be_pa be_pa komentáře u knih

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Za mne plný počet. Poslouchala jsem audioknihu a nemohla se od CD odtrhnout. Sice mi od začátku napadlo, kam příběh směruje, ale ten směr se několikrát nakonec změnil. Poslední dobou čtu jen "má ji rád-nemá ji rád" a tohle byla odvrácená tvář romanťáren. Super.

28.03.2024 5 z 5

S hlavou v oblacích S hlavou v oblacích Sarah Hogle

3.5 *
Pohodová, milá knížka bez žádných krkolomných zvratů. Bavilo mne pozorovat, jak se postupně Wesley otevírá. Maybell byla trochu poděs, opravdu s hlavou v oblacích. Prostě protiklady se přitahují.
Jen jedna praktická připomínka. Mám ráda romantické, klidně až naivní příběhy, ale ruší mi nelogické situace :-) - chtěla bych vidět, jak každý sám tahá jednotlivé kusy nábytku ven. I chlap jako Wesley by u toho sedřel kde co.

22.09.2023 3 z 5

Zvrácený Zvrácený Jodi Ellen Malpas

První díl jsem moc vysoko nehodnotila, ale příběh Beau a Jamese se mi líbil. Chemie mezi nimi fungovala. Příběh byl napínavý až do konce.
SPOILER:Jen jsem typ, co nesnáší otevřené konce. Dost mě to zklamalo. Měla jsem počkat, až by vyšly všechny díly. Tedy- snad vyjdou.

15.08.2023 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Školní šikana, lhostejnost k domácímu násilí, plastické operace, rozvod, nevěra, důležitost mít správnou postavu a cool oblečení. Sice příběh z amerického maloměsta, ale stejné je to všude kolem nás.
Poslouchala jsem vyborně namluvenou audioknihu. Styl knihy se mi líbil. Bavila jsem se. A musím se přiznat, že až do předposledního výstřelu jsem netušila, kdo je zabiják.

10.06.2023 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Po pár prečtených stránkách jsem si uvědomila, že jsem kdysi viděla film a vlastně vím, jak se děj bude vyvíjet a jak všechno dopadne. Ale stejně jsem byla každou chvíli dojatá. Na jedné straně nelehký život Iry a Ruth a jejich příběh začínající za 2.sv.války. Na druhé straně studentka umění Sophia a farmář Luke.
Dávám plný počet.

21.05.2023 5 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Obě postavy mi byly sympatické. Ale všechno se to dělo moc rychle, zjednodušeně, jak z rychlíku. Zápletky jen naznačené, problém z nich nakonec nikdy nebyl. Muž z obálky mi jako sexy sympaťák nepřipadá.

16.03.2023 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Knížka se mi moc líbila. Škoda, že nebyl příběh propracovanější, delší.
Je zvláštní číst o vojákovi, který od 18ti let drží v ruce zbraň a může bojovat v Afghánistánu, ale není dostatečně dospělý na to, aby si v 19ti letech mohl v baru vypít pivo :-((.

09.01.2023 5 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

Alice netoužila po penězích, ale chtěla jen Becka. To nám autorka opakovaně zdůrazňovala. Je tedy ironií, že v knížce se neřeší nic jiného než peníze, značky zboží, nemovitosti, auta. Prostě všeho moc.
Připadá mi neskutečné, že stejná autorka napsala Stage dive.

08.11.2022 2 z 5

India Place India Place Samantha Young

Ostatní díly mám přečtené už dávno a už jsem si moc nepamatovala náznaky příběhu Hannah. Při čtení jsem se rozpomínala. Prožila si toho opravdu hodně.
SPOILER: Cítila jsem s ní, když si uvědomila, jak Marco pomáhal své kamarádce v době, kdy ona trpěla depresemi.
Ale v první půlce knihy jsem se nemohla začíst kvůli prolínání dvou časových linek a v druhé části zase kvůli nekonečnému "ale jo -ale ne", když se Hannah k Marcovi opakovaně otáčela zády.

