bagel bagel komentáře u knih

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Hodnotila bych mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, Pěkný příběh, ale té romantiky a kladných postav bylo trochu moc.

09.09.2019 3 z 5

Clařino dědictví Clařino dědictví Françoise Bourdin

Oba díly se mně moc líbily. Druhý díl určitě nezklamal, ale pokračování bych už nechtěla.

05.06.2019 4 z 5

Www.bez-bot.cz Www.bez-bot.cz Ivona Březinová

Na pět hvězdiček tomu něco chybělo, příběh byl trochu málo propracovaný. Musí se ale brát, že kniha je určena i dětem a mládež, kterým bych to jednoznačně doporučila.

15.05.2019 4 z 5

Pražské vize Pražské vize Klára Brůhová

Precizně a detailně zpracované. Bylo hodně zajímavé představovat si, jak Praha mohla vypadat.

06.11.2018 4 z 5

OpRAWme se OpRAWme se Stanislav Skřička

Kniha má určitě v mnohém pravdu, ale obsahuje také množství přinejmenších sporných tvrzení. Fakta zde uváděná nejsou většinou ničím podložená. Na druhou stranu autor nikoho k ničemu nenutí a jsou zde i příklady pro malá obohacení jídelníčku doporučenými potravinami. O autorovi jsem bohužel nenašla nikde nic bližšího, což k věrohodnosti moc nepřispívá.

09.09.2018 2 z 5

Van Goghova hvězdná noc Van Goghova hvězdná noc Michael Bird

Velmi užitečná kniha nejen pro děti. Doporučila bych ji všem věkovým kategoriím. Její přínos ještě umocňují časová osa, rejstříky a slovníček na konci. Vytkla bych jen horší kvalitu ilustrací.

23.04.2018 4 z 5

Pokrevní bratři Pokrevní bratři Ingvar Ambjørnsen

Nenápadná, ale o to krásnější kniha. Půjčila jsem si ji víceméně náhodou a o to více jsem byla překvapena. Velmi lidský příběh, nad kterým jsem se často usmívala.

01.04.2018 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Velmi dobrý thriller, vyhovovaly mně krátký kapitoly, mělo to spád. Ale na 5 hvězdiček to ještě nebylo.

12.12.2017 4 z 5

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

Pěkný příběh, který by ale zasloužil hlubší zpracování.

27.06.2017 3 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Pro mě první kniha této autorky a asi ne poslední. Velmi poutavý příběh od začátku až do konce.

08.06.2017 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Autor patří k mým oblíbeným a toto je zatím je nejlepší kniha. Napsaná opravdu vynikajícím způsobem.

20.02.2017 5 z 5

Nahá s Davidovou hvězdou Nahá s Davidovou hvězdou Petr Eidler

Kromě samotného příběhu mně kniha poskytla dost poznatků o nedávné historii Židů - určitě plus navíc.

11.01.2017 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Nevšední námět, kapitoly vyprávěné Alicí týkající se života slonů byly ohromně zajímavé a značně rozšířily můj pohled na slony. Konec se mně ale nelíbil, souhlasím s babsi66. Nějaké mluvení s duchy a jejich vyvolávání v průběhu děje bych ještě brala, ale vyřešení mně připadalo přitažené za vlasy, i když logika příběhu zůstala zachována a vše do sebe zapadlo. Proto jsem ubrala jednu hvězdičku.

18.02.2016 4 z 5

Prodám manžela... Zn. spěchá Prodám manžela... Zn. spěchá Alena Jakoubková

Velmi čtivá oddechovka, ale místy mně připadalo, že čtu gastronomického průvodce. Dějem připomínala pohádku a byla dost vzdálená od reality.

02.10.2015 2 z 5

Sudetenlove Sudetenlove Filip Raif

Kresbu hodnotím výš než příběh.

25.01.2024 4 z 5

100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny 100 přehmatů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Ve většině případů jsem si ověřila, že v tom mám jasno, ale docela mě udivilo, jak často je správně dva (i více) tvarů.

28.11.2023 5 z 5

Cesta jinam Cesta jinam Jiří Šesták

Velice příjemné překvapení. Knihu bych doporučila všem čtenářům - starším připomene, jak se žilo za socialismu a mlaším přiblíží paradoxy té doby. Je označována jako úsměvná novela, ale já jsem se několikrát nahlas smála a na konci skoro brečela.

03.11.2023 5 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

V krátkém sledu jsem přečetla tři autorovy knihy a poslouchala rozhovor s ním. Nijak mě proto nepřekvapila podrobná znalost práce policistů i poměrů v policii. To se mně právě na jeho knihách líbí a ani tato nebyla výjimkou. Měla bych jen tři připomínky pro autora (nebo spíš redaktora): časté opakování spojení "starý tlačítkový telefon" a "zářící/svítící věž žižkovského vysílače a ve dvou povídkách mě zarazilo označování starý muž (žena), stařík (babka) apod., když uvádí, že jim je šedesát.

02.08.2023 4 z 5

Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Hana Parkánová-Whitton

Mě takové jednoduché detektivky docela baví, ale na lepší hodnocení to nestačilo.

26.06.2023 3 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

S touto sérií jsem chtěla už dávno začít, ale první díl mě dost zklamal. Bylo to rozvleklé a měla jsem problém vůbec knihu dočíst. Do dalších dílů se někdy pustím, ale moc brzy asi ne.

21.06.2023 3 z 5