Baja333 Baja333 komentáře u knih

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Přečteno za jediný den. Napsáno čtivě, poutavě a otevřeně. Drsné a poučné.

07.04.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Napínavé, neodložitelné a do poslední chvíle nejasný konec. Za mne plný počet hvězdiček.

17.03.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ze začátku bylo těžké se začíst a už jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec se to rozjelo a stálo to za to. Konec hodně napínavý.

19.02.2022 4 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Smutné, ale čtivé. Co se dělo židům během války v Paříži se opravdu moc neví a nemluví....

14.11.2021 4 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Nenudila, ale ani nenadchla. Samotný příběh zajimavý, ale styl psaní občas zbytečné obsáhlý.

25.04.2021 3 z 5

Strýček Strýček Josef Strauss

Obsah knihy (téma) byl tak neskutečně detailní a odpudivý, že jsem knihu byla nucena několikrát odložit a vydýchat to. Kniha opravdu pro silné povahy. Ještě hodně dlouho jí nedostanu z hlavy. Styl psaní v rámci čtivosti je za plný počet bodů.

24.01.2021 5 z 5

Nejděsivější československé zločiny Nejděsivější československé zločiny Jaromír Slušný

Kniha docela podrobně a zajímavě popisuje československé zločince. Jak zázemí z kterého vzešli, tak důvody jejich činů. Žádné odborné nic neříkají popisy, které by čtenáře nudily. Velmi čtivě napsáno.

12.10.2020 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Krásná kniha. Trochu mi pomohla si uvědomit, že opravdu Nemusím!!! žít tak aby to druhym vyhovovalo a podřídit se bez ohledu na to co chci já jen ze strachu, že to druhym nebude pohodlné. Kolik žen jen přežívá proto, že má pocit že ,,musí,, kvůli dětem, okolí, slibu.....

04.10.2020 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Best off..... Kniha napínavá a plná nečekaných zvratů od začátku do konce. Závěr knihy mě totálně odzbrojil - nečekané. Přečteno v rekordním čase. Od knihy se nedalo odtrhnou.

22.09.2020 5 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Motiv vraždy neuvěřitelný. Je šílený, že se opravdu něco takového stalo. Zničený život několika lidí rukou jednoho blázna.....

27.05.2020 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Deník dívky ukrývající před nacisty. Popisuje pocity z dění v druhé světové válce,ale především řeší klasické starosti náctileté dívky.

15.04.2020 5 z 5

Závislost nejen na lásce aneb Příliš otevřená zpověď Terezy Pergnerové Závislost nejen na lásce aneb Příliš otevřená zpověď Terezy Pergnerové Lubomír Nečas

V některých momentech jsem byla velmi překvapená jak moc otevřeně je kniha napsaná. Dozvěděla jsem se věci o kterých jsem neměla ani tušení a částečně změnila na Terezu i názor....

23.03.2020 4 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Neuvěřitelný příběh. Neumím si ani představit jak muselo hlavní postavě být. Uvězněna ve vlastním těle - jak výstižné.....

22.03.2020 5 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Kniha na mne působila jako sjednocení různých příběhů z ženských časopisů od různých autorek do jedné knihy.... Byly příběhy které mne pobavily, ale čekala jsem asi více.

04.03.2020 2 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Knihu jsem přečetla za jediný den..... Neuvěřitelné co se opravdu může dít i v dnešní době. Obdivuji hlavní aktérku příběhu i jí podobné. Po přečtení knihy si opravdu vážím toho co mám, kde žiji a kde jsem vyrostla.

07.02.2020 5 z 5

Život v jeho stínu Život v jeho stínu Kristína Pavelková

Přečteno velmi rychle. Napínavé a napsáno bez nucení zaujmout. Kniha o tom jak může být život krutý, láska slepá a bohatství bezvýznamné.

18.08.2023 5 z 5

Ptáčkové moji Ptáčkové moji Josef Strauss

Po přečtení této knihy se na lidi bez domova, už nebudu dívat jako dřív...... Ne vždy to je jejich volba. Kniha je oproti jiným knihám autora méně drastická, přesto plná bolesti a smutku. Slzám jsem se neubránila.

27.07.2023 5 z 5

Marast Marast Josef Strauss

Další drsná kniha od Strausse, která je plná agrese, zrůdnosti a beznaděje. Nebylo těžké naplno se nechat pohltit příběhem. Knihu jsem i přes úzkost, ktetou jsem při čtení pociťovala, nedokázala odložit.

03.07.2023 5 z 5

Kde si? Kde si? Josef Strauss

Kniha od spisovatele, která je trochu jiná než ostatní, ale přesto stejná..... Plná smutku, bolesti a agrese. Velmi čtivá, jen duchové se mi moc k Straussovi nehodí, přestože byly součástí hlavní postavy.

26.06.2023 5 z 5

Tralalá Tralalá Josef Strauss

Další kniha od spisovatele, který tvoří jistotu, že při čtení bude naskakovat husí kůže, mísit se pocity a dlouho příběh nedostanete z hlavy.

16.06.2023 5 z 5