be_pa be_pa komentáře u knih

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Tak tahle kniha mne dostala. Neskutečný příběh podle skutečných událostí. Příšerné vězeňství Anglie 18. století. Mořeplavectví, osidlování nových kolonií. Měla jsem pořád otevřené mapy a sledovala jejich strastiplnou cestu.
SPOILER: Nejdříve Mary pobývá v hrůzném vězení, odkud ji a ostatní odsouzené převezou na vyřazené trestanecké lodě, kde čekají na transport v ještě hrůznějších podmínkách. Je součástí první osidlovací flotily 11 lodí putující do Nového Jižního Wallesu. Na jejich lodi mají ženy naštěstí trochu volnější režim. Cestou Mary porodí dceru. Na lodi pozná Willa, kterého si v Sydney vezme a narodí se jim syn. Po strádání v kolonii se rozhodnou pro útěk. Osm lidí a dvě děti ujedou 5000 km. Obeplují Austrálii východně, dostanou se přes Torresův průliv a po neznámých, málo prozkoumaných mořích na otevřené lodi úspěšně doplují do Kupangu na ostrově Timor, aby byli nakonec zase zajati a příšerně strádali na cestě napříč oceány zpátky do anglického vězení.

18.10.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

16.3.2023:
!!!!!! UPOZORNĚNÍ PRO BUDOUCÍ ČTENÁŘE: Doporučuji číst komentáře až po přečtení knížky, abyste nepřišli o "tajemství". Pozor! V komentářích se občas bez varování hintuje!!!

12.9.2023: Začalo MS v rugby, tak jsem si knížku přečetla znovu. Obdivuju bojovnost Lily. Jen mi trochu vadila její nerozhodnost. Chlapy jak hora byli sympatičtí medvídci. Vtipné dialogy. Chemie mezi Lily a Alexem podle mě fungovala. Škoda, že v Epilogu nebyl vložený i Liliin pohled.
Ale celkově jsem se hodně bavila.

12.09.2023 4 z 5

Šachmat Šachmat R. L. Mathewson

Jita160 mě předběhla. Přesně stejné hodnocení jsem chtěla napsat. Dětské škádlení provozované třicátníky. V záhlaví knížky by mělo být vedle oznámení, že se v knize píše o erotice, také uvedeno, že je to kniha humoristická až bláznivá, crazy.
Jiskřilo to mezi nimi, fandila jsem jim. Příběh se mi líbil, jen vynechat ty jejich naschvály. Začetla jsem se až v druhé půli. Na začátku jsem přeskakovala celé odstavce. Škoda.

08.08.2023 3 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Stage Dive u mě pořád vede, ale jak už se píše níže, konečně knížka, která se autorce zase celkem povedla. Trochu mohl být příběh víc rozvinutý a rozuzlení méně čekané, ale bavila jsem se. Zase jiný příběh, super čtení ... a tak dále :-).

23.05.2023 4 z 5

Poháry touhy Poháry touhy Markéta Harasimová

Kniha se dobře četla, od první půle jsem se nemohla odtrhnout. Líbila se mi postava dědečka, dodával Viole sílu. Ale čím méně se děj odehrával kolem vinic a vína, tím méně jsem si čtení užívala. Ke konci už to byl pel-mel. Škoda.

03.05.2023 3 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Samozřejmě zase romantika každým coulem. Ale příběhy o nepochopení, nenávisti a na závěr s přiměřeně sladkým koncem (tady bylo trochu přeslazeno ) mě baví. Poznámky jsem většinou vynechávala.

23.04.2023 4 z 5

Hriešne očarujúci Hriešne očarujúci Meghan March

Hodnocení celé série: Příjemné počtení ve slovenčině, čistý překlad, resp.práce editora. Bavili mě oba staříci v chatkách i příběh hlavních postav. První díl super, zápletka byla zajímavá a teprve se rozvíjela. Druhému dílu jsem hvězdu ubrala a za konec 3. dílu dávám hvězdy dvě, to už jsem dočítala jen velice zběžně, jen abych věděla, jak příběh nakonec dopadne. Tahle poslední část mi připadala, jako soupis přírodních katastrof, kombinovaný se seznamem titulků sloupků bulvárních novin.

12.03.2022 3 z 5

Hriešne vinný Hriešne vinný Meghan March

12.03.2022 4 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Také se mi líbilo špičkování hlavních postav. Moc jsem se bavila. Ale už tak moc mě nebavil její ani jeho pracovní svět. Přišlo mi to nějaké nepropojené.
SPOILER: A agent pracující v utajení, který každému člověku, se kterým se seznámí, vypráví, že je agent pracující v utajení, .....

