bagel bagel komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha se četla velmi lehce a autorovi se podařilo dobře propojit příběhy psané ze dvou stran, aby pokaždé doplnil něco nového a neodhalil příliš z druhého příběhu. Děj byl ale dost plytký a při velkém časovém rozsahu často nešlo jít příliš do hloubky. Podobně jako minulé knihy ani tato zase tak moc humorná nebyla, ale to mně nevadilo.

27.03.2018 3 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Krásný příběh o tom, jakou moc může mít jedna věc, pokud slouží jako podnět k nějaké změně.

28.12.2017 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Ještě lepší než první kniha, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Opět úžasná atmosféra a mnohem lépe vypracovaný konec.

25.04.2016 5 z 5

Vir Vir Robin Cook

Poselství knihy (americký systém zdravotnictví a nebezpečí dalších virových nákaz) je určitě důležité, ale zpracování silně pokulhává. Začátek byl slibný, pak však tempo upadlo a opakovaly se popisné pasáže. Hlavní hrdina se choval často divně a nelogicky. No a konec byl hodně urychlený a značně nepravděpodobný.

16.07.2023 3 z 5

Prokletí rodu Prokletí rodu Ilona Dobrovolná

Určitě jedna z nejlepších detektivek z této edice. Děj měl spád, pro mě sympatické hlavní postavy vyšetřující tragickou smrt, výborně vylíčená atmosféra města. Jen tak dál, ale raději s mírou. Právě v této edici mně vadí stále a stále další příběhy s jedním vyšetřujícím hrdinou, dovedla bych uvést více příkladů.

18.11.2022 4 z 5

Dlouhé safari z Opavy do Keni Dlouhé safari z Opavy do Keni Zuzana Beranová

Jelikož v Opavě žiju skoro celý život, byla pro mě tato kniha skoro povinností. Bylo dobře, že jsem předtím navštívila výstavu o životě Joy a komiks byl jejím vítaným doplněním. Na druhé straně ten, kdo zná hrdinčin život jen z knih a filmů o lvici Else, bude mnohokrát překvapen.

10.11.2022 4 z 5

Zaplatit zemi Zaplatit zemi Joe Sacco

Kniha ukazuje hodně neznámou část kanadské historie. Značnou část tvoří rozhovory se členy indiánské komunity a některé pasáže byly hodně drsné. Během čtení jsem několikrát hledala v mapě území, na kterých se děj odehrává. Určitě lze najít spojitost s osudy jiných domorodých obyvatel v různých světadílech. Doporučuji stejně jako ostatní knihy J. Sacca.

16.08.2022 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Je obdivuhodné, jak autorka dokázala na pozadí děje během jednoho dne vystihnout všechny postavy, jejich vztahy a chování.

07.04.2022 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Podle předchozích komentářů jsem čekala úžasný příběh, ale můj dojem je spíše rozpačitý. Charaktery postav byla jasně dané, děj se vyvíjel očekávaným směrem a zvraty příliš nepřekvapily. Kladně hodnotím přiblížení odboje za druhé světové války v Dánsku a celkovou atmosféru knihy.

07.10.2021 3 z 5

Arktické safari a jiné povídky z Grónska Arktické safari a jiné povídky z Grónska Jørn Riel

Velmi příjemné překvapení. Povídky se odehrávají v komunitě severských lovců. Některé jsou až absurdní a nelze je brát zcela vážně, ale jsou vtipné a postavy v nich vystupující si nelze nezamilovat.

01.10.2021 5 z 5

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Zpočátku bylo dost těžké zorientovat se v množství postav a v jejich vztazích. Bylo divné, jak moc se novinářka pletla do práce policie, ale v knize nebylo blíže objasněno, jaký je její vztah k vyšetřujícímu komisaři. Není divu, když jako první se u nás vydal devátý díl série (a letos následuje šestý...).

01.01.2021 3 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Příjemné překvapení - svižný příběh, který je pořád aktuální. Často jsem se zasmála a dokázala se vžít do situace, ve které se hlavní postavy nacházely.

03.11.2020 4 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Taky jsem čekala beletrii a dostala spíše naučné pojednání o životě včel. Nevadilo mi to a dověděla jsem se dost ze života včel i včelařů.

26.05.2020 3 z 5

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

Nemohu se než jen přidat ke všem dříve uvedeným nadšeným komentářům. Mnohé zde uvedené informace byly pro mě zcela nové a navíc byly podány velmi přístupnou formou.

18.12.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Nakonec jsem dala čtyři hvězdičky, bylo to čtivé, ale lepší by bylo soustředit se na méně problematik. Jiné její knihy mě zaujaly víc.

23.10.2019 4 z 5

Záhadná smrt na venkově Záhadná smrt na venkově T. E. Kinsey

Tak si představuji žánr "cozy mystery". Ne příliš složitý detektivní příběh, žádné násilí, prostředí vesnice nebo maloměsta, zajímavé postavičky, vtipné dialogy. Tato kniha se mně moc líbila a jsem zvědavá na druhý díl.

27.08.2019 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Podle řady ohlasů po vydání knihy jsem čekala daleko skandálnější obsah, ale byla jsem příjemně překvapena. Bylo vidět, že bulvár vypíchl jen několik nejvíce kontroverzních úryvků. Oceňuji otevřenost a upřímnost autorky a můj trochu negativní názor na ni se po dočtení knihy určitě změnil.

05.04.2019 4 z 5

Jako obvykle vynikající, škoda neuzavřeného konce, ale aspoň doufám v brzké pokračování.

11.12.2018 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Myšlenka "nestěžovat si" má určitě hodně do sebe a našla jsem si několik praktických rad, které se pokusím aplikovat ve svém životě. V knize je ale také dost omáčky a vadilo mně odkazování na webové stránky k objednání náramků atd. To už moc zavání byznysem.

30.10.2018 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Byla jsem velmi příjemně překvapena, protože jsem se bála, že druhý díl bude jen vynuceným pokračováním prvního. Moc jsem od toho nečekala, ale i další pokračování osudů Louisy bylo zajímavé.

03.04.2017 5 z 5