Barbara182 Barbara182 komentáře u knih

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Děj knihy je poměrně předvídatelný a dalo mi celkem práci nějak s hrdinkou soucítit, protože se dost často chovala jako malé dítě nebo úplný pitomec, ale zhruba po polovině se to trochu zlepšilo a knihu jsem dočetla. Zkrátka taková nenáročná pohodovka, co nenadchne ani neurazí a nese se v duchu Sexu ve městě, shopaholiků apod.

07.11.2019 3 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Trochu smutnější děj, vzhledem k válečným létům a kniha mě bavila o trošku méně než první díl i proto, že se víc věnovala ostatním postavám než Marii a Paulovi, ale pořád je to čtivé a chvil strávených nad stránkami rozhodně nelituju, naopak se chystám ještě i na třetí pokračování :-)

21.10.2019 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Začátek a nejmíň první polovina knihy se mi hodně líbila – uvíznutí v liduprázdné knihovně bylo nápadité a moc dobře se to četlo. Taky se mi líbilo, že to autorka nenechala jenom v tomhle uzavřeném prostředí, ale řešila i co se stalo potom, jak se k sobě hrdinové chovali při návratu do normálu :-) Ale konec mi přišel hodně teenagerský :-( Na to, že se tam autorka snažila řešit i trochu závažnější témata, tak to pak na konci hrozně usekla a nechala nedotažené (např. Daxův vztah s matkou, proč se ho snažila zkontaktovat apod.), měla jsem pocit, že se prostě soustředila jenom na svůj happyend a to, co tam bylo zajímavé navíc, nechala ležet ladem :-( Nicméně i tak jsem s knihou strávila velice příjemný víkend, takže proto ty tři hvězdy :-)

14.10.2019 3 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Další skvělý román, Westovi sice trochu docházel jeho pověstný humor, když šlo přímo o něj, ale i tak se kniha četla jedna báseň :-) Opět nechybělo něco zvláštního, co patří jen hlavním hrdinům (tentokrát kniha z dětství a Westův problém s holením :-). Zkrátka ideální společník na propršené sobotní dopoledne :-). Moc jsem si čtení užila :-)

06.10.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Další hodně dobrá a hodně silná kniha od mé oblíbené autorky, četla se jedním dechem a dala dost podnětů k přemýšlení. Nejvíc se mi ale líbí, jak Jodi Picoultová umí perfektně vykreslit postavy a jak umí na situacích mezi řádky vystihnout, co chce čtenáři sdělit. Hodně zajímavý a otevřený pohled na rasismus, upřímně řečeno by mě nenapadlo, že se podobné situace ve Spojených státech ještě i dnes skutečně dějí (třeba ty nákupy), nemluvě o tom, že přiměje člověka uvažovat, jak by v dané situaci reagoval on sám. Zkrátka klobouk dolů :-)

05.10.2019 5 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Zdá se, že se Dabertova dobrodružství ustálila na formě, která mi absolutně vyhovuje - opět jedna kniha, jeden "případ", žádné zbytečné šmodrchy nad rámec příběhu, bylo to zajímavé a čtení mě bavilo, i když mi bylo od začátku jasné, že rodina, na kterou ukazují všechny indicie, v tom bude nevinně. Slušná detektivka, která nenudí a příjemně zavání světovým bestsellerem, přestože je autorem český spisovatel :-)

24.09.2019 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

V první půlce jsem si říkala, že je to asi zatím nejslabší kniha autorky, kterou jsem četla - dcera senátora zamilovaná do svého bodyguarda byla moc velké klišé i navzdory všemu tomu vtipu, co je pro Kateřinu Petrusovou tak typický. Ale pak se to zase všechno převrátilo vzhůru nohama a příběh mě začal nefalšovaně bavit :-) Autorka mě jako pokaždé překvapila a dostala, o humoru, který čiší z každé stránky, ani nemluvě :-) Další nádherně odpočinková romantika s trochou napětí :-)

24.09.2019 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, protože pro mě byl trochu matoucí velký počet postav, z jejichž perspektivy se děj vypráví, ale pak mě to chytlo a četla jsem s nadšením a radostí :-) Hlavně na začátku mi to dost připomínalo prostředí seriálu Panství Downton, všechna ta hierarchie služebnictva a jejich povinnosti a privilegia :-) Hlavní hrdinka Marie mi byla sympatická od začátku a líbilo se mi, že autorka přimíchala do děje i trochu toho tajemství z její minulosti, které se postupně rozplétá a odhaluje. Určitě se pustím i do pokračování, protože mi po dočtení tak nějak chybí společnost vlastně všech zúčastněných postav :-)

11.09.2019 4 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Když jsem si knížku kupovala, naivně jsem si myslela, že druhý díl bude o Célinině bratrovi, ale autorka to pojala jako čistokrevné pokračování :-) Sice jsem se na ni trochu zlobila, že nenechala Céline poklidně žít s manželem a vymyslela si pro ni další strastiplné osudy, ale jinak se mi kniha opět moc líbila, četla se skoro sama, příběh byl napínavý a rozhodně zajímavý. Už se moc těším na další pokračování, jestli nějaké bude :-)

15.08.2019 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Druhý díl je malinko roztříštěný kvůli množství postav, které se ve vyprávění střídají, ale po chvíli jsem se opět začetla a dost mě to bavilo :-) Kniha je napínavá a vzhledem k hrozící válce i lehce depresivní, ale aspoň řeší poměrně důležité otázky. Jen trochu tápu, jestli jde o poslední díl série, nebo bude ještě nějaké pokračován :-)

