astroweb astroweb komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

První kniha od tohoto autora, dost drsná, dokonce natolik, že po přečtení prvních kapitol jsem ji odložil, ale pak se po čase k ní vrátil a nelituji. Jak velmi drsné, tak velmi napínavé, trochu ukvapený konec, ale určitě si přečtu i další knihy.

07.07.2017 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Opět a rád musím dát všechny hvězdičky. Líbí se mi, že autor v husitských dobách se nepokouší nadržovat ani jedné straně, hlavní hrdina je stále svůj. Čtivé, napínavé, pěkné.

23.03.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Zdaleka nejlepší Nesbo, co jsem četl. Pro zajímavost - nejhorší byl, připomínám, Sněhulák.
Tohle byl opravdu skvělý příběh, trochu připomínal moderního Monte Christa.

29.06.2016 5 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Velmi, velmi se mi líbila. Autor má fantastický styl, čtivý, zajímavé náměty.

24.03.2016 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Z počátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak jsem vklouzl do děje a příběhu. Musím říct, že velice inspirativní, až mysteriózní detektivka, historický příběh s tajemstvím.

02.11.2015 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Excelentní. Ze všech tří části trilogie se mi tenhle díl líbil nejvíc.

28.10.2014 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Viděl jsem dvě filmová zpracování, ale kniha je přesto super, moc jsem si užil. Navíc, konec je vlastně jiný, než ve filmu!

05.09.2014 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Opět i tento díl skvělé čtení, pohodové, místy dojemné, historicky zajímavé.

05.03.2024 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

To byla tedy jízda. Skvělá detektivka světové úrovně !

01.03.2024 5 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Nepřečetl jsem od autora, i když mého oblíbeného, všechna díla, ale soudím, že toto je jeho stěžejní dílo. Skvělé !

07.07.2023 5 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Všechny autorčiny knihy jsou skvěle napsané. Tahle je ve všech směrech úžasná. Musím dodat, že právě v dnešní době protiruské fobie .

08.06.2023 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Jsem rád, že se autor rozhodl psát další kroniky, jsou pro mě čtivější, než jeho historické detektivky, těším na další pokračování této.

30.11.2022 4 z 5

Příliš odvážné přání Příliš odvážné přání Jeffrey Archer

Velmi čtivé, další díl ze série, autor vždycky končí díl napínavě, takže přímo vyzývá k přečtení pokračování.

14.09.2022 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Rád dávám všechny hvězdičky, kniha se ve mi velmi, velmi hodně moc líbila. Skvěle napsané, super námět a zpracování historie první a druhé světové války.

21.05.2022 5 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Dočetl jsem s velkou chutí čtvrtý díl historické série. Moc se mi líbily všechny čtyři. Určitě se zase někdy pustím do autorčiných dalších sérií i románů, doufám a věřím, že nebudu opět zklamán.

15.07.2021 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Výjimečný historický román, který se čte jedním dechem, ostatně, jak jsem u tohoto autora zvyklý.

13.04.2021 5 z 5

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Cestování časem mám velmi rád. Proto jsem sáhl i po tomto příběhu a musím rád napsat, že se mi hodně líbil.

24.02.2021 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tak tohle hodně hodně dobré, až výjimečné, zpočátku se mi zdálo, že nepůjde námětem o nic výjimečného, ale ano, výjimečné zpracování !

21.12.2020 5 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Po nějaké době zase Agatha, po drastičtějších kriminálkách příjemné osvěžení, lahodný detektivní bonbónek.

01.10.2020 5 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Všechny hvězdičky dávám, protože je to opět půvabné, pohodové a přitom i historicky zajímavé čtení. Vondruškovy kroniky do každé rodiny. Z mého hlediska lepší, než jeho detektivní příběhy.

20.09.2020 5 z 5