bai.Cerna bai.Cerna komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mne – literární skvost. Vezmete do ruky, nepoložíte, dokud nebudete na poslední straně. Nádherná kniha.

13.04.2017 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Velmi dobrý počin německé autorky. Dvě ženy, dva osudy poznamenané dvěma světovými válkami. Ač má kniha 470 stran, patří mezi knihy „na jedno otevření“. Tak říkám knihám, které je těžké odložit.

12.10.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Vše již bylo řečeno. Přesto musím i já vyjádřit své nadšení. Úžasná kniha. Jedna z těch: otevřu, čtu, čtu a čtu, neodkládám, nejím, nespím a zavírám až na straně poslední.

15.04.2021 5 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Silná kniha. Kdo má odvahu intenzivně prožívat s nemocným mužem a jeho nejbližšími postup nemoci ALS, vezměte knihu do ruky a čtěte. Budete číst „na jeden zátah“. To vám garantuji. Budete nenápadně pohlížet na své „funkční“ ruce, nohy, budete vnímat každé své nadechnutí… Autorka Lisa Genova je PANÍ SPISOVATELKA.

21.08.2021 5 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Cituji z knihy: "Musíme dodat život dnům, když už nemůžeme přidat dny k životu". Velmi emotivní kniha.

18.08.2013 4 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Nedávno jsem četla knihu „Hana“ od Aleny Mornštajnové, kterou nebylo možné odložit. Říkala jsem si, že nejspíše dlouho už na nic tak vynikajícího nenarazím. Myslela jsem špatně. Kniha „Prozření“ je další knihou, kterou nepustíte z ruky, u které vám i zvlhnou oči, u které se zamyslíte nad věcmi, nad kterými jste se možná nikdy nezamýšleli. A připojuji se k výzvě čtenářky kristynao: „Přečtěte si ji…..“

08.03.2018

Než vybledne den Než vybledne den Kristína Hušeková

Kniha není žádným „literárním skvostem“, avšak není úplně bez duše. Vypovídá o vztahu matky a dcery, který je narušen jednáním nemorálního člověka - „přítelem“ sedmdesátileté maminky. V závěru knihy je krátce zachycen postup Alzheimerovy choroby. Život může psát i takové smutné příběhy.

26.08.2021 3 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Klobouk dolů, velmi zdařilá kniha po všech stránkách. Zaujal mne jak samotný děj, téma, místa… tak styl psaní, jazyk… nemluvě o aktuálnosti…čtyři sta stran vynikajícího čtení…
Není zapotřebí rozebírat, zda se hlavní hrdinka zbytečně vystavila nebezpečí, není třeba polemizovat o tom, nakolik byla „rozumná či nerozumná“, je to její příběh, který vypověděla se spoluautorkou (novinářkou) opravdu bravurně.

11.05.2015 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Dvěma slovy: unikátní kniha.

29.04.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Taková čtivá "jednohubka" na jeden, dva večery. A nutno přiznat, že v určité části knihy mne jímal i strach ;-) Příjemné dovolenkové čtení.

05.08.2019 4 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Kniha, jejíž obsah zůstává bolestně hluboko v mysli, dlouho, dlouho, předlouho, podobně jako kniha Belzec, Sobibor, Treblinka /Jicchak Arad/.

Slepota Slepota José Saramago

Velmi dobrý námět. Trošku mi neseděl ze začátku neobvyklý jazyk knihy cit.: "Samaragovský jazyk, formální strukturou připomínající volně plynoucí tok, bez výrazných překážek/orientačních bodů interpunkce." Ale brzy jsem si "navykla". Dobrá kniha, ta, na kterou se nezapomíná.

30.11.-0001 4 z 5

Diagnóza EBD: Život s motýlími křídly - příběh Makulky Diagnóza EBD: Život s motýlími křídly - příběh Makulky Jana Svobodová

Hodnocení knih s obdobnou tématikou je velmi složité. Na samotný „Příběh Makulky“ je všech pět „hvězd“ málo, málo, pramálo. Neposuzuji knihu z jiných hledisek, než z hlediska jejího tématu, jelikož hodnotit styl psaní atd. není v daném případě přijatelné. Pět „hvězd“ pro podporu nejen Makulky, ale všech, kterým osud nerozdal ty nejlepší karty, a přece se nevzdávají.

04.10.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherný příběh, kdy litujete, že kniha nemá dalších 400 stran...

05.01.2014 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné "počtení" z nemocničního prostředí.

13.05.2020 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Náhodou jsem si všimla, že tato kniha se zařadila do mého seznamu jako tisící „přečtená“ a toto tak nějak „významné“ místo si opravdu zaslouží. Jsem „posedlá“ obdobím holocaustu, něco málo mám již načteno, a knihu doporučuji nejen stejně „posedlým“ čtenářům, ale i těm, kteří se teprve odhodlávají ponořit se do osudů přeživších tohoto hrůzného období.

04.01.2018 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Dost dobrá kniha.

09.06.2015 5 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Vzpomínka na mládí :) Pamatuji si, že jsem ji fakt milovala, ale je to už tak strašně dávno :)

31.08.2013 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Nenacházím jiná slova než ta, která jsou již v komentářích užita - krásné, dojemné, výjimečné.

13.08.2011 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Dovolím si použít několik slov zpřebalu knihy: "Výjimečný dokument........ Nic není fabule, jen holá pravda bez frází....."