Barbora216 Barbora216 komentáře u knih

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Jíst meditovat milovat - nadchnul mě už název knihy. Věřím, že tato kniha není pro každého, není to nějaké velké literární dílo, ale mě čtení moc bavilo. Oddechové čtení, to je přesně to, co jsem od knihy čekala a taky dostala. Nebo se mi možná tolik líbila jen proto, že ráda jím, medituju a miluju.. :-)

31.07.2018 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Čas od času se rozhodnu přečíst si knihu, která je zaměřena na duchovno, vnitřní rozvoj a tak podobně. Tuto knížku mě dlouho lákalo si přečíst, ale možná jsem od ní čekala víc. Má velmi jednoduchý, vlastně téměř žádný příběh. Moudra, která se v knížce objevují, jsou vlastně už dávno známá. Knížka není ničím převratná, ale i tak jí dávám čtyři hvězdičky, a to proto, že rady, které jsou v ní obsažené, je potřeba si často připomínat. A i když tyto návody čteme ze všech možných stran a různých knih, kterých je na toto téma taky dost, vždycky mi to něco nového ukáže nebo připomene. Čtivě napsané.

31.07.2018 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Tento druh knih, tedy o životě, smrti, víře atd. mám ráda. Je to pro mě neustálé připomínání si toho, jak je život pomíjivý, krátký, ale taky připomenutí toho, že si život tvoříme jen a jen my sami. Knihu hodnotím pěti hvězdičkami, protože Anita toto téma krásně, jednoduše a chytlavě popsala. Jediné co se mi nelíbilo, že od poloviny knihy už se začlo opakovat furt to stejné dokola, ale ani kvůli tomu bych nedala o hvězdičku míň. Dobré téma, je stále třeba mít na mysli, že psychická pohoda je důležitá, a že život je krásný.

12.07.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Smrt je mým řemeslem je opravdu zvláštní kniha. Ohledně této tématiky je spousta knih, ale tahle je naprosto specifická. Ani v nejmenším jsem nečekala takový příběh pro mě naprosto nepochopitelného muže. A ano, svým způsobem je to pro mě alespoň malé vysvětlení toho, jak se někdo může chovat takto hrůzně, protože to absolutně nedokážu pochopit, kdo je toho schopný. Tato kniha vykresluje povahu, myšlení a vývoj jednoho z nejhorších zločinců té doby, dokáži tedy alespoň zčásti pochopit jeho jednání. Stejně si ale myslím, že taková povaha je výjimkou, a tak si stále kladu otázku - to byli všichni nacisté takhle narušení nebo jak je možné, že se na takových hrůzách může někdo podílet?
Jedna hvězdička dolů za styl psaní, dlouho jsem si na něj nemohla zvyknout a ačkoliv je příběh neuvěřitelný, styl psaní mi moc nevyhovoval.

12.07.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se zajímavými příběhy žen tří generací. Mám ráda knihy z 20. století, ráda se dozvídám o době před válkou, o době válečné i o komunismu. Tato kniha mě nadchla, že byla tato tématika psaná zase z jiného úhlu pohledu. A to zejména příběh Anežky - knihy vyprávějící o životě lidí v době komunismu jsou většinou zaměřené na hrdiny, postava Anežky byla pojatá naopak, jakých nehezkých věcí je člověk v této těžké době schopen. Možná proto dávám jen 4 hvězdičky - za to, že mi byly ženy nesympatické (ale to byl nejspíš účel autorky), a také, že v knihách paní Mornštajnové je na mě příliš jmen. Nicméně kniha je psaná velmi čtivě a rozhodně bych ji doporučila i dál.

12.07.2018 4 z 5

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

Za mě se jednalo o knihu, která nenadchne, ani neurazí. Měla jsem pocit, že se jedná o příběh, velmi inspirovaný seriálem HIMYM (Jak jsem poznal vaši matku). Hlavní postava, muž, píše knihu své dceři, vztahy jsou nápadně podobné vztahům seriálovým, jen s malými obměnami. Je úžasné, jak jsou všichni nad věcí, jak se všichni mají rádi a jak to všechno krásně šlape ve zvláštní kombinaci vztahů. Nevím, zdálo se mi to těžko uvěřitelné, navíc závěrečné poselství je samotným názvem knihy, tak žádné velké překvapení na konci se nekonalo... Na druhou stranu kniha byla velmi nenáročná a četla se celkem snadno.

