Ayla767 Ayla767 komentáře u knih

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Byla to moje první knížka, kterou jsem si sama od sebe (bez rodičovského nucení) přečetla. Nesmírně se mi líbily příběhy všech človíčků z městečka Kvítečkova a ta jejich kouzelná jména :-) . Bylo to taky díky krásným obrázků, které souvisely s daným dobrodružstvím. Nezapomenutelné :-) .

14.09.2023 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu Čachtická paní jsem četla několikrát již dávno. Je to psáno většinou na základě skutečných událostí. " Legenda má mnoho tváří "
Líbí se mi také film Bathory , který natočil Juraj Jakubisko.

13.09.2023 5 z 5

Dr. Edvard Beneš ve fotografii: Historie velkého života Dr. Edvard Beneš ve fotografii: Historie velkého života František Xaver Šalda

Významný československý a český politolog, sociolog, publicista, diplomat a také prezident Čs. republiky Dr. Edvard Beneš.
V rodině mého děda (legionáře a četnického strážmistra) Dr. E. Beneš a jeho manželka paní Hana, byli velmi váženými a ctěnými lidmi. Jejich společná velká fotografie měla své čestné místo v bábinčině parádním pokoji :-) .
V jejich velké rodinné knihovně nechyběla mimo jiné ani tato kniha.

02.10.2023 5 z 5

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

Ani nevím, kde jsem narazila na toto pro mě milé druhé a ryze Olomócké vzpomínání :-)) .
Paní Sandra Pogodová je prostě živel, líbí se mi její přístup k humoru a životu. Většina lidí má tátu a já mám tatu, řekla někde sama Sandra. Její moto je, smíchem ku zdraví.
Herečka je skvělá nejen na jevišti, ale je také neuvěřitelně vtipná, srdečná a pro peprné slovo nejde daleko .
Jsem patriot, žiju v Olomouci dlouhou dobu, vím o čem a kterých místech je řeč

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem dostala od naší bábinky na památku. Bylo to krásné velmi staré vydání. Četla jsem ji pouze jednou a ten příběh je prostě nezapomenutelný. Toto vzácné vydání jsem bohužel zapůjčila, ale už mi je nevrátili.

14.09.2023 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Mám ráda tyto detektivní záhady z dob dávných :-) .
Je to uklidňující, nenáročná a zábavná četba :-) .
Zločinci jsou vždycky řádně potrestáni a jde se spinkat :-) .
Proto mám pana Vondrušku v oblibě a ráda se k jeho vyšetřovatelům opakovaně vracím :-) .
Ať už jde o Jiřího Adama z Dobronína, nebo Oldřicha z Chlumu a samozřejmě o jejich přátele.
Zajímají mě komentáře, které na DK píší čtenáři a podle nich si ráda vybírám knížky do svojí knihovničky,. Děkuji.
Je to takový můj večerníček pro radost :-) .

15.09.2023 5 z 5

Chov králíků Chov králíků Václav Kálal

No ne, listuji v komentářích oblíbeného přítele " jprst " a co nevidím. Knížku mojí milované maminky, která byla v naší knihovně :-) .
Pamatuju si její chovatelské začátky a poškrábané ruce při stříhání těchto chlupatých "angoráčků. Nastříhanou srst velmi pečlivě zabalila a odesílala do Poličky, města v okrese Svitavy. Podle katalogu, který pravidelně dostávala si vybírala vlnu z níž pletla krásné svetry pro celou blízkou rodinu :-) .
Krásná, milá vzpomínka.

02.10.2023 5 z 5

Stříbrný měsíc Stříbrný měsíc Ondřej Nečas

Jak výstižně napsala " 666Jitka " příběh samotný je velmi spletitý :-) .
Rytíř Mojmír Mráz ze Žezlic, tentokrát s všetečnou pannou Miladou ve třetím napínavém pátrání. Tři záhadné mince, Slunce a stříbrný Měsíc....
Tak je to správně, každý máme svůj osud a čas.