08.08.2019 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Konečně optimističtější čtení než předchozí díl a moc pěkné zakončení celé série :-) Císařská vyhlídka se četla dobře a líbilo se mi, že autorka v závěru nezapomněla dopovědět osud snad žádné z postav :-)

04.08.2019 3 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Když pominu onen lehce za vlasy přitažený začátek, kdy všichni vč. manžela nechali Hermínu odjet do revolucí zmítané Francie, tak je to pěkně popsané období teroru, kde hlavní hrdinka okusí na vlastní kůži vězení a hrůzy gilotiny. Trochu depresivní, ale přesto se určitě pustím do dalšího pokračování :-)

21.07.2019 3 z 5

Sotva dýcham Sotva dýcham Rebecca Donovan

Přečteno z nouze, protože nic jiného jsem zrovna v mobilu neměla :-( Zase to na mě bylo moc teenagerské, Emma mě svojí tupostí hrozně vytáčela, přišla mi otravně nerozhodná a prostě taková mouchy snězte si mě, hlavně nemuset nic rozhodovat nebo říct pravdu, Jonathan byl solidní psychopat (nejvíc se projevil, když nutil hlavní hrdinku skákat ze skály, a u ohořelých trosek jeho domu mi bylo okamžitě jasné, kdo požár založil), děj celkově i konec byl předvídatelný, takže mi pak přišlo, že to autorka zbytečně protahuje a nastavuje (viz zmlácený dealerský vymahač), zkrátka nic moc, nebo přinejmenším nic pro mě :-(

29.06.2019 1 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Trochu mi vadil roztříštěnější děj, který se rozdvojoval mezi Stefanii a Hermínu a taky mě mrzelo, jak to dopadlo mezi Hermínou a Andrém, ale jinak opět příjemně odpočinkové čtivo, byť není tak pohádkově bezstarostné, jak býváme u paní Körnerové zvyklé :-)

11.06.2019 3 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Dobře napsaný historický román (stejně jako předchozí díl), sice naše hrdinky stíhá jedna rána osudu za druhou, ale zvlášť Hermína se s tím pere se ctí a hrdostí :-) Moc se mi líbilo, jak autorka popsala postavení žen v 18. století, že o sobě de facto nemohly rozhodovat samy a pokud byly svobodné nebo dokonce i vdovy musely mít nějakého mužského poručníka, což ne vždy byl čestný člověk a mohl díky své moci dotyčnou připravit klidně o veškerý její majetek. Rozhodně oceňuju, že autorka ve prospěch svých hrdinek nic nepřekrucovala a naopak přidala odstrašující případ stařičké gardedámy Ludviky. Už se těším na další pokračování :-)

28.05.2019 3 z 5

Dcera Sieny Dcera Sieny Marina Fiorato

Moc pěkný historický román s napínavým příběhem, kdy hrdinům pevně držíte palce, aby překazili plánované spiknutí. Hodně mi to připomínalo jakéhosi hybrida mezi autorčinou Mandlovou madonou a Tajemstvím mistra Botticelliho, ale tuze povedeného :-) K téhle knížce se v budoucnu určitě ráda ještě někdy vrátím :-)

23.05.2019 4 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Za mě osobně zatím nejlepší z Dabertových dobrodružství :-) Žádné zbytečné vedlejší zápletky a odbočky, prostě jedna kniha, jeden "případ" :-) Příběh měl spád a četl se jako po másle, jen ten konec mi přišel trošku zbrklejší, myslím, že by se nikdo z čtenářů nezlobil, kdyby se autor víc rozepsal a kniha byla o pár desítek stran delší :-) Ale jinak super čtení na cesty :-)

12.05.2019 4 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Vcelku dobře napsaná kniha, ale na mě až moc teenagerská :-( Číst ji před pár lety, nejspíš bych si ji užila víc. Konec byl sice poměrně mrazivý, ale jinak by tam problematika domácího násilí mohla být popsaná a řešená mnohem konkrétněji, rozhodně spíš než všechna ta nepodstatná dilemata kdo s kým chodí a kdo co ke komu cítí, zatímco obráží jednu party za druhou :-(

12.05.2019 2 z 5

Setkání v Opeře Setkání v Opeře Hana Marie Körnerová (p)

Kniha přečtena za dvě odpoledne, byla to příjemná oddechovka, ale od autorky už jsem asi četla i lepší. Nějak se mi nedařilo porozumět hlavní hrdince Simoně, jejím pocitům a pohnutkám, ale jinak vcelku pěkné. A trochu mě v rámci knihy zarazil samostatný a hodně zbrklý příběh "Uprchlíci", který vlastně neměl žádnou souvislost s předchozím dějem a vzal všechno šmahem na nějakých 60 stranách...

22.04.2019 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Čtivá kniha plná emocí a zvratů, líbí se mi, že autorka řeší restituce uměleckých děl odcizených během první/druhé světové války trochu z jiného úhlu. Dvě dějové linky mi vůbec nevadily, napínavé byly obě, jen ta Sophiina z první světové války byla samozřejmě smutnější. Moc dobrá kniha, skvěle napsaná, doporučuju :-)

21.04.2019 4 z 5