babystar babystar komentáře u knih

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Příjemné čtení na téma "stará láska nerezaví" k povzbuzení vánoční nálady. Ducha vánoc přivolá malebná anglická zasněžená vesnička, cukroví, dárky spolku Sexy kočky pletařky a vánoční zvyky poněkud odlišné od našich. K zahození nejsou také kamarádi, kteří jsou připraveni pomoci. Kate je rozháraná duše, která musí párkrát "narazit", aby poznala, kde nechala své srdce.

04.12.2020 4 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Zajímavé propojení dvou případů, které se na konci propojí. Případ vraždy a žhářství v moravské obci nedaleko Brna a vražda mladé dívky v parku v Našem městě. Oba dva případy odráží situaci v Československu těsně před rozpadem republiky, kdy téměř vše bylo dovoleno.

02.03.2019 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Opravdu drastické čtení o bezmocnosti člověka, jenž byl odsouzen za čin, který nespáchal a musí se vyrovnávat s vězeňským životem mezi opravdovými zločinci, proti nimž je bezmocný. Naštěstí mu přijde na pomoc detektiv Krauz...

30.10.2018 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

První historický příběh o bodygardovi Václava IV. Z knihy mám rozporuplné pocity. Nějak jsem se nemohla začíst. Václav mi připadl nějak moc psychopatický a Hynek Tas z Boru zase bez emocí (i když ke konci nějaký ten cit ukázal). Nicméně na královském dvoře plným intrik byl opravdovým rytířem bez bázně a hany. Kdyby někoho takového Václav opravdu měl, možná by naše historie vypadala trošku jinak. Opět jsem "googlila" a zjistila jsem, že se román odehrává na pozadí skutečných historických událostí.

08.07.2018 4 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Čtivá romantika o lidskosti a splněných vánočních přáních. I když byl konec samozřejmě předvídatelný, bylo legrační, jak se Jack i Bella ze začátku podezírali z nekalých úmyslů a vypočítavosti. A vůbec vztah Jacka a Belly byl ukázkou toho, jak lze překonat nedůvěru k lidem i nenávist. Líbila se mi také soudržnost obyvatel vesnice. Kéž by to byla pravda!

03.12.2023 4 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Opravdu ďábelský příběh. Podezírám pana autora, že chtěl ukázat, jak lze zneužít lidský strach z neznámého. Jiří Adam z Dobronína je čerstvým vdovcem trpícím samotou a při rozplétání případu, v němž ke zločinům vede nezřízená touha po bohatství, mu ve Dvoře Králové pomáhá jeho spolužák a vrchlabský správce Mareš Houska se synem Kryšpínem. Na své si přijdou i milovníci romantiky.

29.05.2023 4 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Nic není takové, jak se zdá. Ze slaďáku se pročtete do hororu. A jestli si myslíte, že taková Alenka neexistuje, tak vězte, že já jsem měla tu pochybnou čest se s podobnou Alenkou (taky učitelkou) setkat a měla jsem z toho půl roku noční můry. Jak to s "mou" Alenkou dopadlo nevím, ale za ten konec "knižní" Alenky dávám pět hvězdiček.

12.08.2022 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Klasická Agatha. Několik mrtvol bez zbytečné krve a hrůz, spletité rodinné vztahy, rozumný vyšetřovatel a nakonec slečna Marplová s její znalostí lidských povah a sympatiemi k mladým lidem.

22.11.2021 4 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Poslouchala jsem jako audio, kde byla četba proložena autentickými ukázkami z rozhovorů s Emilem i Danou Zátopkovými. Jejich život znám z jejich vlastních vzpomínek, které jsem četla jako dítě, protože jsem z generace, která Zátopka milovala. Nelíbily se mi autorovy vývody o politických názorech pana Zátopka. Člověk, který neprožil ani rok 1948, ani 1968, by neměl posuzovat a ani odsuzovat chování lidí v tehdejší době, protože ví houby o tom, na základě jakých životních zkušeností tak jednali. Hoď kamenem, kdo jsi bez viny!

22.01.2021

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Milý dívčí románek, v němž se seznámíme se štědrovečerním New Yorkem a dozvíme se "jak zapomenout na svého expartnera v deseti snadných krocích". Už dlouho nejsem cílová skupina, ale nebylo to tak špatné, až na ten závěr v duchu Hollywoodu. Ale nakonec, proč ne!?

