Axis Axis komentáře u knih

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Závidím všem, kdo si nového Kopřivu teprve přečtete.

01.01.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Velmi čtivá "klasická" detektivka, jen to pomrkávání na čtenáře aby poznal o co v jádru jde 100 stran před koncem si autor mohl odpustit.

20.04.2018 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Ještě horší než filmová série Železný orel z které spisovatel hojně čerpá. Pokud jste četli romány o kterých mluví v knize, tak si domyslíte každý zvrat dvacet stran před tím než se stane. V podstatě tak jde o naprosto zbytečnou knihu... Bojím se toho co udělá s pokračováním slavného RPO.

13.04.2018 3 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Spíše balada než kniha.

02.03.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Čtivé, zábavné, s trochu pomalejším rozjezdem. Prvních 100 stran je vlastně jen takový manuál hlavního hrdiny a "světa" kolem. Ovšem ve chvíli kdy s prvním levelem začne velká hra, tak jste katapultováni do víru dění a nemůžete přestat číst (500 stran v jednom dni). Občas se příběh trochu zašmodrchá, berličky jež ho táhnou zpět nejsou z nejlepších a milostná linka je předvídatelná až to bolí. Jenže i tak se nemůžete odtrhnout a hltáte jednu stránku za druhou.
Celkově vzato suprová geekovina s milionem a dvěma odkazy na popkultůru 80 a 90tých let. Což je díky posunu, jež nám tu nechal velký bratr, přesně ta správná doba v které žili dnešní třicátníci.

10.11.2015 5 z 5