Příšerné zlobilky

Příšerné zlobilky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220413/bmid_priserne-zlobilky-220413.jpg 4 57 17

Byly jednou holčičky, které moc a moc zlobily. A to se jim vážně nevyplatilo! Všechny se proměnily v opravdová strašidla a příšerky. Z jedné se stala bludička, z druhé mátoha, další se převtělily v jeskyňku, ohnivou kočku, lesní ženku či ohnivou kočku. A co teprve ty ostatní – jen se na ně podívejte! A kdo by neměl dost, ať si přečte i knížku Zlobilky.... celý text

Lacerta.j
17.12.2023 4 z 5

Sestilety syn si knizku zamiloval. Pribehy jsou srozumitelny s ponaucenim. Libi se mi, ze v pribezich nemaji holky jmena.
Naopak se mi vubec nelibi, ze je ve dvou pribezich prozrazeno, ze Jezisek neexistuje. Proc, vzdyt je knizka pro maly deti. Proto ubiram hvezdu.

GaleW
19.04.2022 5 z 5

Druhý díl stejně jako první se u nás těšil veliké oblibě. Zapůjčeno z knihovny, ale už nyní objednáno, abychom měli v naší knihovničce.

Atlantis
28.12.2020 2 z 5

Druhý díl je neskutečně slabší odvar oproti prvním Zlobilkám. Je tady až bolestivě vidět, že tentokrát vznikaly příběhy opačně - Drijverová si očividně udělala seznam pohádkových bytostí, a pak k nim na sílu naroubovala příběhy. Ty nejsou tentokrát zábavné ani poučné a chybí jim dokonce i to, co jsem oceňoval na první knize, tedy jejich hororový nádech. Tohle je prostě jenom další tuctová záležitost, na kterou se po jednom přečtení bude chytat prach.

rencovav
07.12.2020 4 z 5

To bylo milé a roztomilé! Několik příběhů na dobrou noc (samozřejmě pro děti, nejsem cílovka), které spojují tradice a mýty a lidová strašidla se současnými "problémy", které děti a jejich rodiče mohou řešit. Kéž by to bylo v životě tak jednoduché. Nojo, nevím nevím, jestli bych mohla být děti a být dobrá matka

bea.mari
20.10.2020 5 z 5

Je to zábavná kniha, jsou v ní různá strašidla. Nejvíce se mi líbila kapitola "Holčička a ponocování". Je to o holčičce, která nechtěla spát a proměnila se v noční můru a musela strašit lidi.

anna.zahy
12.10.2020 5 z 5

Nejvíce se mi líbila kapitola Holčička a bílá.

JankaV80
29.09.2019 5 z 5

Kvělé pokrčování knihy Zlobilky. I tato kniha měla u syna velký úspěch :-)

š.m.i.k
22.03.2019 4 z 5

Dětské knihy musím hodnotit podle dětí a Příšerné zlobilky se zase hodně líbily. Baví to holčičku i kluka a aby to bylo vyrovnané, střídáme čtení s knihou Nezbedníci. Vždy jeden příběh o zlobivé holčičce a jeden o ještě zlobivějším klukovi.
Nejvíc děti bere ta stále stejná otázka před koncem každého příběhu: "A to je všechno?" ...a sami už vždycky říkají: "Ale nééé, nenííííí" :D

Barki
09.07.2018 3 z 5

Nebyla tak povedená jako předchozí knížka Zlobilky.

PinkAlicorn
31.03.2017 5 z 5

Původní zlobilky se mi líbily malinko víc, ale i tahle knížka je skvěle vtipná a pobaví i starší čtenáře, byť jim není určená :)

vandalka
08.02.2017 4 z 5

Skvělé pohádky o zlobivých holčičkách, které na svou neposlušnost doplatily proměnou ve strašidlo. Na knize je znát, že je určena začínajícím čtenářům - příběhy jsou krátké, věty barvité ale rovněž nedlouhé a srozumitelné, příběh vypointovaný a ultimátně uklidňující, se zrnkem soli. Skutečně se asi víc hodí pro samostatné čtení než pro předčítání nahlas, ale dětem se líbila moc i tak. Je vidět, že autorka je vypsaná a že má děti prokouknuté - přesně ví, jak tu či onu neřest vypíchnout, podat a i ji dětem ukázat z různých úhlů pohledu a ještě to celé udělá vtipně. Prima knížka :)

Sárče
05.02.2017 5 z 5

Úžesná

Sárče
05.02.2017 5 z 5

Velmi hezká kniha.

helusa2
10.05.2016 4 z 5

Skvělá knížka pro menší děti (z hlediska písmenek, obrázků), ale i pro děti trošku starší (3.-4. třída a samozřejmě i pro dospělé :-)), protože poskytuje spoustu námětů na přemýšlení o vlastním chování...
Skvěle napsané - jako u této autorky snad vždy ;-)
Dala bych to jako povinnou četbu pro vyvážení všech těch Poseroutků... aby si děti opět připomněly, co se má a co nemá dělat...

sarka-destiny
28.01.2016

Moc pěkné a docela i vtipné. Chvílemi napínavé. :) Dceři se líbí, i když stále čteme spolu.

iva23
04.09.2015 5 z 5

Paní Drijverová prostě nikdy nezklame.

PetraBery
03.03.2015 5 z 5

Stejně jako první díl, tak i druhý je opravdu povedený. Četla jsem s dcerou a určitě se k ní ještě vrátíme.