Barbara182 Barbara182 komentáře u knih

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Další díl série Ravenelovi sice ve skutečnosti nemá žádného hlavního hrdinu z téhle rodiny, spíš by se dala kniha zařadit k sérii Čekanky, ale nestěžuju si :-) Sebastian St. Vincent je i s léty pořád okouzlující, stejně jako jeho manželka Evie, v knize nechyběl humor (hlavně u toho holení Keira "omylem" nebo hledání skotských předků :-), byť zápletka hlavní dvojice místy trochu drhla a připadala mi malinko přitažená za vlasy, bohatě to vynahrazovaly ostatní postavy (ale chápu, že udržet vysokou laťku předchozích šesti dílů není jednoduché), ve výsledku je to další oddychová klasika, která je na dlouhé zimní večery jako dělaná :-)

04.12.2022 3 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Pokračování dobrodružství Ondřeje z Rohatce se mi moc líbilo, je to čtivé, místy napínavé, nechybí onen typický chlapácky sarkastický humor, zkrátka přesně můj šálek kávy, který je de facto laskavým čtením z období středověku. Opět moc potěšila přítomnost Čeňka z Vřesova (i když si pořád nemůžu zvyknout na to, že už je to chlap kolem čtyřicítky :-). Už se moc těším, až vyjde další díl :-)

25.11.2022 4 z 5

Démon přichází v mlze Démon přichází v mlze Martin Nesměrák

Další vydařené pokračování série Strážců z Landštejna, četlo se to jako po másle, jen jsem si chvílemi říkala, kolik že těch bratrů ze Sichelbachu vlastně je :-) A taky mi Odo sem tam připadal lehce natvrdlý (obzvlášť v jemnickém hostinci u hradeb) a mrzelo mě, že si s ním královský justiciár Zdeslav tak pohrává, ale jinak pro mě už klasické odpočinkové čtení :-) Snad pan Nesměrák brzy sepíše další díl :-)

20.11.2022 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Navzdory tomu, že má kniha téměř 800 stran, jsem si čtení vyloženě šetřila, až tak se mi totiž příběh Hunta a Bryce líbil :-) Prvních asi sto stran to sice bylo lehce matoucí se všemi těmi jmény a popisy prostředí, nemluvě o tom, že hlavní hrdinka Bryce byla tak trochu nána a troska, ale jakmile do hry víc vstoupil Hunt a Bryce působila dospěleji, hltala jsem stránku za stránkou. Líbí se mi, že je to de facto kombinace více žánrů – fantasy, detektivka, romance. Všechno je namíchané tak akorát, postavy mají vlastní pohnutou minulost, a i když jim vyšetřování trvá fakt pekelně dlouho, překvapivě mi to vůbec nevadilo a naopak jsem si ono "vzduchoprázdno", kdy se Hunt s Bryce vzájemně blíž poznávají, neskutečně užívala, obzvláště to jejich vtipné popichování nebo alotrie s chimérou Syrinxem :-) Konec byl dost akční (i když některé části zápletky mi přišly lehce nelogické) a chvílemi i vtipný (třeba Bryce s vysavačem). Každopádně jsem moc ráda, že jsem se do čtení téhle knihy pustila ve chvíli, kdy už mám po ruce i druhý díl, protože je to silně návykové :-)

07.11.2022 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Skvělá kniha, ani jsem nečekala, že se u ní budu tak báječně bavit :-) Hlavní hrdina, profesor genetiky Don Tillman, je evidentní autista a z nedostatku jeho sociálního cítění vznikají poměrně vtipné situace, zvlášť ve chvíli, kdy se rozhodne vyhledat si svým typicky analytickým způsobem životní partnerku. Naštěstí mu náhoda přivede do života barmanku Rosie, která svojí spontánností trvale naruší jeho do minuty nalinkovaný rozvrh :-) Chvílemi nechybělo ani dojetí, protože autor dovedl skvěle vystihnout Donovy vnitřní myšlenkové pochody, včetně toho, že si uvědomuje svoji neohrabanost v mezilidském kontaktu a vlastně jí dost trpí. Určitě si přečtu i pokračování :-)

27.10.2022 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Jako spousta ostatních jsem se nechala nalákat reklamou, líbivou obálkou a anotací slibující moderní převyprávění starořeckého mýtu o Hádovi a Persefoně. Ve výsledku je kniha takový horší průměr s rádoby drsnou erotickou linkou á la Padesát odstínů, ale všechno je takové nedotažené, místy dost protikladné a přeslazené, spousta věcí je nevysvětlená (jako třeba proč se všichni bojí Dia apod.). Škoda :-( Potenciál to rozhodně mělo, ale výsledek nic moc, zhruba od poloviny knihy jsem se místy i nudila a dočetla jsem spíš "z povinnosti".