05.03.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Přesně souhlasím s Leat. Zajímavé,ale zdlouhavé. Napjatě jsem se snažila knihu v noci dočíst, abych nakonec zjistila, že pokud chci vědět, jak to dopadlo, čeká mě další rozvláčně psaná kniha.

02.03.2022 3 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Pro mě také nejslabší díl série. Chápu, že u náctiletých je důležité být součástí party, tady tedy členem sesterstva plného šikany. Tak to bylo vždycky. Ale čeho je moc... Začátek byl plný naivně poskládaných situací, které měly děj nasměrovat. Chtěla jsem knihu dočíst, ale dalo mi to práci.

28.07.2021 2 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Po čase jsem si tuhle knížku přečetla znovu. A zase jsem se u ní bavila. Zajímavý styl, vtipně psané - chlapy to holt vidí jinak... ;-))

14.03.2021 5 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Souhlasím s předchozím komentářem. Dramatickému začátku příběhu je věnováno hodně prostoru a to není nic pro mou psychiku :-). Závěr byl oproti tomu nečekaně zjednodušený. Celkově mě ale příběh bavil, sympatické postavy, neotřelý dej.

09.03.2021 4 z 5

King King T. M. Frazier

Nevím, jak do toho. Přečetla jsem Kinga i Tyranta. Příběh se mi líbil. Ten by zasloužil hvězdiček víc, kdyby tam nebylo tolik krve, že kapala ze čtečky. A čeština byla příšerná! Nesmyslná slova i věty. I to vulgární vyjadřování se omezilo na pořád se opakující sr.... Ale četla jsem jen stažená "pedefka". Doufám, že jsem měla v ruce jen pokus o elektronický překlad a original kniha je kvalitnější.

03.11.2020 3 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Příjemná knížka. Jen tím věčným vzpomínáním na střední školu mi připadá, že je vhodná spíše pro náctileté čtenářky.

10.10.2020 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Všechny knihy série jsou příjemně vtipně psané. Příběh Cloe a Lucase jako takový se mi líbil. Hvězdu dolů jsem dala za autorčinu naivní představu o záchraně týraných pitbullů a jejich dalším bezproblémovém životě.

21.09.2020 3 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Příběh mezi hl. hrdiny byl zajímavý. Bavil mě. I když Bitsy se chovala jako naivka, podceňovala nebezpečí, nebrala ohledy. A Lekova "práce"? Na romantický příběh docela tvrďárna, ze které vyjde bez viny, jako šťastný taťka a manžel.

26.04.2020 3 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Moje první knížka od této autorky. Příběh se mi líbil. Každá ze sester měla úplně jinou povahu, všem jsem fandila.
SPOILER: jen na mě moc krve s podrobnými popisy krutostí. A nikde žádná policie.

21.01.2024 4 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Nevím, jak přesně se vyjádřit. Knížka je čtivá, hezky se čte. Bavila jsem se, občas i zasmála. Hunter byl zpočátku na ránu, ale obě hlavní postavy jsem si oblíbila. Spolu s nimi "nenáviděla" jeho bratra a otce a odsuzovala chladnou matku. Jen ten závěr byl neskutečně sladký a nelogický. Najednou Hunterovi nevadí ekologické barbarství firmy, které opakovaně kritizoval. Je omluvené neradostné dětství, chladné jednání rodičů, bez lásky a podpory. Za závěr dávám hvězdu dolů.

19.12.2023 3 z 5

Jeho hra Jeho hra R. L. Mathewson

Dalo mi velkou práci knížku dočíst. Chvílemi jsem se smála, bavila se. Např., když byla Zvonilka poprvé nadopovaná léky. Většinou ale přehnané. Některé pocity hlavních postav mnohokrát opakované. Někdy mi naopak připadal děj useknutý, nedokončený, na další stránce posunutý někam jinam (měla jsem půjčenou e-knihu z knihovny a musela číst v app Palmknihy, což je dost nepříjemná zkušenost, možná se mi jen některé stránky přes veškerou snahu opravdu nepodařilo nalistovat).
První dvě knížky série mne bavily, u třetí jsem se trápila a tato je psaná ve stejném duchu, nesedělo mi to.

01.11.2023 2 z 5