AURIL AURIL komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Můj první King\Bachman a obávám se, že ne poslední. Neuvěřitelný co dokáže tenhle člověk rozehrát na trati dlouhého pochodu.

26.11.2013 5 z 5

Nadchází ráno Nadchází ráno Sergej Lukjaněnko

Řekla bych, že až tady Lukjaněnka začal příběh bavit, jinak si ten obrovský rozdíl mezi první a druhou knihou nedokážu vysvětlit.

26.11.2013 4 z 5

Genom Genom Sergej Lukjaněnko

Lukjaněnko mě baví pro svou fantazii... tu rozehrál i v genomu. Ukázal svět, kde se lítá z planety na planetu, kde se lidé "kamarádí" s marťany, kde je člověk běžně geneticky modifikován k nadlidským schopnostem a může vykonávat své povolání šťastně a dokonale. Potud všechno dobrý a čtivý, jenže pak... pak se Lukjaněnko rozhodl napsat meziplanetární detektivku. Proč? Toť záhada.

Neurazí ani nenadchne.

15.08.2018 3 z 5

Deníky dětí Deníky dětí kolektiv autorů

Tuhle knihu jsem četla před lety... do teď si ji velmi dobře pamatuji! Do teď mě děsí!

15.08.2018 5 z 5

Anna Boleynová Anna Boleynová Carolly Erickson

U téhle knihy asi záleží na tom, co od ní čtenář očekává. Jelikož jsem o době tudorovců už ledacos přečetla, byla tahle kniha na můj vkus braná příliš po povrchu a překvapilo mě, že si s ní autorka nedala "víc práce"... Nicméně, pro někoho, kdo se s Tudorovci nebo Annou Boleynovou teprve seznamuje je to kniha jistě ideální. Příjemně, nenásilně a lehce uvede do tématu a seznámí s Anglií 16.st. Nedá se popřít, že je napsána čtivě a určitě dokáže zaujmout.

13.08.2018 3 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Začátek knihy pro mě byl trochu... no byla jsem rozpačitá, nicméně po pár přečtených stranách opět přišlo to správné kulhánkovské nadšení. Jeho humor prostě žeru. Velmi oceňuji návrat na "klubovské dějiště".

Nemůžu říct nic jiného, že bavilo a dobře se četlo.

26.11.2013 5 z 5

Živého mě nedostanou! Živého mě nedostanou! Dušan Fabian

Kniha má pár světlých momentů, místy je i vtipná - včetně výrazů, na které si stěžuje uživatel lukyn. Každopádně jsem místy musela kroutit hlavou a útrpně si povzdechnout nad obsahem. Zejména jsem po celou dobu trpěla silným dojem, že se autor svým stylem snaží napodobit jiného českého autora, což se příliš nepovedlo, a tak bychom se všichni měli tvářit, že vlastně byla psána s velkou nadsázkou. Suma sumárum - velmi, velmi, velmi nenáročné čtení, které bych znovu nechtěla absolvovat.

26.11.2013 2 z 5

Rytíři Čtyřiceti ostrovů Rytíři Čtyřiceti ostrovů Sergej Lukjaněnko

Nápad skvělý, tenhle člověk má prostě skvělou fantazii. Bohužel je na knize dost znát, že se jedná o prvotinu.

26.11.2013

Chladné břehy Chladné břehy Sergej Lukjaněnko

Řekla bych, že Lukjaněnko má na kontě mnohem povedenější knihy - vlastně bych ji ohodnotila jako druhou nejslabší, tedy po „Rytířích“. Není problém ani tak v nápadu a příběhu samotném, jako ve způsobu, jakým je kniha napsána - místy dost skřípe. Zejména jsem měla problém s podivně vedenými dialogy. Říkám si ale, že je možná chyba na straně překladatele. Nějak si nedokážu představit, že by něco takového byl schopen vyplodit Lukjaněnko sám - v prvotině ano, v "druhotině" ano - ale ne v knize, která je cca 15 v pořadí.

26.11.2013 3 z 5