Awča Awča komentáře u knih

Povídky rybářské hlídky Povídky rybářské hlídky Jack London

Osvěžující kniha. Krátké povídky, napínavé, milé. Četla jsem s velkým potěšením. Děkuji za příležitost stáhnout si tuto e-knihu legálně zdarma.

22.06.2019 5 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Asi jsem měla příliš velká očekávání, možná jako hrdinové tohoto dílu, když si mysleli, že už jsou "za vodou". Nečte se to špatně, ale kniha mě neuchvátila tak, jako předchozí díl. I tak byl děj zajímavý, s některými momenty si autor vyhrál, někde to trošku klopýtalo. Rozhodně stojí za přečtení.

02.05.2019 4 z 5

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Velmi pěkná oddechovka, napínavá a čtivá. Možná více než lehce nadsazená, příběh se zaplétal a kombinoval až na hranice logičnosti, stejně jako předchozí díly, ale mě to fakt bavilo a zhltla jsem během jednoho dne, tak dávám plný počet :-)

19.04.2019 5 z 5

Tam, kde je teplo Tam, kde je teplo Pavel Korněv

První kniha s Apoštolem mě úplně neoslovila, tak jsem na tento díl neměla velká očekávání. Kniha plynula v příjemném tempu, bez nějakých větších zvratů, stačila jsem se orientovat což se mi v předchozím díle ne úplně dařilo. Prostě takové setkání se starými známými, kterým se jednou daří a jednou ne :-) Pořádné akce si autor nechal až nakonec. Příběh mě bavil a četl se dobře, lehce otevřený konec čtenáře navnadí na další díl.

16.04.2019 4 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Čtu díly ihned za sebou a nemohu přestat.
Opět zajímavé případy, každodenní život na stanici, něco ze soukromí, hrubé sarkastické hlášky, neodolatelný mix!
Je to uvěřitelné, žádné přehnané kotrmelce, jdu shánět další díl :-)

04.03.2019 5 z 5

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Autorku jsem neznala, ale ruské spisovatele čtu ráda a detektivky jsou můj oblíbený žánr, tak jsem knihu zkusila. Četla se velmi dobře. Mladá zapálená stážistka a bručoun kriminalista, podivné vraždy a k tomu trochu mysteria a ruských reálií. V příběhu se nešlo úplně do hloubky co se týče psychologie postav, naštěstí se autorka také ani nevyžívala v popisu brutálních činů. Knížka mě velmi bavila a příběh mi přišel napínavý, přečetla jsem během dvou dnů. Doporučuji a těším se na další díla autorky, snad přijdou brzy.

22.02.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Bylo to napínavé -a jak již někdo psal-spíše psychodrama. Tím pádem byl ale hlavní vyšetřovatel navíc, postava se víceméně objevila aby příběh zapadl do série. Kdyby Chrtistine zůstala v příběhu sama hlavní hrdinkou i tím, kdo pátrá, bylo by to lepší. Na mě tam bylo až příliš mnoho zbytečné brutality. Snaha šokovat? Kdyby to zůstalo v psychické rovině napětí by možná bylo i větší. Ty závěry jsou u autora takové chaotické. Souhlasim se ZuzaZam a Calinda.
Další díl si přečtu, ale moje srdcovka to není.

04.01.2019 3 z 5

Porcelánový koník z Dynastie Tchang Porcelánový koník z Dynastie Tchang Helene Tursten

Od autorky jsem již četla jednu z novějších (Revír), která se mi líbila. Porcelánový koník, první kniha této starší série, mi přišel těžkopádný, na můj vkus moc různých témat najednou (skinheads, sexismus), ne že by to bylo úplně špatné, ale tak nějak jsem si úplně nepočetla.

13.07.2018 3 z 5

Revír Revír Helene Tursten

Celkem čtivá kniha, někdy trošku moc popisná, až mi připadalo, že děj trošku drhne, ale zase si člověk udělá pěknou představu o lovu :-) Hrdinka mi byla sympatická, její tajemství se bude zřejmě rozvíjet v dalších dílech, které si ráda přečtu.

11.07.2018 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Předesílám, že nejsem cílová skupina :-) Knihu mi půjčil syn. A i když PC hry sama nehraju, není mi toto téma cizí. Pro úplné laiky je v knize i slovníček pojmů. Příběh mi přišel zajímavý, hlavní hrdina je sympaťák, kterému je Štěstěna virtuálního světa velmi nakloněna, až jsem si říkala, že mu vše až moc vychází. Závěr měl spád a natěšil mě na druhý díl. Byla jsem zvědavá, kdy vyjde třetí díl, ale podle Albatrosu je o knihu malý zájem a zatím nad koupí dalších dílů váhají.