21.01.2021 4 z 5

Žena v Orient Expresu Žena v Orient Expresu Lindsay Jayne Ashford

Nechápu tak nízké hodnocení. Mně se kniha líbila. Znám autorkou doporučené knihy - Vlastní životopis a Pověz mi, jak žijete- a tento román byl krásným doplňkem k životu Aghaty Christie. Z cesty v Orient expresu na mne dýchla koloniální exotika a při popisu života v Bagdádě i na vykopávkách mne napadlo, jak to tam asi po těch všech válkách vypadá teď. A nakonec i nějaký ten "adrenalin" v knize byl. Doporučuji tomu, kdo má rád knihy paní Christie. Není to detektivka, ale příjemné čtení dýchající exotikou.

11.06.2020 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

(SPOILER) Další probdělá noc! Prostě jsem nemohla přestat číst, tak jsem byla zvědavá, jak vše dopadne. Kniha mi svým námětem připomněla Dánovu knihu Cela č. 17. Justiční omyl odhalený jen díky úsilí osamělého policisty (Tomáše Volfa) navzdory všem. Veroniky mi bylo opravdu líto. Chtěla, aby ji měl někdo rád, ale narazila na lidi povrchní, závistivé a celkově nepřátelské. Než odhalila, o co jde, bylo pozdě.

16.05.2020 4 z 5

Čtivé povídky z policejní praxe. U některých jsem se i zasmála. Nadřízení jsou různí a stejně tak pachatelé či poškození (někdy spíše "poškození").

30.09.2019 5 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Další výborná detektivka a další probdělá noc.

21.04.2019 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

(SPOILER) Příběh z doby, kdy po Havlově amnestii opouští věznice i vězni, kteří jsou nebezpeční pro své okolí. Jde vlastně o tři případy. První z osmdesátých let o krádeži šperků a druhé dva z let devadesátých o dvojnásobné vraždě a pak nálezu umučeného muže. Nakonec se ukáže, jak všechny případy spolu souvisí. Je to vlastně příběh zloděje, který v podstatě díky amnestii přišel o svou rodinu a nakonec se z něj stal i vrah. Opravdu silný příběh.

17.02.2019 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Poněkud neobvyklá detektivka o detektivovi, z něhož si všichni dělají legraci, kolegové i rodina ho svým způsobem ponižují, ale on zaujímá tak trochu švejkovský postoj. Originálním způsobem se dostane z (na první pohled) bezvýchodných situací a čtenář se u toho ještě zasměje...Kniha se mi četla dobře, ale autorovy historické knihy jsou lepší.

06.11.2018 4 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Začátek další čtivé série tentokrát ze začátku 14. stol., kdy do země rozvrácené mocenskými boji o český trůn je přiveden mladičký Jan Lucemburský. Dozvídáme se, jak se žilo na takové chudé zemanské tvrzi (Vřesov a Olšová), jejímž obyvatelům nebylo co závidět. Druhorození synové museli odejít do služeb k pánovi (Beneš) nebo do kláštera (Čeněk-ten se tomu však vzepřel), děvčata se musela provdat podle dohody rodičů (Máří za senilního kupce, Hildgred za neurvalce Janka a Běta za mrzáka Lothara), pokud měla to štěstí, že je neznásilnili a nezabili lapkové (Jana a Roza). Ze zchudlých rytířů se stávali lapkové (Hans Křivák) a všude se jen vraždilo a bojovalo o moc...

28.07.2018 5 z 5

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

Typická detektivka pana Vondrušky, tentokrát z Berouna. Spousta podezřelých, spousta mrtvol a poněkud rychlý konec. Beztak si myslím, že Jiří Adam z Dobronína neodhalil všechny pachatele.

29.08.2023 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Nemám ráda horory. Naštěstí tato kniha byla spíše detektivkou s trochou duchařiny. Poslouchala jsem jako audioknihu. Na hlas předčítajícího jsem si zpočátku musela zvyknout, ale celkový dojem vylepšil hudební doprovod podle zmínek v textu. Šlo totiž o vyprávění starého muže o létě roku 1973, kdy brigádničil v lunaparku, vyléčil si zlomené srdce, přišel o panictví, poznal dobré i zlé lidi, zachránil několika lidem život a odhalil vraha. Je to jeden z Kingových uvěřitelných příběhů.

10.04.2023 4 z 5

Odsouzen k smrti Odsouzen k smrti Veronika Martinková

Druhá kniha o vyšetřovatelích Haně Vítkové a Davidu Winklerovi. Je to detektivka i psychologický příběh vypovídající o mezilidských vztazích v rodině i na pracovišti. Opět se střídají kapitoly o běhu událostí tentokrát z pohledu Hany a Davida. Situaci hodně zhoršuje to, že si Hana a David nejsou schopni otevřeně promluvit a každý bojuje se svými "démony" osamoceně. Ke zlepšení situace nepřispěje ani pomstychtivý kolega. Jako třešnička na dortu pak působí, že se během příběhu dořeší věci z knihy Podíl viny.

05.03.2023 4 z 5