bagel bagel komentáře u knih

Máma má alzheimera Máma má alzheimera Luboš Hacala

Knihu jsem zhltla během odpoledne a večera. Styl psaní mně maximálně vyhovoval. Obdivuji oba, jak dlouho se o své rodiče dokázali postarat bez ústavní péče.

19.08.2023 5 z 5

Zůstanu tady Zůstanu tady Marco Balzano

Nenápadná, ale o to hezčí kniha.

12.06.2023 5 z 5

Smrt na výstavišti Smrt na výstavišti Daniela Mičanová

Není to žádná velká literatura, nutno brát s nadhledem, ale docela jsem se pobavila.

28.02.2023 3 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

Jednu hvězdičku ubírám za urychlený konec včetně závěrečného zvratu. Jinak měl děj úžasný spád, zajímavý námět a velmi dobře popsanou práci vyšetřovatelů.

25.01.2023 4 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Děj byl místy trochu zdlouhavý a pak zápletka o to více urychlená, ale přesto hodnotím knihu velmi dobře. Knihy o horolezectví mě moc nelákají a a proto bylo pro mě zajímavé dovědět se, jak výstup na osmitisícovku probíhá.

10.11.2022 4 z 5

Na kočičí svědomí Na kočičí svědomí Markéta Harasimová

Mě to bavilo. odpočinková milá kniha, sympatické hlavní postavy, občas vtipné a i děj se někam vyvíjel.

31.08.2022 4 z 5

Jak jsem vozil Nory Jak jsem vozil Nory Ondrej Sokol

Humorné knihy obecně neupřednostňuji, ale tato mi sedla moc. A navíc jsem se dověděla hodně o Norsku a viděla, že ani tam není vše růžové a bez problémů. Hvězdičku ubírám za místy násilná a nadbytečná přirovnání (zejména ve vztahu k politické situaci na Slovensku). Určitě se podívám po autorově druhé knize.

06.06.2022 4 z 5

Sudetské osudy Sudetské osudy Matěj Spurný

Hodně zajímavý pohled na osudy obyvatel Sudet, oceňuji zejména rozdělení na několik oddílů - lidé, kteří byli odsunuti, zůstali nebo nově příšli.

27.01.2022 4 z 5

Teď to trochu štípne Teď to trochu štípne Anna Tarneke

Mám ráda knihy s příběhy ze života a práce. Četla jsem už více knih o veterinářích, ale tato byla první o životě na pohotovosti. Často se jedná o hodně kuriózní případy, mnohokrát jsem se zasmála a doporučuji.

30.12.2020 4 z 5

Dvojitá vražda Dvojitá vražda Stanislav Češka

Tato kniha příběhem ani stylem nevybočuje z řady autorových detektivek. Opět se jedná o přepracování reálných kriminálních případů. Co mě ale zarazilo, bylo pojetí knihy, kdy celý příběh je vyprávěn během večerního posezení mladším kolegům jejich vyšetřovatele. Pokud by tomu tak opravdu bylo, tak by nestačily ani tři večery...

03.06.2020 3 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Kniha se napsána podle skutečného příběhu autorky, o to víc je působivější a důležitější.

04.05.2020 4 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Já jsem byla spokojená, rychlé a příjemné čtení, hezké spojení Holandska a jižní Afriky, minulosti a přítomnosti.

11.02.2020 4 z 5

Něco na bolest - Příběh pohotovostního lékaře Něco na bolest - Příběh pohotovostního lékaře Paul Austin

Kniha není pro toho, kdo by očekával napínavé případy z pohotovosti ve stylu mnoha seriálů. Hodně realisticky popisuje, s jakými problémy se setkává lékař, který začíná na pohotovosti v americké nemocnici a do toho prolíná jeho rodinný život.

27.12.2019 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Opět vynikající, zase něco jiného než série s Mikem Syrovým.

08.08.2019 5 z 5

Miss AmeriKa Miss AmeriKa Miřenka Čechová

Zajímavé postřehy z nelehkého života v New Yorku, krásné fotografie a možno využít i jako procvičování čtení v originálu - doporučuji!

09.07.2019 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Celkem pěkný příběh, ale postavy byly moc černobílé a na mě to bylo až moc pozitivní.

05.04.2019 3 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Hodně zajímavé a čtivé, bavilo mě to. Byla jsem ráda, že děj plynul postupně až do stáří hlavní hrdinky, nestřídaly se časové roviny.

01.04.2019 4 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Vynikající kniha! Měl by ji mít ve své knihovně každý, kdo se jen trochu zajímá o módu. Nejvíce se mně líbila kapitola o materiálech a typech jednotlivých oblečení.

15.02.2019 5 z 5

Hrdinové kapitalistické práce Hrdinové kapitalistické práce Saša Uhlová

Mnoho lidí asi ani netuší, v jakých podmínkách musí někteří pracovat. Hned by si začali více vážit své práce.

05.12.2018 5 z 5

Pětidomí Pětidomí Tomáš Přibyl

Na konci ztratil příběh trochu tempo, ale jinak velká spokojenost.

19.09.2018 4 z 5