24.10.2022 2 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Moc pěkný úvod do nové středověké série od pana Niedla :-) Kniha je jako vždy nesmírně čtivá, napínavá (nechybí dobývání hradů) a hlavní hrdinové jsou neuvěřitelní sympaťáci :-) Taky mě potěšilo setkání s postavami ze série Vřesovských, to byl doslova balzám :-) Už se těším na druhý díl!

13.10.2022 4 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Začátek dobrý, ale celkové rozuzlení a konec samotný se mi moc nelíbily. Přišlo mi to zbytečně překombinované s tím tajemným vzkazem a tak, taky jsem úplně nechápala, co vlastně bylo na vztahu Nathana a Kristiny tak špatného, kromě toho, že byli hrozně mladí. Nedávala mi smysl Kristinina zamlklost v pubertě a nelíbily se mi ani všechny ty lži na začátku s Conni, ale jinak je to čtivé a patřičně napínavé, ozvláštněné osobní zainteresovaností detektiva O'Malleyho.

09.10.2022 3 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Moc dobře napsaná kniha, od autorky moje první, ale nemohla jsem se od stránek odtrhnout, jak je to čtivé, i když jsem zhruba od poloviny tušila, odkud asi vítr fouká :-) Úplně na začátku mě to trochu vyděsilo takovou tou vesnickou atmosférou, kde se jen pije a drbe, ale naštěstí to pak vzalo obrat do trochu větší hloubky a moc mě to bavilo. Určitě si přečtu i další knihy od "Digmy", už jen ty anotace vypadají vždycky hodně lákavě, až má člověk problém rozhodnout se, kterou vezme na paškál jako první (u mě tohle dilema naštěstí dost často vyřeší knihovna a to, který titul je zrovna volný :-)

05.10.2022 4 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Moc dobrá detektivka, líbil se mi už první příběh "Sucho" a i tahle kniha od autorky byla neuvěřitelně čtivá a napínavá, dotýká se řady témat (nebezpečí kyber světa pro mládež, anorexie...), jen jsem si nemohla pomoct, ale tím, jak už to nebylo pro Falka tak osobní, tak tomu malinko něco chybělo, ale opravdu jen malinko :-) Jinak super kniha.

01.10.2022 4 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Začátek byl skvělý, moc se mi líbila ona vtipná propast mezi životním stylem a způsoby hvězd z Hollywoodu a jižanským přístupem k životu, jak dávali měšťákům sodu :-) Tu třetí hvězdičku dostal de facto hollywoodský lokátor Bennington Payne :-) Ale zhruba od momentu, kdy se v Quincy objevila hlavní mužská hvězda Cole, tak to bohužel začalo jít do kopru. Pár vtipných momentů tam sice ještě bylo, ale jinak dost pokulhávala nějaká aspoň trochu reálná uvěřitelnost (jakože herecká kariéra Summer a celkově to, jak Coleovi padla do náruče jen proto, že se objevil u ní v ložnici). Škoda, ve výsledku tak lehce podprůměrné odpočinkové čtení, které stačí půjčit z knihovny.

28.09.2022 3 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Knížka s příjemně vánoční atmosférou, dějově tam sice pár detailů skřípe a je hůř uvěřitelných, ale jde o počin určený především náctiletým čtenářům, takže tam to asi projde. Za mě příjemná oddychovka s vůní jehličí :-)

26.09.2022 3 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Takový horší průměr, příběh neurazí, ale ani nenadchne, a za hodinu vlastně ani nevíte, o čem to bylo. Upřímně jsem podle anotace čekala dost něco jiného, takže jsem nakonec ráda, že jsem ji měla jen půjčenou z knihovny.