29.09.2023 5 z 5

Zrnko v soukolí Zrnko v soukolí Ondřej Nečas

K výstižnému komentáři " 666Jitky " není co dodat :-) .
Druhé pátrání rytíře Mojmíra Mráze ze Žezlic a jeho pážete Kristiána bylo velice komplikované. Opravdu zamotané klubko záhad. Zrnko v soukolí bylo nalezeno, nejasná podoba Loutkáře zahaleného stínem odhalena.

26.09.2023 5 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Na tuto knížku a příběhy Macha, Šebestové a psa Jonatána paní Kadrnožkové se nedá zapomenout :-) .
Moje děti si ji tak náruživě pročítali, že z ní byl za čas salát :-D .
K tomu všemu večerníček namluvený panem Petrem Nárožným, no co k tomu dodat.
....a mít tak kouzelné sluchátko.....

16.09.2023 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Ani nevím, kde jsem narazila na toto pro mě milé a ryze Olomócké vzpomínání :-)) .
Jsem patriot, žiju v Olomouci dlouhou dobu, vím o čem a kterých místech je řeč.

20.09.2023 5 z 5

Další krásně napsané, humorné národní dílo od pana Haška.

Pamatuji si jak můj tatínek za dob dávných, donesl domů čtyři knížky. Opatroval je jako oko v hlavě a často opakovaně čítal. Jako malá jsem nerozuměla co se mu může na těchto stránkách tak líbit :-) .
Po letech a několikerém zhlédnutí filmů s nezapomenutelným Rudolfem Hrušínským, už vím :-) .
V knihovně, kterou si znovu pořizuji nesmí chybět :-) .

19.09.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Jsem okouzlena tímto ilustrovaným vydáním :-o .
Harryho Pottera jsme poznali v sérii britsko-amerických filmů spisovatelky J. K. Rowlingové.

Seznámili jsme se Harrym Potterem, který se přes počáteční odpor tety a strýce stal studentem školy čar a kouzel v Bradavicích .

Ve vlaku se seznámil s Ronem Weasleyem, Hermionou Granrerovou a nesmíme zapomenout na jejich spolužáka Draco Malfoye.

Kouzelný je i překlad do češtiny, už jen názvy kouzelnických kolejí Nebelvír, Zmiozel, Havraspár a Mrzimor.

Harry Potter a Ohnivý pohár.

Věřím, že toto ilustrované vydání bude v budoucnu milou vzpomínkou na babičku, prababičku a možná i na praprababičku :-).

20.09.2023 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

20.09.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) Harry Potter a Tajemná komnata (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

20.09.2023 5 z 5

Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Tento příběh je plný lží, zrady a lásky. Hlubokou nocí se valí černá mračna, hromy duní nad černým nebem. Na Krvavém mostě je objeven první z devíti, zahalený do modrého pláště. Z podzemních gričských katakomb je mnichem Anselmem zachráněna dívka Stanka. Baronka Kateřina Lehotská přijímá Stanku do svých služeb, jako svého synovce poručíka Stanka. Mladý hezounký poručík ji má doprovázet do společnosti velmožů. Stanko se seznamuje s odvážným nápadníkem baronky Lehotské hrabětem Meškem. A tak se začíná odvíjet nebezpečné divadlo........ " Zlo se požírá samo "

11.10.2023 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Slabikář a početnice, první učební pomůcky :-) . Hezká vzpomínka na dobu prvních pokusů a nezdarů.

13.09.2023 5 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Co dodat, komentář mé oblíbené " 666Jitky " je vyčerpávající :-) .
Rytíř Mojmír Mráz ze Žezlic a jeho páže Kristián Strachovský rozkrývají tajuplný příběh velké šílené lásky. Příběh o dívce vracející se ze záhrobí v podobě včely se zlatou korunkou.

25.09.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád (ilustrované vydání) Harry Potter a Fénixův řád (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixsův řád

20.09.2023 5 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)