24.05.2021 3 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Krásný příběh, vyprávěný docela stručně, ale tím víc byl údernější. Přečetla jsem knihu rychle, až jsem si říkala, že se autor mohl klidne víc rozepsat, protože téma mi je blízké a ráda bych se o tom časovém úseku dozvěděla víc. Ale moc hezké, i rozdělení na tři části se mi líbilo a do knihy se krásně hodilo.

11.09.2019 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi jako vždy nezklamala. Parádní vyprávění o rodině, která volí mezi neplnohodnotným životem nebo smrtí. Do toho vsazené vyprávění o vlcích, které bylo velmi poutavé. Jodi píše knihy vážně skvěle, příběh vás od první stránky vtáhne do děje. Jen mi na konci chyběl "moment překvapení", který ve svých knihách často mívá. I tak hodnotím 5*, Jodi prostě psát umí a témata vybírá a kombinuje naprosto pefektně.

03.04.2019 5 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Knihu Babičky od Petra Šabacha jsem si díky její skladnosti nosila na nudné přednášky do školy a potají se ji snažila číst, ale tolikrát jsem se musela nahlas smát, že jsem její čtení musela nechat nakonec na doma. Možná jen mi první půlka knihy přišla vtipnější než ta druhá, ale je to skvělá knížka, která pobaví.

31.07.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Moje první kniha od Ruty Sepetys. Kniha se mi líbila, ale nevyhovovaly mi krátké kapitoly, vždy mě to od příběhu svým způsobem vyrušilo. V každém případě si vybrala skvělé téma, je super, když se o méně známých tragédiích takového rozsahu dozví co nejvíce lidí. Takže bych knihu rozhodně doporučila dále, příběh zajímavý, chytlavý, dobře se četl. Ale jedna hvězdička dolů za kapitoly a za něco (nevím přesně co), co mi tam trochu chybělo, abych dala plný počet. Ale doporučuji.

24.07.2018 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Na další knihu od Jodi Picoult jsem se moc těšila. Knihu jsem přečetla za tři dny, příběh mě opravdu chytil. Bylo zajímavé dozvídat se informace o komunitě Amišů, ale tentokrát mě zklamal konec - tak nějak jsem to od samého začátku čekala. V každém případě knihu hodnotím pěti hvězdičkami, ač se velká část příběhu odehrávala u soudu stejně jako ve Velkých maličkostech, to mi přišlo dost podobné, a stejně dávám pět hvězdiek, i když mi konec nepřipadal překvapivý. Krásné a chytlavé čtění.

17.07.2018 5 z 5

Mesto zlodejov Mesto zlodejov David Benioff

Skvělý příběh o podmínkách v Rusku za druhé světové války. Baví mě číst si o 2.sv.v. ze všech úhlů, z pohledu různých zemí a různých lidí. A tohle bylo zase něco jiného a o to lepšího. Benioff přiblížil fungování lidí v době obléhání Leningradu, perfektně popsal myšlenkové pochody rozdílných osob, kteří ale měli mnoho společného a každý pohlížel na situaci jinak. Z dokonale vykresleného Ruska jsem měla pocit, že dokážu chápat jejich strach, zimu a hlad, připadala jsem si, že bych jim měla pomoct, připadala jsem si, že jsem na výpravě za vejci s nimi.

01.02.2021

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Tato kniha je pátá co jsem od Jodi četla a je to pro mě velký zklamání. Ačkoliv je téma skvělé, přišlo mi to celý nějak divně sepsaný. Konec sice není uplně předvídatelný, ale ani nic šokujícího. Pasáže z Aljašky mi přišly vyloženě nudný.. Do čtení jsem se musela trochu nutit, což se mi stalo u Jodi poprvé. Nebylo to špatný, ale Jodi umí určitě líp.

18.10.2018 3 z 5