10.09.2022 2 z 5

Cedrový dům Cedrový dům Pauline Peters (p)

Pro mě už klasika :-) Mám dobrodružství Viktorie Bredonové ráda, je to takové odpočinkové čtení, kde nechybí trocha napětí, ale vlastně víte, že to v globálu stejně dopadne dobře :-) Trochu se tam některé motivy opakují a Viktorie se občas chová jako neopatrné malé dítě, ale jinak fajn čtení na cesty nebo dovolenou :-)

06.09.2022 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Navzdory tloušťce knihy, jde o opravdu dobrý špionážní román, který mě po pozvolnějším začátku slušně vtáhl do děje. Líbilo se mi, že autor v knize líčí poměrně reálné hrozby (doufejme, že se jimi nikdo neinspiruje). A byť bylo občas trochu těžší sledovat několik souběžných dějových linií/vyšetřování, kniha se mi líbila a jsem ráda, že jsem se do ní pustila.

22.08.2022 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Knihu tu někdo v komentářích u jiného Sparksova románu vychvaloval, a tak jsem se jí rozhodla dát šanci, ale příliš mě nenadchla. Kniha je napsaná čtivě, ale zhruba od poloviny jsem se do ní musela nutit, protože tyhle příběhy rozdělených milenců mě prostě nebaví. Čekala jsem asi trochu něco jiného a upřímně pod pojmem "osud je rozdělil" si představuju spíš něco jako válku nebo zkrátka opravdu něco, co nemůžou ovlivnit :-( Těžko se někdo může považovat za stíhaného osudem, když to bylo jeho rozhodnutí. Zkrátka za mě příběh slabota, navíc dost předvídatelná a přehnaně "tragická", nemluvě o tom, že jsem měla i problém celé té velké lásce uvěřit (jakože po pár dnech známosti je z toho lovestory na celý život?). Od Sparkse mám svých pár oblíbených a u těch asi zůstanu.

02.08.2022 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Překvapivě dobrá detektivka, nemohla jsem se od stránek odtrhnout a hořela zvědavostí, jak to bylo s vyvražděním rodiny Hadlerových i s dvacet let starým případem utonulé dívky. Autorka píše čtivě a nechá vás tápat až skoro do samého konce, což mám u podobných příběhů ráda. Hlavního hrdiny Falka mi bylo celkem líto (maloměsto dokáže být kruté) a místní policista Raco byl neuvěřitelný sympaťák. Určitě se ještě mrknu na další knihy téhle spisovatelky :-)

29.07.2022 4 z 5

Ve znamení lukostřelce Ve znamení lukostřelce Martin Nesměrák

Pan spisovatel Nesměrák opět nezklamal, čtení dalšího jeho historického středověkého románu s detektivní zápletkou ze série landštejnských strážců jsem si užila a zhltla ho za pár dní. V některých momentech jsem si sice říkala, že je škoda, že vraha odhalil čtenářům tak brzo a postavy nechává dobrat se pravdy až zbytečně pomalu, ale jako oddychovka na dovolenou naprosto ideální :-)

22.07.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Kniha mě bavila víc než předchozí stručný Dvůr mrazu a hvězd. Příběh Nesty je zajímavý a bylo fajn přečíst si také její pohled na události z předchozích knih a sledovat její cestu ke smíření se s vlastním novým osudem v těle víly. Sice jsem se neubránila dojmu, že se hodně motivů vlastně opakovalo (výcvik, hrdinčino odmítání a vzdor, hledání speciálních předmětů apod.), ale četlo se to dobře, děj odsýpal, zkrátka jako čtivo na dovolenou OK. Ráda jsem se vrátila do světa téhle ságy, byť se tam teda moc věcí z celkové "politiky" dvorů moc nedořešilo a autorka si nechala doslova otevřená vrata pro další pokračování :-)

20.07.2022 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Moje už druhá autorčina kniha a musím říct, že se mi líbila mnohem víc než Opuštěný dům. I tady mi však vadil autorčin styl psaní, kdy vlastně nepoznáte, co ke kterému z mužů hlavní hrdinka vůbec cítí, a kdy má v textu vždy přednost lavina každodenních povinností a činností, které někdy ani nemají na nic v ději vliv. Takže ve výsledku takový průměr, byť mi teda v některých momentech přišla hlavní hrdinka vyloženě hloupá a trochu to skřípalo, nemluvě o tom, že své hrdince autorka naložila až neskutečné množství břemen a před koncem neváhala ještě přidat :-). Jinak jako vydavatel bych na přebal rozhodně nedávala úryvek téměř ze samého závěru knihy, zbytečně vám pak coby čtenáři vyzradí minimálně kus zápletky dopředu (a citát šel určitě vybrat mnohem lepší odněkud ze začátku).

07.07.2022 3 z 5