Ay.Le Ay.Le komentáře u knih

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

ma prvni zkusenost s kunderou a nemuzu si pomoct - krome prvni povidky ktera uprimne pobavila - to povazuju za prumer

06.02.2012 3 z 5

Katapult Katapult Vladimír Páral

od parala mam precteny jen dve knihy (obe do skoly) a budu z toho mit asi navzdy trauma..ten clovek naprosto neumi psat..

06.02.2012 1 z 5

Aletta, má dcera Aletta, má dcera Ellen Keith

Průměrná kniha ve všech ohledech. Hlavní postavy jsou vykresleny dost černobíle a ploše, chybí jim plastičnost, příběh je sice zajímavý, ale je vyprávěn tak naivně, že postrádá uvěřitelnost. Literárně mě text také nijak zvlášť neoslovil, v některých momentech mi přišel až jako průměrná školní slohovka. Celkově je to zklamání, kniha prostě nemá hloubku a "tah na branku". A přes prsty by měl dostat korektor - tolik chyb a překlepů jsem v knize už dlouho neviděla!

20.05.2024 3 z 5

Evangelium podle Jidáše Evangelium podle Jidáše Simon Mawer

Tento román se mi do ruky dostal náhodou a bohužel musím říct, že pro mě rozhodně nebyl určen. Příběh má dvě roviny: milostnou a náboženskou. Ta milostná se až děsivě blížila těžce nesnesitelné červené knihovně, a takovým románům se vyhýbám obloukem. Druhá rovina založená na krizi víry mi nebyla blízká jednoduše z toho důvodu, že jsem ateista a takovému vnitřnímu zmatení prostě nerozumím, neumím si to dost dobře představit, takže mi tato kniha neposkytla nic, co by mě osobně nějak oslovilo a něčím mě obohatilo, a proto se nějak nemůžu ubránit pocitu zbytečnosti této knihy.

23.04.2017 1 z 5

Mravenci Mravenci Boris Vian

Vian je prostě unikát. Jeho neskutečně bohatá až absurdní fantazie mě nepřestává udivovat a bavit ani po tolika letech, kdy se mi poprvé dostala do ruky Pěna dní.

20.04.2016 5 z 5

Dům spánku Dům spánku Jonathan Coe

Kniha se čte dobře, to střídání dvojího časového pásma je podle mě od autora chytré, nutí vás tím číst dál, nicméně mě trochu zklamala průhlednost toho, co se bude dít, hodně věcí jsem uhodla dopředu, takže nějaký wow efekt se nedostavil, proto dávám 3*

18.01.2016 3 z 5

Moje první Kingovka, která mi pomohla rozbít stereotypní představu o tomto autorovi: ne vše, co napíše, je děsivý horor, po kterém se budu bát jít v noci na záchod. Každopádně mi také ukázala, že King není považován za výborného spisovatele jen tak; řemeslné zvládnutí textu a vymyšlení nervy drásajícího tématu, které se obešlo bez nereálných prvků, to není jen tak.
Časem si určitě přečtu něco dalšho :)

29.10.2015 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Opravdová ztracená generace ...

12.02.2013 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Je sice asi pravda, že první část je pro čtenáře nejnáročnější a že se skrz to ne všichni dostanou, mně ale ta "bezdějovost" a "popisnost"nevadila, některé momenty, myšlenky a netypické pohledy na věc mě hodně bavily. Další dvě části se daly přečíst rozhodně rychleji, byly dynamičtější a mně osobně nejvíce zaujala třetí část, kdy se v podstatě vše tak hezky cacyklilo a dospělo k pro mě uspokojivému konci. Už asi stárnu a některé špatné konce špatně nesu..:) Proto mě zklamal onen "doslov", kde se přesouváme do budoucnosti o 59 let, který vše relativizuje a vyplývá z toho úplně jiný závěr. Tyhle epilogy já všeobecně nemám ráda; štval mě v Harrym Potterovi, ten z Petra Pana mi zkazil skvělý dojem z knihy a tenhle mně taky nesedl. Škoda, že to tam muselo být.

Jinak teda musím říct, že kniha je lepší než film:)

28.12.2012 4 z 5

Ferdydurke Ferdydurke Witold Gombrowicz

neskutecne zabavna a povedena zalezitost

25.06.2012 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

nejkrasnejsi kniha (a take jedna z tech podmanive smutnych)..cetla jsem poprve a dostalo me to..cetla jsem podruhe a zase me to dostalo a budu cist klidne znova a znova protoze tahle dokonala kniha se mi nikdy neomrzi

21.05.2012

Solaris Solaris Stanisław Lem

bohuzel nedokazu jasat na touto knihou..sci-fi moc nemusim, ale riskla jsem to, ale neda se rict, ze se mi to vyplatilo. nejvic mi asi vadila priserna pasivita hlavniho hrdiny, takovym postavam zkratka nefandim a uz ze zasady me stvou. sahodlouhe popisy problematiky oceanu pro me jako ctenare prinosne taky nebyly, spis naopak. opravdu skoda, zacatek me navnadil, natukl radu otazek, na jejichz zodpovezeni jsem byla velmi zvedava, pak se to ale cele tak nejak "rozplizlo" a koneckoncu mam i pocit, ze ne vse se vysvetlilo..pro me jednoznacne zklamani

04.05.2012 3 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

ze zacatku jsem se taky ztracela, pak uz me jen stval obcas sam zivago svym chovanim a taky to, ze neznam detaily rijnove revoluce, abych tomu mohla uplne porozumet, coz ale neni chybou knihy ani zpusobu, jak je to napsane, spis je to dobry popud k samostudiu:)

04.05.2012 4 z 5

Berlín, Alexandrovo náměstí Berlín, Alexandrovo náměstí Alfred Döblin

pro me mistrovsky kousek:)

06.02.2012 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

malokdy se mi stane ze mam z knihy husi kuzi ale matka zapusobila obrovsky silne..z capkovych (mnou dosud prectenych) dramat pro me nejlepsi

06.02.2012 5 z 5