Barik05 Barik05 komentáře u knih

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Ze začátku se mi to zdálo trochu těžko pádné ale po přečtení obou dílů vím že to bylo potřeba. Skvělá kniha, doporučuji.

29.12.2017 5 z 5

Sama doma Sama doma Jacqueline Wilson

Bylo to zajímavé, a je obdivuhodné jak se Lily dokáže postarat o své sourozence. Od této knihy jsem čekala celkem dost a kniha mě rozhodně nezklamala.

29.12.2017 5 z 5

Tajemství saténových klobouků Tajemství saténových klobouků Philip Reeve

Moje úplně nejoblíbenější kniha, opravdu moc dobře napsané četlo se to samo. Rozhodně doporučuji.

23.12.2017 5 z 5

Serafina a čarodějná hůl Serafina a čarodějná hůl Robert Beatty

Skvělá kniha, byla snad ještě lepší než první díl, knihu jsem měla půjčenou od kamarádky a zhltla jsem ji za pár dní.

23.12.2017 5 z 5

Zastavte ji někdo! Zastavte ji někdo! Caleb Krisp

Moc hezký závěr, jsem moc ráda že se mi tato kniha dostala do rukou.

21.12.2017 5 z 5

Lola Rose Lola Rose Jacqueline Wilson

Moc hezké a je to i moc smutné, hlavně ten konec. Rozhodně doporučuji.

15.12.2017 5 z 5

Serafina a černý plášť Serafina a černý plášť Robert Beatty

Jedna z mých oblíbených knih, ze začátku mi připadala trochu těžkopádná pak se ale děj rozjel a já nemohla od stránek odtrhnout oči. Skvělá kniha.

03.12.2017 5 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Překrásná kniha, moc mě baví číst o Hetty a o životě v nalezinci. Opravdu moc krásné i ostatní díly jsou krásné. Hetty mi ze začátku připadala trochu moc dětinská na to že ji je čtrnáct, ale pak už jsem si na to zvykla. Krása.

01.12.2017 5 z 5

Družička k pronájmu Družička k pronájmu Jacqueline Wilson

Moc hezká kniha je to vtipné a libí se mi připojení s knihou to nejhorší na mé sestře. Konec je strašně dojemný. Krásné.

01.12.2017 5 z 5

Čestný špionský Čestný špionský Ally Carter

Skvělá kniha. Nic víc asi nemám.

29.11.2017 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Opravdu skvělý konec, celou sérii knih o Jacindě jsem si oblíbila. A tato za sérií udělala dokonalou tečku.

28.11.2017 4 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Bylo to moc pěkné, miluji draky a dobrodružné knihy. Tato kniha to spojuje, je to zkrátka super kniha.

28.11.2017 5 z 5

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Kniha se mi líbila, měla poutavý děj. Je tu hodně překlepů, což mě občas zamezeno. Jinak mužů říct, že to byla velmi povedená kniha.

28.11.2017

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Skvělé!

04.03.2021 5 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Bohužel mi to přišlo maličko slabší než první díl, který mě, na rozdíl od tohoto, bavil už od začátku. Křiváky jsem četla někdy před rokem a pamatuji si, že jsem z toho byla úplně unešená, a tak jsem se na pokračovaní hodně těšila. Abych byla upřímná, tak už si první díl zas tak moc nepamatuji, ale myslím, že se od Němého viníka výrazně lišil. Druhý díl má totiž hodně pomalý rozjezd, což mi úplně nevyhovuje. Ale asi od sté strany ani ne se tam konečně začalo něco dít a začalo mě to vážně bavit.
Tahle YA detektivka má skvělý styl vyprávění, krásnou atmosféru, kterou jsem si hned oblíbila, a děj je poutavý a tajemný, ale ne strašidelný. Musím vás upozornit, že to rozhodně nebude nic pro vás, pokud máte rádi něco krvavějšího. Tempo je spíš pomalé a na velké zvraty si musíte počkat, ale mně to vyhovovalo. Ale stejně si myslím, že už to na mě začíná být trochu moc dětské. Spíš než YA mi to zavání middle grade, ale je to na hraně.
Postavy mi sice nijak zvlášť nepřirostly k srdci, ale četlo se mi o nich dobře a neměla jsem s žádnou problém. Stevie mi už v prvním díle přišla fajn, ale mnohem víc jsem si oblíbila vedlejší postavy Janelle, Natea a Vi.
Když to vezmu jako celek, tak se mi to líbilo a doporučuji to, ale jak říkám; berte v potaz, že se to trochu naklání k middle grade. Hodně se těším na další díl a doufám, že brzo vyjde!

24.01.2021 5 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Tato kniha mě velice mile překvapila. Neměla jsem od ní velká očekávání a nejspíš proto se mi nakonec tolik líbila. Bylo to velice dobře a čtivě napsáno a četlo se to rychle, takže po technické stránce to bylo skvělé. Po příběhové stránce jsem z toho byla také nadšená, hlavní hrdinové byli skvělí i když mě místy vážně rozčilovali. Joanna se často chovala nepřiměřeně a občas mi připadalo, že je až neskutečně bystrá. Mělo to nejspíš navozovat atmosféru Sherlocka, ale mě osobně to spíš vadilo. Také si myslím, že Watson by toho po tolika letech s Sherlockem přece věděl více, ne? Ale tady ze sebe spíš dělal hlupáka.
Ale příběh mě moc bavil a byla jsem až do konce zvědavá jak se to celé vyřeší, takže celkově to ve mně zanechalo dobrý pocit a i přes nepříjemné chyby to bylo skvělé. Rozhodně doporučuji!

23.03.2020 4 z 5

Nindža Timmy a honba za ukradeným smíchem Nindža Timmy a honba za ukradeným smíchem Henrik Tamm

Kdybych byla mladší určitě bych to zařadila mezi Top knihy, takže pro mladšího sourozence určitě super kniha třeba jako dárek.

13.02.2020 4 z 5

Mauglí Mauglí Jan Hora

Toto je krásná kniha, ale připadá mi trochu surová. Příběh je sice zajímavý a originální, ale mě za srdce zas až tak moc nechytil. Je to škoda.

28.01.2020 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Hezký vánoční příběh, který vás příjemně naladí na Vánoce. Určitě moc doporučuji

14.12.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Super, nezklamalo mě to i když si musím stát za tím ze Kroniky Pozůstalých byly lepší.

22.08.2019 5 z 5