20.06.2018 4 z 5

Ledová citadela Ledová citadela Pavel Korněv

Četla jsem všechny díly "Leda" a toužebně jsem čekala na další díl, který si dával na čas. Chvilku mi pak trvalo, než jsem se začetla a přivykla. Příhraničí, Pevnost, Valkýry, staré známé prostředí, kde se moc nezměnilo a na které jsem se těšila. Místo Leda je ale hlavní postavou jiný chlapík, Apoštol, obchodník a zprostředkovatel. Nechci vyzrazovat příběh, je to ostatně stará dobrá klasika, na kterou jsme od autora zvyklí. Shodou různých okolností se Apoštol vydává na cestu, aby si zachránil krk. Jde po něm vícero lidí, naštěstí má ochranu v postavách, z nichž některé jsou naši dobří známí z předchozího dílu. Konec je víceméně otevřený, zřejmě připravený na další díl. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ne že by byl tento díl špatný, ale asi jsem od něj čekala trošku víc. Určitě si přečtu i další, až bude k dispozici.

01.06.2018 3 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Čtení mě dost vyčerpávalo. Řešený případ byl prostě příliš psychicky náročný. Do toho soukromé problémy vyšetřovatele a minulé případy. Takový nepěkný mišmaš. Jsem ráda, že jsem knihu vůbec dočetla, určitě se k ní nevrátím. Jinak čtu autorku ráda, ale tady jsme se nesešly.

17.01.2020 3 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Ke knize jsem se dostala náhodou. Detektivky čtu velmi ráda a tahle byla opravdu čtivá. Začátek možná až příliš brutální. Líbila se mi hlavní postava i to, jak byl vykreslen vyšetřovatelův osobní život. Závěr byl možná až příliš překotný. Nějaké nepřesnosti či nelogičnosti by se našly, ale i tak mě kniha bavila a ráda si přečtu další díl.

25.01.2019 5 z 5

Náhradní řešení Náhradní řešení Val McDermid

Příběh je zajímavě vystavěný. Kriminální případ sledujeme očima pachatele, oběti i vyšetřujícího týmu. Zárověň jsou zde rozvinuty i vedlejší postavy vyšetřovatelů, resp. jejich rodinného zázemí.
Konec je velmi překvapivý, pro mě až nemile, ale oceňuji, že měla autorka odvahu nechat vyvrcholit příběh takto.
Celkově je kniha poutavá, i když mě se nečetla úplně hladce, pár odstavců týkajících se hlavní dvojice vyšetřovatelů jsem prostě přejela rychločtením, nezaujalo mě to, možná proto, že jsem nečetla předchozí díly a k hlavním hrdinům jsem si nevytvořila úplně blízký vztah, možná proto, že mi problémy vyšetřovatelky vadily, i když chápu, že i hlavní hrdinka je jen člověk :-)

23.01.2019 3 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Četla jsem bezprostředně po přečtení prvního dílu a měla jsem trošku obavy, aby pokračování nebylo slabší. A nebylo :-) Příběh bezprostředně navazoval na první díl, opět sledujeme dvě různá místa a autorka nás udržuje v napětí až do konce. Bylo to pěkně, čtivé a zajímavé, i po skončení mě to nutilo o příběhu a jeho světech přemýšlet.

13.01.2019 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Nejsem cílová skupina (věkem :-)) a ke knize jsem se dostala víceméně náhodou přes čtenářskou výzvu.
Příběh mě doslova uchvátil, obdivuji autorčinu fantazii. Pro mě napínavé od začátku do konce a vlastně až za něj, protože je částečně otevřený a já se těším na druhý díl!
Oba světy jsou jsou vykresleny pěkně, možná by mohly být popsány více do hloubky. Postavy jsou zajímavé, příběhy dvou světů se krásně prolínají, přečetla jsem jedním dechem.

11.01.2019 5 z 5

Bezesný Bezesný Jørgen Brekke

Přebal knihy je krásný, zaujala mě v knihovně. Začala jsem číst bez znalosti předchozího dílu, možná proto mě příběh tolik nevtáhnul. Námět je zajímavý, ale přiznám se, že jsem některé části také přeskakovala. Kniha je dobrá, ale úplně mě nechytla.

25.10.2018 3 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Dočítám první díl a chystám se na druhý. Bohužel se dalsích asi nedočkáme. Psala jsem na nakladatelství Fragment, resp. Albatros, ohledně dalších dílů, zde je jejich vyjádření:
"V současné chvíli další díly ze série Hraju, abych žil zakoupené nemáme. Bohužel u našich čtenářů se série nesetkala s očekávaným zájmem, pokračování budeme teprve zvažovat."
Tak jsem dočetla i dvojku, příběh se rozjel pěkně, v prvím díle vstup do hry a rozkoukávání, nabírání přátel i nepřátel, levelování. Ve druhém už jsou strategická rozhodnutí, propojenost virtuálního i reálného světa je uvěřitelná. Konec mě trošku naštval, hned bych se pustila do 3.dílu, kdyby byl.

12.06.2018 5 z 5