bartule bartule komentáře u knih

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tohle byla paráda od začátku až do konce. Příjemní vyšetřovatelé (což je poslední dobou zázrak), děj zajímavý od první stránky, čtivé, surové, drsné, perfektní.. Miluju Cartera a tohle je teď další famózní spisovatelka a série do sbírky. A nádherná obálka jako bonus.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tento díl byl ještě o chlup lepší než první a jestli bude vzrůstající tendence i u dalších dílů tak se nemohu dočkat :-) I když v podstatě "padoucha" znáte hned na začátku (ale jen u jednoho případu) vůbec to neubírá na zajímavosti,čtivosti a napínavosti celého příběhu. Vážně moc povedené dílo :-)

16.05.2019 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Ještě lepší než první díl. perfektně psané, čtivé do začátku do konce, žádná hluchá místa. Drsné, syrové, hluboké a určitě vás to místy zasáhne. Miluju celý vyšetřovatelský tým. Tahle série je prostě skvělá.

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Krásné, dojemné, romantické a smutné :( Velmi hezky napsaná knížka se silným příběhem ,která se čte opravdu rychle. Och dlouho jsem tolik u knihy nebrečela :( .

28.06.2019 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Hodně dobrá kniha. Čtivá,napínavá a i když tam bylo pár věcí na kterými se zamyslíte a řeknete si "no to už asi ne" tak přesto to byla jízda a ten konec? pro mě překvapení a no nechtěla bych být na jeho místě

10.06.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak tohle byla opravdu super knížka. Po dlouhé době sympatičtí vyšetřovatelé (žádní namachrovaní, sprostí alkoholici) Děj napínavý,svižný. Vraždy stylu Chrise Cartera a to se mi líbí a doufám,že se rozjíždí slibná série, protože ten konec tomu rozhodně nasvědčuje. Prostě super :-)

23.05.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Seznámení s touto spisovatelkou a nebyla jsem zklamaná. Sice nemůžu říct, že bych si napětím kousala nehty, ale je to čtivé, rychlé, postupně napínavější a i když jsem ke konci pachatele tušila neubírá to nic na dojmu. Velmi dobře napsané :-) určitě budu pokračovat v sérii :-)

13.05.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Včera jsem si knihu přinesla domů a četla jsem do dvou do rána,abych ji měla dočtenou celou. Je to silný příběh, ve kterém se bohužel nemálo z nás najde s podobným osudem. Velmi čtivé, krásně napsané a ke konci když se svěřuje své mamince mi i slza ukápla. Prvotina od autorky,ale určitě si přečtu další.

01.04.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Dokonalá série ,sice ne pro slabší povahy,ale za mě výborné knihy po kterých vždy když v noci někam jdu už svítím v celém domě :-D

29.07.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nejdříve jsem viděla první dvě série seriálu,naprosto si zamilovala znělku,prostředí a Jamieho. Dlouho jsem odolávala knihám i protože jsem se bála,že to nebude ono a ty nové obálky se mi nelíbí,ale pak se mi povedlo sehnat ty původní a vrhla jsem se na 1. díl. Čtivé,nikde to nedrhne, zajímavé a sympatické postavy a krásné prostředí. Prostě velmi příjemné strávené dva dny :-) a velké plus za nádhernou obálku i desky knihy pod obalem,to je prostě krása :-)

06.06.2019 5 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Stejně jako první díl i tento byl velice čtivě napsaný a i přes daleko větší počet stran knížka ubíhala velice rychle. Napínavé, svižné a rozhodně se těším na další díl :-)

04.11.2019 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Naprostá pecka. Nechápu,že jsem na tuto knihu narazila až teď. Povinná četba pro všechny milovníky hry wow .Po prvních stránkách vtáhne do děje a už nepustí - co den to jeden díl a naprostá závislost. Pokud nevíte čím rozečíst vaše ratolesti doma tak tohle je ideální volba :-)

27.05.2019 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

No já tedy asi vybočím podle hodnocení,ale za mě byl toto nejslabší díl celé série :-/ První polovinu knihy se prostě nic nedělo,ani žádné důležité informace prostě nic,zhruba v té polovině mi i Lia pěkně lezla na nervy s tou svojí umanutostí. Pak se to začalo trochu rozjíždět,ale stejně bych řekla,že na to,že to byl poslední díl,tak nic moc. :-( Komizar spadl z útesu, Venda se hned skamarádila se všemi královstvími okolo a nakonec i Lia bude s Rafem když pořád kladli důraz na to jak to nejde- no asi jsem trochu zklamaná :-( Takže celkové hodnocení série jako povedené,čtivé, ale ta poslední kniha hm.....

