bagel bagel komentáře u knih

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Knihy tohoto autora mě prostě baví. A nikdy se neubráním srovnání toho, jak fungovala správa města ve středověku a dnes.

06.06.2018 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Velmi doporučuji, pro mě jedna z nejlepších knih tohoto roku.

30.08.2017 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Alena Jakoubková

Oproti dalším knihám autorky tady byly určitě oživením příběhy klientů. Jinak se ničím moc neodlišovala: vše jde hladce, kamarádky pomohou, dobře se vaří a nakonec se vše vyřeší.

15.12.2016 2 z 5

Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Alena Jakoubková

Jako obvykle: velmi čtivé, ale taky velmi plytké a v mnohém nadsazené a předvídatelné. Sama nevím, proč mě knihy této autorky stále lákají a čtu je. A některé její výrazy mě opravdu vytáčejí: "Přemek vytlápl telefon" ( a to už jsem zkousla "druhak").

01.04.2016 2 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

Něco takového jsem přesně teď potřebovala - vtipné a pod čarou s hlubším smyslem.

06.12.2023 5 z 5

Neviditelné město : 125 fascinujících informací o městě, které potřebujete znát Neviditelné město : 125 fascinujících informací o městě, které potřebujete znát Kurt Kohlstedt

Kniha Je rozdělelena do šesti kapitol, dále do podkapitol a každá pak obsahuje dvou až třístránkové texty věnující se různým jevům z architektury, designu nebo života ve městě. Nejedná se ale o suché popisy, ale příběhy, které vám ukážou, jak se dívat na město ze všech stran a jinýma očima. Mínus pro českého čtenáře je jen to, že většina se týká měst v USA a některé jsou nám tak dost vzdálené.

30.10.2023 5 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Detektivky čtu ráda a ty ne moc krvavé ještě raději. Kromě toho ráda sleduji soutěže o vaření a pečení, proto jsem na tuto knihu nedočkavě čekala . Postupně se rozvinuly tři příběhové linie, což mi připadalo až moc, ale na konci se vše pěkně spojilo. A poslední kapitole o rok později se ukázala, jak moc průběh soutěže ovlivnil životy všech soutěžících.

26.10.2023 4 z 5

Zloděj tváří Zloděj tváří Arnošt Vašíček

Tady bylo těch záhad až moc, méně by bylo více. Navíc jsem podobně racionální typ jako jeden z vyšetřovatelů, proto hodnotím průměrně.

01.10.2023 3 z 5

Jaké to je být ptákem Jaké to je být ptákem Tim Birkhead

Kniha se bude líbit dětem, ale i dospělým. Autor vybral dvacet ptáků z celého světa a každému věnoval dvoustranu s krátkým popisem daného ptáka a nějakou zajímavostí o něm. Nechybí ani krásné ilustrace. Jen bych uvítala, kdyby autor jednotlivé příběhy neřadil tak náhodně a třeba na závěr objasnil, proč zvolil zrovna tyto ptáky.

31.07.2023 4 z 5

Život po Kafkovi Život po Kafkovi Magdaléna Platzová

Trochu náročnější na pochopení souvislostí osob a času, ale dověděla jsem se dost nového o Kafkovi a lidech kolem něho.

20.02.2023 4 z 5

Poslední rozbřesk Poslední rozbřesk Andrew Hunter Murray

Za mě dobré. Sama bych si těžko představila, jaké následky by takový jev mohl mít. Jen se mi trochu nezdálo, že by to postihlo až tak převažující část zeměkoule.

10.01.2023 4 z 5

Příval Příval Wilbur Smith

Celou trilogii jsem zhltla jako nic a tento díl mě bavil asi nejvíce, i když cílová skupina je o několik desetiletí mladší než já.

10.11.2022 4 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Poutavé, vtipné, lehce naučné, krásné ilustrace - doporučuji!

19.08.2022 5 z 5

Nevšední zápisky ze Šanghaje Nevšední zápisky ze Šanghaje Lukáš Mohelský

Mám ráda knihy, které ukazují život Čechů pobývajících delší dobu v cizině. Zde převažují spíše zážitky rodinné nad pracovními a občas by autor mohl ubrat na svém "třeskutém" humoru, ale celkově se jedná o zajímavou a přínosnou knihu.

19.07.2022 4 z 5

Americký deník Americký deník Michal Šopor

Michala jsem dříve neznala a díky knize začnu jeho youtube kanál sledovat. Bylo moc zajímavé číst o reálném životě v Americe a jen škoda, že toho autor nenapsal ještě víc.

12.05.2022 4 z 5

Gregor Johann Mendel a strastiplný příběh genů Gregor Johann Mendel a strastiplný příběh genů Lucie Seifertová

Moc hezky zpracovaná kniha o ne tak známé české osobnosti, je možné ji dát dětem různého věku.

06.04.2022 5 z 5

B jako běžec B jako běžec Jindřich Janíček

Kresba k příběhům i prostředí moc sedne, vytkla bych jen poznámky, které bylo zvoleno příliš malé písmo a moc světlá barva.

27.01.2022 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Čekala jsem mnohem lepší a hlavně reálnější příběh. Bohužel zklamání.

25.01.2022 3 z 5

Zázrak jménem Maggie Zázrak jménem Maggie Kasey Maddock Carlin

Obdivuhodný příběh a autorka si zaslouží maximální uznání. Kniha by měla být mnohem více propagována.

02.06.2021 5 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Zajímavé a inspirativní čtení o tom, jak lze cestovat i pracovat. Jen bych uvítala podrobnější mapu jejich cesty. A byla jsem ráda, že přidali i poslední kapitolu o tom, jak se vypadal Forestův a Bářin život po návratu.

04.05.2021 4 z 5