Dr. Edvard Beneš ve fotografii: Historie velkého života

Dr. Edvard Beneš ve fotografii: Historie velkého života https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154086/bmid_benes-ve-fotografii-154086.peg 5 5 3

Fotografie dr. Edvarda Beneše doprovodili slovem F. X. Šalda a ministr zahraničního obchodu dr. Hubert Ripka.

Ayla767
02.10.2023 5 z 5

Významný československý a český politolog, sociolog, publicista, diplomat a také prezident Čs. republiky Dr. Edvard Beneš.
V rodině mého děda (legionáře a četnického strážmistra) Dr. E. Beneš a jeho manželka paní Hana, byli velmi váženými a ctěnými lidmi. Jejich společná velká fotografie měla své čestné místo v bábinčině parádním pokoji :-) .
V jejich velké rodinné knihovně nechyběla mimo jiné ani tato kniha.

KejmlP
23.05.2020 5 z 5

Fotografická kniha k uctění prezidenta Edvarda Beneše, který se zasloužil o náš stát měrou vrchovatou. Dva odboje, dvě světové války, dvakrát hrál zásadní roli v tom, že se náš stát podařilo vydupat z prachu. To si vzpomínku zaslouží.
Beneše v aktualizovaném vydání knihy najdeme jak v civilu, tak ve vojenské uniformě, se Stalinem, Rooseveltem i Churchillem - kniha je z roku 1946, takže jsou všichni obsaženi ještě vyrovnaně. Rozhodně skvělá ilustrace toho, jak šel čas s naším historicky pravděpodobně nejdůležitějším prezidentem.

medlovice
28.03.2020 5 z 5

Tato kniha je spíše fotoalbum. Průvodni slovo od F.X Šaldy a pak jsou jen fota ze života prezidenta Beneše od dětství. Není tu jen na schůzích ale i na lodičkách , v letadle nebo jeho typická gesta. Zajímavý historický dokument.

Autoři knihy

František Xaver Šalda