Asterixxka Asterixxka komentáře u knih

Po tom všem od Čapka - hrozné zklamání pro mě. Hordubal mě štval, ale budiž. Povětroň mě nebavil vůbec a Obyčejný život se snad ani nedal číst. Pokud Čapka, tak Mloky nebo Krakatit, zvlášť ti Mloci jsou moje srdcovka a jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

16.09.2019 1 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Vrátila jsem se k nim po asi 15 letech a musím říct, že jako dítě mě bavily víc. Asi jsem jako dítě nevnímala lítost a úzkost, kterou na mě některé z nich působily.

16.09.2019

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

První díl mě bavil o dost více, druhý díl a samé filozofování a zdlouhavé dialogy jsem už přeskakovala, přiznám se, že na tohle veledílo nemám. Ale klobouk dolů autorovi, bezpochyby.

16.09.2019 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Přitažené za vlasy, ale když to tak budeme brát a nebudeme se moc pitvat v detailech, bylo to super! Přečteno na jeden "hlt".

16.09.2019 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Cítila jsem tam tu "kingovinu". Za mě určitě kvalitní horor, takže kdo má rád starého dobrého Stephena, jeho styl psaní i strašlivosti je velice podobný.

09.09.2019 4 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Vůbec nechápu tak vysoké hodnocení. Kdybych neměla ten hrozný zlozvyk dočítat knihy do konce, tak jí zahodím už sotva ve třetině. Ženský román?! Možná by mě bavila, kdyby mi bylo 10..

09.09.2019 1 z 5

Čarodějnice z Fount Royal Čarodějnice z Fount Royal Robert R. McCammon

Kniha nebyla špatná, příběh se mi líbil, zápletka také dobrá, ale mám z toho takový "neurazí, nepotěší" dojem. Líbila se mi neotřelá mluva, mám ráda příběhy z této doby a určitě bych si o tématu čarodějnic a jejich procesů ráda přečetla více. Bohužel tato kniha není z těch, které bych bez výhrad doporučila.

09.09.2019 3 z 5

Pavilon žen Pavilon žen Pearl S. Buck

Jak je tu níže zmíněno, jde o takový předvoj knih o uvědomění a duševním vývoji. Čtivá i bez nějaké strhující dějové linky, spíše k zamyšlení. Mně se naopak líbila druhá část knihy a právě “přeměna paní Wu. Lidé, kteří dojdou k uvědomění se skutečně ze dne na den mohou chovat zcela jinak, ptž když jednou prozřou, nemůžou už žít jinak. Kniha mě chytla za srdce a i přes skryté prvky feminismu, které nejsou nijak přehnané, doporučuji všem, kdo se zamýšlí nad smyslem života, bytí, lásky a vůbec celého světa.

13.05.2024 5 z 5

7 klíčů ke šťastnému dítěti 7 klíčů ke šťastnému dítěti Dana Burandová

Koupila jsem ve starém vetešnictví v Karlštejně protože jsem si chtěla něco odnést. Dle názvu a přebalu bych po knize nesáhla ani náhodou. Ach jo, takovou chybu možná udělá víc lidí - je to skvost! Spojení psychologie, esoteriky a zdraví v sedmi mikro kapitolkách mi pohladilo duši a konečně rady, které nejsou dělej tohle a tamto, jinak jsi rodič na prd, ale prostě nabízí selský rozum v kombinaci s láskou. Trochu mi občas připomnělo Duška, podle mě z něj autorka vychází v mnoha ohledech a i to mi udělalo radost neb myslím, že je to správný směr. Trochu nesouhlasím s tím, že mít děti po 40 nenese žádné! ovoce, ale nemusíme mít všichni stejný pohled na všechno. Doporučuji všem rodičům!

14.05.2023 5 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Nemůžu hodnotit, neboť jsem nedočetla. Bohužel styl deníkových zápisků a forma, jakou je kniha psaná, mi vůbec nesedly. Ve třetině odloženo na neurčito.

22.11.2019

Zloději hvězd Zloději hvězd Nicole Mtawa

Popis je tak romantický - mladá holka ze Západu chce pomáhat a chudáček Juma hledá spasitelku pro jeho rozervanou duši...jasně, holka na můj vkus úplně blbá - ať se nikdo nezlobí, ale poté, co jí jenom využívá, jí ještě na závěr její kamarádka řekne, jak to na ní zkoušel a že jí miluje a kdesi cosi, ale ona trvá na tom, že si ho vezme...fakt se divím, jak se do takového "od pohledu" odporného špinavce může kdo kdy zamilovat - a ještě k tomu holka, co většinu života žila v kultivovaném světě (né že by tady taková individua nebyla ale toto?). Jestli Bílá Masajka je pro mě otazník, tohle je otazník s pěti vykřičníky! Kniha se sice četla dobře, ale hlavní hrdinka a její zaslepenost mě tak štvala, že nemůžu dát víc než 3*.

16.09.2019 3 z 5

Cuba Libre Cuba Libre Petr Horký

Četla jsem při cestě na Kubu a opravdu hodně věcí vysvětluje. Bohužel od roku 2006 se toho hodně změnilo, ale bylo fajn i tak si přečíst, jak to mohlo vypadat dřív a co se změnilo. Jinak vtipné a docela i poučné čtení.

02.09.2019 4 z 5