Attia Attia komentáře u knih

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Zdloooouhavé popisy... I děj je popisovaný natolik obsažným způsobem, že jsem se nedokázala začíst.

09.01.2019 3 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Přesně takovou knihu jsem potřebovala! Svižné, čtivé a překvapivě nervydrásající.
Konec mě docela rozhodil.
Doporučuji!

01.07.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Chci jen jediné - poslední díl teď hned, prosím!

27.02.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Zarazilo mě, jak moc je kniha dobrá, promyšlená, čtivá a strhující. Po dlouhé době zase něco kvalitního a originálního a zároveň zábavného.

31.12.2017 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Ehm...
Nudila jsem se. Minimálně polovina textu by se dala vyškrtat.

04.12.2017 3 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Kniha je zcela jistě fantasy, zároveň však znepokojivě připomíná dnešní svět, jedná se o zajímavou a neobvyklou verzi tohoto žánru, což je příjemně osvěžující.

Doporučuji všem náročnějším a mlsným čtenářům.

03.12.2017 4 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Opravdu skvělá a čtivá postapokalyptická jízda v režii party odvážných děcek :)
Napětí, akce a výborná gradace!

11.09.2017 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Kniha Stačí jen chtít sice nepřinesla sice nic nového, ale opět zdůraznila, jak nebezpečným místem se internet může stát. Samozřejmě je hra NEED vyhnaná trochu do extrému, ale myslím si, že by si mladí lidé měli knihu přečíst a popřemýšlet o tom, co na sociální sítích sdílí, nebo co by byli ochotni udělat za odměnu. Příběh se krásně čte, napětí je přítomné po celou dobu a děj perfektně graduje až do výtečného a překvapivého finále.

08.05.2017 4 z 5

Otolína a žlutá kočka Otolína a žlutá kočka Chris Riddell

Autora bych označila za mírně výstředního, i jeho kresby obsahují kapku nevšednosti. To vše však píšu a míním v nejlepším smyslu slova, pro mne je to vážně úžasný člověk a Otolína a žlutá kočka opět dokazují jeho nesporný talent. Knihu jsem lehce přelouskala během chvilky, ale litovala jsem, že čtení mi uteklo příliš rychle. Ponořit se opět do světa plného Riddellových nezaměnitelných postaviček doplněného o zábavný, roztomilý i napínavý příběh bylo pohlazení na duši.

04.12.2016 5 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Na knize se mi nelíbí úplně vše, ale propojení světoznámého Dumasova románu Královna Margot s příběhem třináctileté Adély mě nadchnul.
Kniha je vhodná ideálně pro vrstevníky hlavní hrdinky, starší nejspíš zaujme myšlenka, ale zpracování se jim bude zdá příliš jednoduché.

04.12.2016 4 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Mechanickou princeznu sama nehodnotím zrovna dobře, nevyhovovalo mi velké množství popisů, dlouhých rozhovorů, přílišného a detailního zaobírání se vztahy zejména v milostném trojúhelníku Tessa-Will-Jem na úkor vlastního akčního děje. Délka knihy se mi zdá přehnaně dlouhá, příběh zbytečně natahovaný. Z těchto důvodů bych dílo doporučila spíše romantickým duším, milovníkům viktoriánského Anglie a jejích mravů a samozřejmě oddaným fanouškům Cassandry Clare, kteří ji budou nejspíš milovat za každou její knihu.

27.11.2016

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Kniha se mi četla dobře, byla napsaná originálním způsobem, nepostrádala nápad, obsahovala spoustu zajímavých nápadů a prvků.
Ale ta holka byla vážně potvora!

01.09.2016 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Podle názvu jsem čekala něco trochu jiného a vůbec jsem měla takovou utkvělou představu, která mi byla krutě vyvrácena! Ale nestěžuju si, kniha se četla dobře. Na to, že to je pro někoho nudná klasika, mě se líbila.

31.07.2016 4 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Normálně bych dala 3 hvězdičky, kniha mě zase tolik neoslovila, i když se četla snadno, a asi tak nějak nechápu dnešní vztahy.... Ale líbil se mi nápad a kresby, proto ta 4 hvězdička.

10.07.2016 4 z 5

Mezihvězdný expres Mezihvězdný expres Philip Reeve

Jakmile jsem se sžila se Zenovým fantastickým světem, nemohla jsem od příběhu odtrhnout oči, naopak jsem nesmírně fascinovaná a okouzlená tím ohromným množstvím fantazie četla stále dál a dál, až najednou nebylo co číst a já se cítila, jako bych kus něčeho ztratila...

24.06.2016 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Cassandra Clare je oceňovanou spisovatelkou právem. Rozhodně má talent vymyslet a odvyprávět poutavý příběh plný napětí a zvratů, ovšem nevyhne se ani některých spisovatelským chybám mezi něž patří například neoriginální typy postav a klišé v milostné zápletce, přehnané množství popisů apod. Pravdou zůstává, že i přes jeho nedostatky jsem si Institut a jeho obyvatel oblíbila a těším se na další díl.

10.06.2016 4 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Zvláštní a trochu děsivé, ale neuvěřitelně propracované dílko. Díky Sochaři jsem kouzlu komiksů propadla zase o něco více.
Doporučuji!

28.05.2016 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Lehká, nekompliková, a přesto ze své podstaty nádherná knížka s velmi silným příběhem, která osloví čtenáře všech věkových kategorií.

04.05.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Některé knihy zkrátka přečtete, možná se pobavíte, budete se trochu bát nebo napětím tajit dech. Dopisy na konec světa nemají možná nejoriginálnější téma, nabízí ale ještě něco víc. Přináší vám jedinečnou příležitost nechat se pohltit citlivým povídáním o dospívající Lauren, která těžce snáší smrt bytosti, jež pro ni byla vzorem a svítící hvězdou. Dává vám exkluzivní možnost nechat si srdce rozbít na tisíc malých kousíčků. Dostane vás do kolen, možná vás donutí ukápnout slzu, ale to všechno jen proto, aby ve vás zanechala obrovský dojem a dodala vám schopnost podívat se na svět jinýma očima.

Během čtení se ve mně bouřily pocity, které nebyly vždy jen příjemné. Jsem za to ráda.

04.05.2016 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Z Páté vlny jsem si proto odnesla pocit, že se autor snaží na pozadí příběhu sdělit něco víc a právě to se mi na knize nejvíc líbilo. Po dočtení mi ještě chvíli ležela v hlavě a nutila mě zamýšlet se nad věcmi, na něž obvykle ani nedojde.

23.04.2016 5 z 5