sem, chobotem tam Chobotem sem, chobotem tam Ivona Březinová

Je to o mamutovi, kterého děti našly v lednici. Pak se o něj staraly a zažily s ním spoustu legrace a pak ho daly do zoo. A v zoo zjistili, že je to holka. :)
Knížka se mi líbila hlavně na konci. Je to hodně zábavná kniha. Dostala jsem ji při pasování na čtenáře.

16.04.2020 5 z 5

Roztomilý uprchlík Roztomilý uprchlík Aniela Cholewińska-Szkolik

(SPOILER) Byla jednou jedna malá Míša, bylo jí 7 let. A jednoho rána její dědeček jí dal na dva týdny králíka. Jmenoval se Snížek. Druhý den Snížek utekl, když Míšina maminka šla z práce domů. Míša ho hledala a pak v sobotu přijel dědeček a vyzvedl si Snížka. A pak Míša byla nemocná a četla si o třech bratrech, jak přepluli Amazonku a skákali po lijánách. A pak přišla její kamarádka Evička, která ji objala, a Pupík, to byl Míšin pes, řekl Evičce, že v krmítku je ptáček. A Evička ho přinesla k Míše domů a pak se o něj staraly. Pak už konečně bylo jaro a Míša se uzdravila. A na louce u lesa našly srnku, která ležela ve sněhu, a Evička se ptala, proč neutíká, protože viděla vždycky srnky utíkat. A Míšu napadlo, že nemá dost jídla, takže já nakrmily. Daly jí jablka. Když už bylo sluníčko, tak Míšina maminka a tatínek šli na procházku a Míša poskakovala za srnkou a rodiče se divili, že ji Míša zná.
Líbilo se mi to hrozně moc, protože tam Míša léčí zvířátka a já chci být taky veterinářka.

14.04.2020 5 z 5

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Je to dětská knížka a je proti fyzikálním zákonům.

03.04.2024 4 z 5

Polaris Polaris Shannon Messenger

Tak to mě vážně naštvalo. Autorka mě doslova mučí. Její knihy vždycky končí tak záhadně...ale jsou skvělé.

09.03.2023 5 z 5