bararich8 bararich8 komentáře u knih

Lístek lásky Lístek lásky Émile Zola

Krásné romantické čtení. Příběh Heleny mě úplně pohltil a stejně jako ostatní mě rozčilovalo chování Jany. Naopak popisy Paříže mi nevadily-mám to tam ráda, tak jsem se vždy zasnila, jako bych tam byla. Vážně jímavý příběh, úplně jiný Zola než v Zabijákovi.

21.02.2019 4 z 5

Milka Milka Vlado Štancel

Místy dost zajímavé pojetí a nápady, nejvíc mě zaujaly plastové čepice s dírami pro uši a nápisem OCSET. :-) Ale jinak to nebyl úplně můj šálek čaje. Asi první a poslední přečtená kniha od Vlado Štancla.

01.11.2017 3 z 5

Alibi na příští noc Alibi na příští noc Lukáš Vavrečka

Docela zvláštní kniha. Jak jsou příběhy psané napřeskáčku, čtenář se v tom docela ztrácí. Nějak mě toto dílko nepřesvědčilo, abych si od tohoto autora přečetla i něco jiného.

01.11.2017 3 z 5

V záři zvěrokruhu V záři zvěrokruhu Petr Kersch

Po delší době jsem otevřela knihu od českého autora a musím říct, že jsem neudělala chybu! Ocenila jsem, jak se v jednotlivých povídkách lehce míhají příslušná znamení zvěrokruhu, pointa byla vždy parádní, celkově se knížka dobře čte a je taková milá.

02.05.2017 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Stejně jako první díl skvělé čtení, vtipné, napínavé, nelze odložit. Četla jsem v angličtině a je to skutečně výborně napsáno. Už se těším na další díl.

19.03.2017 5 z 5

Já, Monstrum Já, Monstrum Dan Wells

Nečetla jsem první díl, tenhle mi byl de facto vnucen a velice doporučen mojí spolubydlící. A určitě se do žádného dílu ani nepustím. Celá knížka na mě působila dosti podivně, což byl možná záměr, přeci je jen o psychopatovi, ale stejně mě to nějak nenadchlo a až po cca 150 stránkách jsem si ji začala trochu užívat. Rozuzlení s Formanem bylo docela dobrým dějovým zvratem, to musím uznat.

19.11.2016 3 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Pro mě velice zajímavá kniha. Začátek byl možná malinko těžkopádnější, ale postupně to získávalo na tempu. Líbilo se mi, jakou napínavou atmosféru dokázal autor vytvořit ohledně neštěstí, které vyhnalo Xaviera z Austrálie. Propletené osudy byly fajn, ale na druhou stranu jak píše Jizi-vedlejším postavám byl dán tak malý prostor, že se mi skoro až do konce knihy pletlo, kdo je kdo.

04.11.2016 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Chtěla jsem zkusit Pratchetta, ale víc knih asi číst nebudu. Knížka je čtivá a místy pobaví, ale asi to není úplně můj šálek čaje.

11.09.2016 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Velice zajímavá knížka, dosti čtivá a zajímavě napsaná...Charlie je dost komplikovaná osobnost a ne každému asi sedne, já mu dávám 4*

17.03.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v přeskakování mezi Nickovými a Amyinými zápisy, ale pak už mě knížka chytla a nepustila. Velmi poutavě napsáno, takže člověk chce pořád vědět, co bude dál. Konec bych si uměla představit i jinak, ale co už. Dávám 4,5*, takže 5* :-):-)

11.03.2016 5 z 5

Racek Racek Anton Pavlovič Čechov

Po malinkatém zklamání z Višňového sadu mi Racek zlepšil náhled na Čechovovu tvorbu. Příběh dobrý, v postavách jsem se orientovala dobře a k tomu překvapivý závěr. 4*

15.10.2015 4 z 5

Případ dívky v tísni Případ dívky v tísni Michael Crichton

Dosti chytlavé, má to spád, napětí a bezva zamotaný příběh. Jen nevím, jestli to bylo mnou, spisovatelem, či překladem, ale v pár pasážích jsem se nějak ztrácela, nedávaly mi moc smysl. Jinak ale skvělá kniha, doporučuji.

08.10.2015 4 z 5

Slzy mé duše Slzy mé duše Kim Hjon-Hi

Kdo nepřečte, nepochopí. Přečetla jsem jedním dechem.

24.11.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tak to je něco, tahle kniha. Jediná, co mě kdy dokázala rozbrečet. A obsahuje kupu moudrých slov. Určitě si ji někdy přečtu znovu. Bylo mí ctí, Hazel.

17.04.2014 5 z 5

Strážce meče Strážce meče John White

Touhle knížkou jsem byla opravdu nadchnuta. Úplně mě vtáhla do děje, nešlo přestat číst. A když jsem ji dočetla, cítila jsem zvláštní prázdno, ale do pokračování jsem se nepouštěla.

04.04.2011 5 z 5

David Copperfield (zkrácené vydání) David Copperfield (zkrácené vydání) Charles Dickens

Četla jsem to v zjednodušené formě v angličtině...asi proto mi příběh možná někdy utíkal, ale jistě vím, že to bylo plné zvratů :) Doporučuju

30.11.-0001 4 z 5