Přestupové okno přehled

Přestupové okno https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261254/bmid_prestupove-okno-261254.jpg 4 29 29

Scott Manson série

1. díl

První kniha z plánované série detektivek z prostředí první ligy anglické kopané. Philip Kerr je Dickem Francisem fotbalového světa! Jak vědí fanoušci tohoto sportu, v každém mači každé ligy jde o všechno. A v tomto zápase jde dokonce o život. Scott Manson, trenér manšaftu London City FC, umí pro své chlapce udělat první poslední a ti ho za to zbožňují. Manažeři týmu Scotta respektují. Jeden z nich je však zavražděn a na mužstvo dolehne krize, s níž se musí Scott poprat a dodat hráčům chuť pokračovat. Navíc dostane příležitost polapit vraha a s rozhodností jemu vlastní to také udělá. . .... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

January Window , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přestupové okno. Přihlašte se a napište ho.

trudoš
27.09.2021 4 z 5

„Fotbal… Miliardy let trvalo, než se člověk vyvinul ze zvířete a divocha, ale stačí devadesát minut jednoho nedělního odpoledne, a jsme zase pěkně na začátku.“
Nejsem fanouškem kopané, stejně jako mi uniká podstata smyslu fandění, které je pro mnoho lidí na prvním místě v žebříčku hodnot. Rád se ovšem podívám do zákulisí jakékoliv show, ať už kulturní, nebo sportovní, obzvláště když je popsána člověkem, který má k danému tématu nějaký vztah. Philip Kerr v tomhle ohledu předčil všechna má očekávání a navrch přihodil ještě trochu detektivky, která je sice znatelně na vedlejší koleji, ale dává vyprávění alespoň dějovou formu, takže to není jen o divných chlapech na hřišti, co za fakt velkou hromadu peněz kopou do mičudy. Autor přitom kulisy nijak nepřikrašluje, slovník sympaticky uzpůsobuje prostředí a výborně pracuje se svéráznou náturou fotbalem stižených postav. Román se tak pohybuje na hraně komedie a thrilleru, přičemž to skvěle rámuje podmanivá životní filozofie hlavního hrdiny.

Reacher
25.12.2017 5 z 5

Velmi slušná detektivka z fotbalového prostředí, ještě o fous lepší, než příběhy s Berniem Guntherem.

bigben
18.04.2017 4 z 5

Pro mě jako fotbalové fanouška super čtení, výborné fotbalové znalosti a doplňující detektivní zápletka. Užila jsem si a moc.

Připravované knižní novinky (31. 8. - 7. 9.)

29.08.2015

Kniha Přestupové okno v seznamech