bagel Online bagel komentáře u knih

Poslední dny dinosaurů Poslední dny dinosaurů Vladimír Socha

Poprvé jsem se o autorovi dozvěděla díky besedě v rádiu. Kniha je opravdu velmi poutavá a doplněná realistickými kresbami. Trochu mně místy neseděla ta fantastická linka, ale na druhou stranu byla určitě oživením. Velmi oceňuji dodatky na konci, které čtenáře zase vrátí do reality. Rozšířila jsem si své ne moc velké znalosti paleontologie.

21.08.2016 5 z 5

Mikronauti Mikronauti Gordon Williams

Ze začátku mně dost dlouho trvalo, než jsem se zorientovala (SF moc často nečtu), ale pak děj nabral spád. Oceňuji samotný nápad i jeho zpracování do nejmenších detailů. Autor musel mít velké znalosti botaniky, entomologie apod. Jsem zvědavá na další díly.

09.08.2016 5 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Dala jsem čtyři hvězdičky, protože magický příběh mě hodně zaujal a nepřipomínal nic z toho, co jsem četla. Některé části děje jsem brala jako nadsazené, ale nevadily, naopak dokreslovaly atmosféru.

03.08.2016 4 z 5

Šest nevinných: Román na šest nádechů Šest nevinných: Román na šest nádechů Josef Pecinovský

O knize jsem se dověděla díky besedě na Světu knihy a docela příjemně mne překvapila.Tím spíše, když vezmu v potaz, jak rychle vznikla. Určitě nebylo snadné dát dohromady psaní šesti lidí.

31.07.2016 4 z 5

Můj miláček cizopasník Můj miláček cizopasník Blanka Svobodová

Jako oddychovka celkem dobré, hlavní hrdinka mně byla sympatická svou snahou o nezávislost.

04.07.2016 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

První polovina byla poněkud zdlouhavá, ale pak děj nabral spád a na konci gradoval.

28.06.2016 4 z 5

Útěk na druhý břeh Útěk na druhý břeh Jana Abrahamová

První polovina knihy se mně líbila, ale pak se to zhoršovalo. Postavy byly černobílé, dobro snadno poráželo zlo a vše spělo k ideálnímu konci. Těžko uvěřitelné...

25.06.2016 3 z 5

Sportovní pohádky Sportovní pohádky Zuzana Pospíšilová

Bavila jsem se při nápaditém popsání "vzniku" některých sportů.

20.05.2016 4 z 5

Přestupové okno Přestupové okno Philip Kerr

Fotbal mně není úplně cizí , ale zpočátku bylo i na mě v knize těch fotbalových reálií trochu moc. Nelze ale neobdivovat autorovy znalosti v této oblasti. Pak se děj rozjel a konec byl docela překvapivý.

18.05.2016 4 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Nic zvláštního jsem od knihy nečekala, ale velmi mě překvapila. Děj byl strhující a člověk si uvědomí, jak mohou mít malé věci dalekosáhlé důsledky.

23.02.2016 5 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Nic ohromujícího, mnohem více se mně líbila druhá autorova kniha.

19.02.2016 3 z 5

Dneska půjdu spát až zítra Dneska půjdu spát až zítra Markéta Plechšmídová

To bylo drsné... ale i hodně poučné, že obcházet zákony se nemusí vyplatit.

03.11.2020 4 z 5

Zkáza Zkáza Michael Palmer

Poněkud přehnané, hlavně závěrečná akce.

26.10.2020 3 z 5

Léto v Itálii Léto v Itálii Sue Moorcroft

Myslela jsem, že více prostoru bude mít život Sofie po smrti otce. Příběh byl hodně zdlouhavý.

02.03.2020 3 z 5

Lazarův deník aneb Proč já? Lazarův deník aneb Proč já? Stanislav Brabec

Docela vtipné a s autorem jsem často soucítila.

21.08.2019 4 z 5

C'est la vie: Čtvrtstoletí vzpomínek C'est la vie: Čtvrtstoletí vzpomínek Simona Kožuchová

Bohužel jen útržky z autorčina života, takže jsem mnohdy ztrácela souvislosti.

20.11.2018 3 z 5

S láskou, Nina S láskou, Nina Nina Stibbe

Pro mě velké zklamání, kniha mě vůbec nebavila a měla jsem problém ji dočíst.

17.10.2018 2 z 5

Majáky a ostrovy Baltu Majáky a ostrovy Baltu Marek Dostál

Cestovní deník z několika cest na kole po ostrovech v Baltském moři. Plusem je doplnění o spoustu nádherných kreseb navštívených majáků a dalších zajímavých objektů.

14.09.2018 3 z 5

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Moc mě to nezaujalo.

03.05.2018 2 z 5

Zkratky Zkratky Mariana Tutschová

Hodně vtipná knížečka, nad kterou se lze i zamyslet.

20.04.2018 5 z 5