Barbarka_CZ Barbarka_CZ komentáře u knih

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Po prvním dílu, který jsem četla opravdu dlouho a příliš mě nenadchl, jsem do téhle knihy šla bez očekávání. A jsem ráda, že jsem Kim dala ještě šanci, protože kniha byla z mého pohledu mnohem zajímavější a akčnější než díl první, i hlavní hrdinka se mi zdá o dost sympatičtější než dřív. Takže si určitě přečtu i další díly.

20.12.2019 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Těšila jsem se na ni a zklamaná jsem nebyla. V jednu chvíli mi i slzy vytryskly (a nešlo přitom o Rhyse). Ale... Trochu škoda, že autorka nemá "koule" na to, aby alespoň některá kladná postava nedožila ve zdraví konce. Moc dobře to chápu, taky mám na triku pár napsaných věcí (vesměs do šuplíčku), ale ta snaha happy endu za každou cenu je možná už trochu moc. Nicméně navzdory tomu jsou její díla pořád za pět hvězdiček. :)

03.08.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

No, tak tohle bylo parádní. Tedy... Do cca první poloviny jsem se nějak nemohla začíst, ale pak už to byla jízda, od které nebylo možné se odtrhnout. A ten závěr? Páni! Překvapení, velké, i když po dosavadních zkušenostech s knihami této spisovatelky by mě to asi nemělo až tolik zaskočit. Skleněný trůn je sice pořád moje oblíbenější série, nicméně tenhle díl Dvora byl ve své podstatě asi stejně skvostný jako Dědička ohně, což je pro mě dosud nejlepší díl ST. Každopádně se na třetí díl této série z jejího pera (klávesnice) moc těším, snad CooBoo dodrží plán a vydá ho ještě letos.
P.S.: Asi nejvíc jsem zvědavá na další vývoj kolem Amren, byť i ostatní noví hrdinové jsou skvělí.

08.05.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Prequely nemám ráda, nerada se vracím do minulosti, když už jsem v reálu o dost dál. Nicméně přestože se v Krvavém ostří člověk vlastně nedozví mnoho nového, protože většina už byla řečena či alespoň naznačena v sáze, jsem za tuto povídkovou knihu moc ráda. Jednak to byl návrat do světa a k postavám (postavě), které jsem si zamilovala. A za druhé člověku se díky tomu přece jen některé věci doobjasnily, dovysvětlily (například to, jaký byl skutečný vztah mezi Celaenou a Arobynnem a proč to dopadlo, jak to dopadlo). Za mě rozhodně kniha, kterou by milovníci Skleněného trůnu neměli vynechat. :)

07.03.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Myslím, že nutně potřebuju další díl. :D Doufám, že se HOST hecne a když už ho má k dispozici, přeloží ho a vydá co nedřív. ;) Ten otevřený konec mě asi zabije... :(

Ale teď vážně. Po Kostičasu, který mi díky mnoha novým výrazům a spoustě postav přišel možná trochu moc složitý a zmatený, pro mě byl Vidořád o úroveň lepší. Možná i o dvě. A to se mi do něj ani moc nechtělo... Pět hvězd nedám jen proto, že si chci nechat nějakou rezervu pro další díly. :) Začátek knihy se trochu vlekl, ale pak se to neskutečně rozjelo. Ostatně zhruba od poloviny jsem četla v kuse, prostě jsem nemohla přestat, a knihu dočetla před půl čtvrtou ráno. :D Sice si moc neumím představit, že tahle série má mít sedm dílů, ale po Vidořádu se budu na každý další těšit a třást jako malé dítě na Vánoce.

20.02.2017 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Tak to byla síla. Oceňuji, že děj se posouval nikoli neustálými popisy, ale dialogy, což mi vyhovuje mnohonásobně víc. Posledních cca sto stránek bylo tak nabitých akcí i emocemi, že si je budu pamatovat ještě hodně dlouho. Když si navíc člověk uvědomí, že jde o reálnou hrozbu, žádnou šílenou teorii a autorskou nadsázku, je zážitek z přečtení knihy tím silnější. A hrůzu nahánějící. Jednu hvězdičku strhávám za to z mého pohledu až moc přehnané amerikanství a (ne)víru v Boha, to moc nemusím. Na druhou stranu chápu, že oni takoví opravdu jsou - a možná by jim to nakonec opravdu zachránilo život, alespoň některým, kdyby se nedejbože to, co je v knize popsáno, skutečně stalo.

