Ashurnibibi Ashurnibibi komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, která změnila můj pohled na lidstvo.

31.08.2015

Král úletů Král úletů Philip K. Dick

Takovou čtivou studii zkurvenýho lidskýho mozku jsem od autora sci-fi kultů nečekal.

03.09.2015 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

A co děti?

31.08.2015 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Ona hustá atmosféra se kolem knihy vznášela ještě několik minut po jejím zavření.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Srovnám-li to s jeho dalšími braky, je Šifra v jeho tvorbě rozhodně "špička", ačkoli dost tupá. Zajímavé konspirace jsou však asi jediné, čím kniha vyčnívá.

03.09.2015 3 z 5

Mrtvý otec Mrtvý otec Donald Barthelme

Barthelme píše knihu. Dominik čte. Dominik údiv.

Proces Proces Franz Kafka

Beru Kafkova génia, ačkoli mě kniha téměř nudila. Možná je to mou averzí vůči nekonečným odstavcům.

03.09.2015 4 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Takový výlev misantropie a nihilismu jsem ještě nežral.

Ztrácení Ztrácení Marilynne Robinson

Jedna z nějkrásnějších knih, co jsem četl.

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Kniha, na niž nestačí hodnocení "od jedničky do pětky".

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Syrový obraz jižanské gotiky na vrcholu. Po dočtení jsem měl v hubě mrtvolný puch, jež se mi dalších pár dní nedařilo překouřit.

31.08.2015 4 z 5

Nejslavnější piráti Nejslavnější piráti Václav Moravec

Chudé o informace a obohacené o spoustu zavdějících romantizujích příběhů. Buď autor čerpal jen z kapitána Johnsona, nebo má až moc bujnou fantazii. Nicméně historická kniha faktu to není ani omylem.

04.09.2015 3 z 5

Ritus Ritus Markus Heitz

Tak toto mě opravdu nenadchlo. Vím, že Heitz není extra třída, ale na takovou věc jsem ho fakt netipoval.

01.09.2015 3 z 5

Patrik, syn Irska Patrik, syn Irska Stephen R. Lawhead

Je to už dávno. Ale ne dost na to, abych na tento irsky zádumčivý skvost zapomněl.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Tohle jsem si koupil jen z kultu, neboť jsem očekával stále klesající kvalitu jeho děl. Ale to, co jsem doma otevřel, bylo prakticky neuvěřitelné. Paolini nestárne, ale mládne a je to vidět. Vydržel jsem to do půlky knihy. Pak jsem ji šel vrátit a litoval tak nerozvážně zabitého času.

31.08.2015 odpad!

Eldest Eldest Christopher Paolini

Zde se Paolini, jež měl tou dobou již věk na to, vyblít něco alespoň lehounce kvalitnějšího snaží bez jakéhokoli studu mísit hnusné několikařádkové lyrické popisy s klasickými dějovmi klišé dávno zajetými v céčkových románech a k tomu honí si péro nad tím, jak umí psát. Neumí. A nemá ani fantazii.

31.08.2015 1 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Marketingový výtvor hrající na nízký věk autora bez jediné kapky originality, natožpak prozaického umu.

31.08.2015 2 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Anton Šugr je McCarthyho nejlepší dítě!

31.08.2015 4 z 5

Než jsem si zvykl na onu extrémní dávku brutality, zvládal jsem dvě kapitoly denně. Poté ze mne onen nepříjemný pocit opadl, stal jsem se jedním z nich a nechtěl, aby naše krvavá cesta napříč západem někdy skončila.

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Cynická antiutopická bizarnost, která se nebojí ani toho nejčernějšího humoru. Bohužel je poměrně uvěřitelná.

01.09.2015 4 z 5