08.05.2019 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Nejprve pozitiva - Určitě napínavý, čtivý, rychle ubíhající děj, u kterého vám v určitých pasážích (hlavně popisky z minulosti v klášteře) bude naskakovat husí kůže. Paní spisovatelka píše velice poutavě a celá kniha ubíhá rychle, kapitoly jsou krátké kniha si drží napětí a čtivost až do samého konce. No celá církev a její zvěrstva vám budou otvírat nůž v kapse zvlášť uvážíme -li, že se podobné věci děly a stále dějí a nikdo s tím moc nedělá :( až doteď by si kniha zasloužila plných 5 hvězdiček .

Bohužel jednu musím odebrat a to za věc, která mě v poslední době nesmírně vadí u spousty knih a to za nesympatické vyšetřovatele,kteří prostě musí mít spousty problémů , chlastají, nebo jsou závislí na prášcích, nejsou schopni jednat se svými kolegy atd - stejně jako je tomu tady - hlavní vyšetřovatelka je troska, která se nesmí napít,aby nebyla alkoholička, cpe se neustále prášky, odsekává všem kolegům, odbornou pomoc samozřejmě nevyhledá a je prostě na pěst - nevím co je to za trend poslední dobou,ale opravdu mě to silně vadí :-/ navíc jako by autorům nedošlo,že by to ve skutečnosti takhle opravdu nemohlo fungovat,protože by buďto dostala padáka, nebo nařízenou terapii :-/ no za to jsem musela hvězdičku odebrat.

13.07.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Noo tohle bylo zklamání :( Originální téma,které slibuje něco nového a zajímavého,ale tím to bohužel končí. Celý ten svět je nedomyšlený, některé věci vzájemně vůbec nedávají smysl, něco je tam úplně navíc,protože to není ani víc vysvětleno (tonisté ?) Celé je to bohužel ploché a bez nějaké akce. První polovina knihy byla naprostá katastrofa - nudná, naprosto bez nějaké akce,postavy bez hlubšího smyslu,takže když jedna zemře bylo mi to úplně jedno a neodložila jsem knihu jen proto, že většinou zatnu zuby a dočtu a když to má takovou obrovskou reklamu ,tak tam přeci něco být musí... no poslední třetina už byla zajímavější,konečně se něco dělo,jedna z postav se začala taky trochu projevovat a slibuje ,že snad další díl bude lepší než tento. Proto za ten konec tři a půl hvězdy

09.07.2019 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Nádherná obálka, krásny příběh. Čtivá, rychle plynoucí kniha,kterou jsem slupla na jeden nádech. :-)

17.06.2019 5 z 5

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Super kniha,čtivá,zajímavé prostředí, sympatické postavy i napínavý děj. Já jsem spokojená. Zhltla jsem to naposezení.

08.05.2019 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

No zkraje musím napsat,že nevím co se dává za napsání anotací na knihu,ale pokud očekáváte mrazivý thriller,který vám nažene husí kůži jak se slibuje na zadní straně obálky,tak budete zklamaní, na druhou stranu nebylo to zas tak zlé :-) Takže k hodnocení : první tak 50 stran se opravdu nic neděje a je tam řekla bych zbytečných až otravných, pak se to začne pomalu rozjíždět a začne vás to nutit číst dál a chtít zjistit co se opravdu stalo a jak se to stalo a začne vám běhat hlavou, kdo to udělal. Quincy mi byla teda docela nesympatická,ale knihu sem přečetla za jeden den,protože jsem opravdu chtěla vědět jak to bylo :-) ALE opravdu mi neběhal mráz po zádech, je to prostě čtivě napsané a kniha udržuje chuť ji rychle dočíst. Závěr pro někoho možná překvapení,někomu to možná při čtení přijde na mysl každopádně nebylo to špatné. A jako bonus se mi líbí vzadu seznam vydávaných knih. :-)

01.05.2019 4 z 5

Snoubení tmou Snoubení tmou Leona Škodová

Prvních pár stran pro mě bylo bojem,kdy jsem jednou opravdu uvažovala,že to vzdám a to ne kvůli špatnému,nebo nezajímavému obsahu,ale kvůli stylu psaní,který mi přišel místy úplně nepochopitelný a některé věty,nebo slovní obraty jako by vůbec nedávaly smysl,ALE zakousla jsem se,protože obsah mě zajímal a četla jsem dál a musím říct,že jsem dobře udělala,protože jakmile jsem se začetla,tak stránky letěly úplně samy a za chvíli jsem byla na konci knihy.Shrnuto - velmi povedená knížka,která mě opravdu bavila a doufám,ze bude pokračování,protože je tam spousta nedořešeného a ten konec si o to opravdu říká :-)

17.01.2017 5 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Super knížka,přečteno za pár hodin snad bych i řekla,že ještě lepší než první díl :-) jen tak dál rozhodně s klidným srdcem doporučuji a jsem ráda,že se i Dany dočkal...

17.01.2017 5 z 5