15.01.2022 3 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Stejný příběh jako v knize Krásná katastrofa. Z pohledu Trevise se mi kniha víc líbila. Neměl to v životě jednoduché a jeho chování se dalo pochopit. I když byl trochu horká hlava. Pokud si někdo chce přečíst jen jednu knihu série - doporučovala bych tuhle. V knize Krásná katastrofa holoubek jednala zmateně, nevěděla, co vlastně chce. America jí taky radila jednou ano, jedno ne.
Dalším důvodem, proč si vybrat tento 2. díl je gramatika. Je zajímavé, že obě knížky překládala Jana Pacnerová. V této je jen několik překlepů, ale v prvním díle je velké množství hrubých chyb. A i přechodníků tu bylo podle mého názoru méně.

20.12.2021 4 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Při čtení ruší příšerný překlad. Kdybych neznala jméno autorky, myslela bych si, že se teprve učí psát. Strohé, popisné, občas dokonce "Když..., tak..., pak....".
Jinak by se mi příběh líbil. Jen ta Hazel ?! Mathew byl neskutečně tolerantní. Měsíce čekat, než Hazel dotrhá lístky kopretiny, aby se rozhodla :-).

01.11.2021 3 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Do knihy jsem se nemohla začíst. Všichni mi připadali moc černobílí, a víc černí než bílí. Ale Darii mně bylo líto. Neřekla bych, že je to o tom, že by byla rozmazlenej spratek. Od dětství se v ní hromadil pocit, že je neschopná, méněcenná, postupně vnímala každé drobné upozadění jako další křivdu. Cítila se proto odstrkovaná a nemilovaná. Její máma, sice bývalá učitelka, ji nedokázala pochválit. Kvůli tomu ztratila veškeré sebevědomí a svůj odmítavý postoj ke všemu ventilovala svým chováním a „hříchy“. Pennovi jsem fandila.
Že se jedná o pokračování TotHoles jsem zaregistrovala až skoro na konci knihy.

26.10.2021 3 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Za začátek věnovaný Gideonovi bych dala 5*, ale celkově jen 3*.

25.04.2021 3 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Většina knihy je psaná jak zápisky v pubertálním deníčku: "Och, milují mě dva muži, všechno si ode mě nechají líbit. Já se jsem tak nešťastná." A to i stylem psaní. Jednoduché věty, které spiše jen popisují děj: mile jsem se usmála, přátelsky jsme si povídali, uvařil skromné jídlo z několika základních potravin. Ustavičně se někdo červenal, nebo mu tekly slzy. Čekala jsem, kdy se dej změní v něco jiného než "nemám právo se ho ptát", "tajně se mě dotkl v kuchyni","doprovodil mne do školy" nebo "pronásledoval mě v baru". Nejdřív jsem knížku v polovině vzdala, ale nakonec vyhrála zvědavost. V druhé půli už se alespoň něco začalo dít.

28.01.2021 2 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Poppy byla milá nejistá holka,snažící se každému zavděčit. Lehce psané. Bavila mě esemesková konverzace mezi Samem a Poppy. První polovina knihy je ale na mě moc "crazy", některé divoké odstavce jsem jen přelétla očima, abych se za Poppy necítila trapně :-). Začetla jsem se někde po večeru v hotelu Savoy. Počet hvězdiček je hlavně za tuto druhou část.

11.11.2020 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Četla jsem jen první díl série a pak rovnou Krále jako pokračování příběhu Wratha a Beth. V prvním dílu byla jasná dějová linka. Tady děj skákal semtam. Různé postavy, různá období. Každou kapitolu jsem se musela soustředit, jestli čtu o Wrathovi-otci, nebo Wrathovi-synovi. Ale příběh hlavních hrdinů mě bavil.

31.10.2020 5 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Tento díl už byl jaksi o ničem. Stále stejně "uječené" skorotřicátnice. Skoro bez děje. Od začátku bylo jasné proč autorka knihu psala, jaký bude závěr.

24.09.2020 3 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Všechny knihy série jsou příjemně vtipně psané. Tady mě mimo příběhu hlavních postav moc bavila i historie domu se všemi jeho odhalenými "poklady".

21.09.2020 4 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Byl to zajímavý příběh, jen psaný tak naivně a zjednodušeně. Konec mě překvapil, jakmile jsem pochopila pointu, knížku jsem zavřela - to už bylo moc.

25.08.2020 2 z 5

Za celou sérii: Přečetla jsem všechny díly, sice místy vynechala celé odstavce, ale zajímal mě vývoj vztahu Mii a Wese. Jejich životní osudy byly poutavé. Kniha má zajímavé téma, ale moc rozvláčné, opakující se: všichni mají zelené oči, stále se opakující pasáže a popisy osob, jako by čtenář už od začátku prvního dílu nevěděl, že se jedná o nejlepší kamarádku, mladší sestru, otce v kómatu a atd. Všichni jsou z Mii naivně nadšení, se všemi je kamarád.

26.04.2020 2 z 5