astroweb astroweb komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Skvělá detektivka, i když musím napsat, že námět není příliš ojedinělý, zvláště u severských krimi.

20.03.2020 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mě příjemné čtivé překvapení od české autorky české detektivky. Nikoli prudce napínavé, ale hlavně zajímavé o vztazích jednajících postav.

03.06.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Krásné, dojemné, ovšem na veliké literární úrovni. Opět se mi na závěru v oku zatřpytila slza. Autorka umí !

26.04.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Celá série se mi hodně líbila,nejvíc první díl, je škoda, že jsem třetí díl nečetl najednou jako první dva. Takto vznikl přece jenom trochu odstup a trvalo mi, než jsem se do třetího dílu začetl. Nelituji, trilogie mi připomínala tv seriál Panství Downton, který se mi také hodně líbil.

18.10.2018 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Doposud nejlepší kniha od této autorky, kterou jsem přečetl, i když mi jich pár ještě zbývá. Skvělý a čtivý jazyk, námět poutavý, byť takových jsem již pár přečtl. Opravdu moc pěkné.

31.07.2018 5 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Simon Scarrow

Od tohoto autora jsem zatím četl jeho romány z antického Říma, ale tohle je ještě lepší, Skvělé, z tohoto prostředí a historie není moc knih, takže jsem si to opravdu užil.

04.03.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhá kniha od autora, takové pohodové čtení, ale nic převratného, reklama na je mnohem působivější, než samotný příběh. Nevím nevím, jestli se odhodlám do dalšího dílu. Nic moc.

13.11.2017 3 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

Paráda, všechny hvězdičky. Cestování časem spojené s perfektní znalostí prostředí středověké Francie. Moc jsem si užil. Kdysi jsem viděl film, ale s knižní předlohou se to nedá srovnat.

03.11.2017 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Jeden z nejlepších přečtených Dánů. Skvělé.

13.06.2017 5 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

První kniha od tohoto autora, velice působivé, dávám za pravdu předchozím čtenářům, že násilných scén je v ní hodně, ale nikoli bezúčelné. Historicky věrohodné, připomíná Folletta. Před druhým dílem, si asi přečtu něco méně drastické, nicméně určitě si ho přečtu. Nikde jsem nezaregistroval, že by autor byl přeložený do češtiny, což mě udivuje. Po D. Dánovi je další autor, kterého jsem přečetl s velkým zájmem a bez potíží v originále.

06.04.2017 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Autor se mi líbí čím dál víc, jsem velmi rád, že jsem ho objevil, je zajímavé, že historické jsou odlišné od více napínavých blíže současnosti, ale i jako historické patří mezi špičku. Těším na další.

21.03.2017 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Velká paráda, od autora jsem zatím četl jenom první díl Platnéře, ale tohle je opravdu velká krása. Ovšem, když jsem knihu dočetl, dlouho ve mě dozníval nečekaný konec. Nečekaný a silný.

19.02.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

A mně se to hodně dost líbilo. Myslím, že je to důstojné pokračování i s tím polootevřeným koncem, takže doufám, že autor bude v Miléniu pokračovat.

16.06.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Přečetl jsem od téhož autora již docela slušný počet, ale do Sněhuláka se ne a ne začíst. Trvalo mi dvě třetiny knihy, než se mi podařilo. Finále, napínavé, ale jinak zmatek, až nuda.

10.07.2014 1 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

I když nečtu Sestřičky všechny díly najednou, je to krásné, pohodové, ale i místy inteligentně dojemné čtení, moc se mi líbí.

28.02.2024 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Pohodové čtení se všemi hvězdičkami. Mám rád knihy o knížkách a tahle se mi proto líbila hodně moc.

11.01.2024 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Jako knihkupci v.v. se mi kniha námětem nemohla nelíbit. Pohodové a příjemné čtení, které mě vrátilo do začátků mé profese, přiblížilo i prostředí Paříže. Jenom jednu výtku si nemohu odpustit. V knihách o knihkupectvích je dosti výrazná nepřesnost. Ne, opravdu není čas si v pracovní době číst !

18.09.2023 4 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Byl jsem velmi spokojený. Po delší době jsem si přečetl vtipnou českou detektivku.

10.04.2023 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Super pohodové čtení, "povinná" četba pro každého knihkupce.

14.06.2022 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Pro mě již notoricky čtený autor, který nemůže nikdy vyloženě zklamat, historicky zábavný i poučný a přitom lehce místy humorně čtivý.

24.05.2022 4 z 5