23.09.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Poměrně dlouho jsem váhala, jestli si tuhle knihu pořídit, Kráska a zvíře totiž nepatří zrovna mezi mé oblíbené pohádky. Nicméně nakonec zvítězila touha po tom přečíst si novou věc od Sarah Maas(ové). A dobře jsem udělala!
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, stejně jako když jsem četla Dědičku ohně. Dočítala jsem ji do půl čtvrté ráno. A několikrát jsem u ní brečela, nestydím se to napsat. Mám totiž bohatou představivost, navíc autorka umí psát tak, že na příběh nepohlížíte odněkud z výšky, ale připadáte si, jako kdybyste stáli v samém jeho středu - nebo se dokonce vtělili do hlavní hrdinky. Prožíváte tak příběh "na vlastní kůži" se vším všudy. To miluji!
Jediné, co mi trochu kazilo požitek z knihy, byly překlepy a chyby v překladu, kterých bylo, bohužel, s postupujícími stránkami stále víc. Jako kdyby editor nestihl poslední čtvrtinu knihy přečíst a opravit. :(
Nicméně celkově super četba. Dávám čtyři *, protože si chci nechat rezervu pro příští díl. Ale je to čtyři plus. :)

25.08.2016 4 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Tak to bylo jedním slovem WAU! Povinná četba pro všechny, komu se líbí Walking Dead. Napsáno velmi dobře, sice se tam pár hluchý míst najde a některé přeskoky v čase jsou až moc okaté, ale celkově parádní záležitost. Po delší době zase knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Doufám, že Argo vydá i další dva díly, už teď se na ně těším. :)

A jak tu někdo psal, že mu kocour a jeho chování přišlo k neuvěření - máme 4 kočky, žádná sice není úplně jako Lúculo, ale některé k němu mají velmi blízko. Troufám si tvrdit, že autor nejspíš opravdu má podobnou kočku (ostatně hl. hrdina byl právník žijící v Pontevedře - stejně jako spisovatel sám, takže inspirace skutečností je více než zřejmá) a že se nejspíš opravdu chová tak, jak je popsáno. :)

05.08.2016 5 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Po mnoha měsících čekání konečně závěrečný díl. Obávala jsem se, že si nebudu příběh pamatovat a budu muset sáhnout po předchozích knihách, abych si jej připomněla. Stačilo ale pár stránek a byla jsem plně pohroužená do světa Evy a Gideona. Knihu jsem dočítala do dvou do rána, jen abych věděla konec. Možná mohla autorka víc rozvinout linii příběhu kolem Monicy, celkově ale musím říct WAU! Nejlepší díl, jednoznačně, výborné zakončení. Crossfire je moje oblíbená série z žánru erot. románů a Osvobozená to jenom podtrhla. Paráda.

20.06.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Tohle bylo dobré. Hodně dobré. Ne dokonalé, ale mělo to všechno, co to mělo mít. S mou bohatou představivostí jsem se dokázala do pocitů hlavní hrdinky vcítit, vnímat bolest, paniku, strach i odhodlání, které sama zažívala. Hlavně od poslední části jsem se nemohla odtrhnout. Pro mě za 4,5 hvězdy. :)

21.04.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ze začátku trochu pomalý rozjezd, ale pak to nabralo spád. Už aby byl duben. :)

11.02.2016 3 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Pro mě osobně asi nejlepší Čarodějky, naplno se tu projevila skutečná síla Bábi.

10.01.2016 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Na obalu se píše, jak je to super v porovnání s HG. Za mě tedy není. Možná pro někoho, kdo HG nečetl nebo mu zas tak super nepřišly, ano, ale to já nejsem. Osobně to považuji i za o něco horší než Divergence, která se mi taky moc líbila. Nicméně pořád je to velmi slušný průměr, i když tam byla strašná spousta věcí, která nedávala úplně smysl (zejména uvedené vzdálenosti). Uvidíme, jak další díly.

03.01.2020 3 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Asi už jsem na to moc stará. Ale náctiletým holkám by se to líbit mohlo. Trochu nečekaný konec.

