bai.Cerna bai.Cerna komentáře u knih

Můj horizontální život - Muži na jednu noc Můj horizontální život - Muži na jednu noc Chelsea Handler

Příjemný relax, příjemný humor, ráno začnete, večer dočtete:) Možná pro mladší čtenářky, ale ani starší ženy se smyslem pro humor určitě neurazí:)

13.08.2011 4 z 5

Zcela bez tíže: Miriam trpí anorexií Zcela bez tíže: Miriam trpí anorexií Marliese Arold

Nejspíš to byla moje chyba, že jsem se pustila v pokročilém věku do dívčího románku:) Dobře mi tak:)

13.08.2011 1 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Zuzana Francková

Útlá knížečka, není zas tak špatně napsaná, ale není to bohužel "můj šálek kávy". Shrnula bych - velmi nenáročná četba pro mladé čtenářky, které od knihy nic neočekávají, jen si chtějí přečíst něco v letním odpoledni na koupališti:)

13.08.2011 2 z 5

Nosíš mé jméno Nosíš mé jméno Norbert Lebert

Velmi zajímavé téma a čtivě zpracované. Kniha, která vás přinutí zamyslet se nad řadou otázek.

13.08.2011 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Povídky nejsou mým nejoblíbenějším žánrem. Tuto povídkovou knížku však doporučuji. Vyjádřila bych to asi takto: milé, smysluplné, svižné, čtivé, zajímavé....

Time Out Time Out Ray Kluun

Podle mne slabší jako první díl - Třetí poločas.

Poslední dny Romanovců Poslední dny Romanovců Luc Mary

Stručné, ale výstižné. Čtivě podané.

Nebe, peklo, ráj Nebe, peklo, ráj Zdena Salivarová

Nejspíš jsem to nějak nepochopila. Jedna z mála knih, kterou jednoduše řečeno - nebylo možno dočíst... Anebo jsem neměla zrovna náladu na takový druh literatury...

13.08.2011 1 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Kniha, jejíž obsah zůstává bolestně hluboko v mysli, dlouho, dlouho, předlouho, podobně jako kniha Belzec, Sobibor, Treblinka /Jicchak Arad/.

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Jen těžko jsem se od knihy dokázala odtrhnout. Hlavně mě kniha přivedla k větší touze dále a dále pronikat do historie stalinských čistek, osudů lidí té doby historicky známých i neznámých... Doporučuji k přečtení a předesílám - nenechat se odradit "tloušťkou" knihy, přečtete ji možná rychleji než stostránkovou novelu:)

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Příjemná oddechovka k vodě:) Taková "jednodenní jednohubka":)

13.08.2011 3 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Ryze ženský románek (není to můj "šálek kávy"). Ale nelitovala jsem... Lehká, příjemná, úsměvná oddechovka.

13.08.2011 3 z 5

Alžběta - zvláštní žena Alžběta - zvláštní žena Egon Caesar Conte Corti

Dle mého názoru velmi zdařile a čtivě podaný životopis Sissi.

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Velmi, velmi emotivní...

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Knížečka útlá, velmi vhodně koncipována pro děti.

Sissi: nesmrtelná císařovna Sissi: nesmrtelná císařovna Philippe de Montjouvent

Biografie Sissi "ve zkratce", doplněno však mnoha fotografiemi.

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Námět ***** ....., zpracování *** až ****. U knížek tohoto typu však pochopitelné, že nelze očekávat literární skvost. V každém případě doporučuji k přečtení.

Slzy mé duše Slzy mé duše Kim Hjon-Hi

Styl psaní slabší, námět zajímavý.

Slunečnice Slunečnice Richard Paul Evans

Lehká, oddechová četba na jeden, dva dny. Spíše pro "něžnější" pohlaví:) Něco mezi *** až ****.

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Antonia Fraser

Kniha se čte "jedním dechem".