S láskou, Nina

S láskou, Nina https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384650/bmid_s-laskou-nina-XUJ-384650.jpg 3 14 8

Román S láskou, Nina nás přivádí do anglické intelektuální rodiny v 80. letech 20. století. Autorka Nina Stibbeová čerpá ze své vlastní zkušenosti, kdy se jako mladá a nezkušená dívka stala chůvou v rodině Mary-Kay Wilmersové, která je známá editorka London Review of Books. Pečovala o dva syny Mary-Kay a sžívala se s poněkud zvláštní rodinnou situací, názory, poznávala zde nové lidi, především z okruhu tehdejší literární a filmové elity. Dopisy, adresované její sestře Viky, nás vtahují do zcela obyčejného života a každodenních radostí i strastí, jež jsou součástí mnoha podobných rodin. Ukazují nám také samotný vývoj autorky, ze které se postupem času stává samostatná žena, pevně rozhodnutá vystudovat literaturu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

Love, Nina: Despatches from Family Life , 2013

Evka27
04.02.2024

Obdivují všechny, kteří to dokázali dočíst do konce.

Nikol681
23.04.2021 1 z 5

Knížku jsem i přes ne moc kladné recenze dočetla, ale nebudu lhát - dost jsem se trápila.. Nezajímavé, žádný pořádný děj..

Nikychlupova
22.10.2020

Knihu jsem nedočetla, nebavila mě. Takže hvězdičky tentokrát vynechám.

bookcase
17.02.2019 4 z 5

Mám ráda romány v dopisech, tady mi vadilo, že byly jednostranné. A taky spousta jmen, která českým čtenářům asi moc neřeknou. Jinak atmosféra osmdesátkového Londýna vylíčena dobře.

lenka9044
22.01.2019 3 z 5

Zvláštně pojatá kniha, zaujala mě nejdříve svou obálkou, když jsem se do ní podívala, říkala jsem si, že bude zajímavé číst si "dopisovou formu"... ale při čtení me zklamalo, že jsou tam jen dopisy z jedné strany, kdyby to bylo třeba alespoň doplněno o dopisy od Viky, bylo by to jako velký dialog... takto je to místy trochu zmatené. Nicméně knihu jsem přečetla celou ale nemohu dát víc než 3 hvězdy

Sidonia
12.11.2018

Kniha mě nebavila, možná proto, že mi nevyhovuje text formou dopisů obecně. Nehodnotím, nezačetla jsem se a knihu nedočetla.

alnahu
18.10.2018 5 z 5

I mě tato kniha nebavila a vrátila jsem ji nedočtenou ,proto nebudu hodnotit.

bagel
17.10.2018 2 z 5

Pro mě velké zklamání, kniha mě vůbec nebavila a měla jsem problém ji dočíst.