25.09.2017 2 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Tahle kniha je hlavně a především nabitá akcí od začátku až do konce. Hluchý míst, u kterých byste si řekli, že autor chtěl jenom nějak zaplácnout stránky, je tam minimum, pokud vůbec nějaká jsou. Což je jednoznačně obrovské plus.
Na druhou stranu mi přišlo, že autor nedokázal úplně využít potenciálu, který jím vymyšlený příběh má, a to konkrétně na začátku, kde strašně rychle přeskočil život Darrowa v jeho rodné "vesnici" - najednou bylo o pár měsíců víc a Darrow už byl jinde a měl úplně jiné starosti. V úvodu knihy mi prostě přišlo, že autor šel strašně moc po povrchu, až zbytečně. Naštěstí díky tomu, že se hlavní hrdina v myšlenkách postupně několikrát vrátil do svého "původního života", tak se to přece jen trochu vykompenzovalo a čtenář se tak mohl více přiblížit jemu i jeho rodině a dřívějšímu životu.
Celkově rozhodně velmi dobré čtení a myslím, že komu se podobné příběhy líbí, rozhodně nebude zklamán. Dávám 4 hvězdy a doufám, že Triton vydá i zbývající dva díly. :)

02.04.2017 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Velmi originální. Po Apokalypse Z jsem si myslela, že už nemůže přijít na poli zombie apokalypsy nic lepšího, ale tahle kniha mi ukázala, že jsem se mýlila. Naštěstí. Všemi dary obdarovanou jsem vyhrála v soutěži, sama bych si ji asi nevybrala, resp. bych si jí na pultech knihkupectví nevšimla. Což by byla chyba! Líbilo se mi střídání pohledů jednotlivých postav, bylo plynulé a napomohlo tomu, aby se člověk lépe vžil do každého jednotlivého hrdiny. Stejně tak jsem si obrovsky oblíbila hlavní hrdinku, byť vlastně patřila "na tu špatnou" stranu. Zdánlivě. A ten konec! Hrůzu nahánějící a nadějný zároveň. Za mě rozhodně pět hvězdiček.

29.11.2016 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Myslela jsem si, že už mě u Cartera nic nepřekvapí, ale chyba lávky. Rozuzlení nejnovějšího případu detektivní dvojice Hunter + Garcia jsem absolutně nečekala. A přiznávám, že to pro mě byl nemalý šok. Carter opět nezklamal a po Zlobě, která byla úplně jiná než předchozí knihy, vnesl do svých příběhů zase něco nového. Respekt. A poklona.

19.10.2016 5 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Vzhledem k tomu, že velmi dobrému Monumentu 14, který byl o dost lépe napsaný, jsem dala tři hvězdy, tady dávám pouze dvě. Je to čtivé, nápad je zajímavý, ale styl napsání jak od středoškoláka. Velké skoky v čase, dost nevysvětlených věcí, málo propracované. Nicméně je škoda, že další díly u nás nevyšly (a nejspíš ani nevyjdou), takhle člověk neví, jak to všechno vlastně skončí.

16.10.2016 2 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Velmi zvláštní knížka. Napsaná ze dvou pohledů - ich formou z pohledu titulní hrdinky a klasickou er formou psanou z pohledu ostatních. Děj se místy vrací v čase a hned zase skočí do přítomnosti, není proto radno to číst s velkými přestávkami, jinak se ztrácíte. Samotný příběh je zajímavý, do poslední chvíle jsem čekala, co se z toho vyvine, i když tam nějaké náznaky byly, nicméně jsem si nemohla být jistá, že to tak, jak si myslím, skutečně je. A to se mi líbí! :) Přišlo mi to, že to bylo ze (skoro) současného Londýna, resp. z Londýna nedaleko v budoucnosti, tak trošičku s jistými náznaky postapo světa (nebo to k němu spíš směřovalo). Rozhodně stojí za přečtení, jen ten konec... Je to záměrně napsané tak, aby si čtenář sám domyslel, co bude dál. Nicméně to ve mně vyvolávalo pocit, jako kdyby sám autor nevěděl, jak to zakončit. Ale jinak velmi dobré, netradiční a chytlavé čtení.

10.09.2016 4 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Čtivé. Ale možná až moc jednoduché. Příliš dlouho se tam nic nedělo a konec pak byl uspěchaný. Takové slabší tři hvězdy (na stupnici 1 až 10 by to byla pětka).

03.05.2016 3 z 5