Army_girl Army_girl komentáře u knih

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Byla to první kniha, jakou jsem kdy četla a čtu si ji dodnes...Četla jsem ji naposledy včera. Líbí se mi autorovo podání lásky a přátelství, ale také jemné nastínění ztráty, bolesti, vzpomínek...I dospělí se z této knihy spoustu naučí...

06.04.2024 5 z 5

Dcera hlubin Dcera hlubin Rick Riordan

Od Ricka čtu všechno, nad vším se bavím a ani tentokrát mě nezklamal. Po pravdě řečeno jsem se nikdy na kapitána Nema nedívala tak, jako Ana Dakkarová, teprve teď jsem pochopila že on byl vlastně,,oběť", že nebyl zlý, ale pouze zahořklý.
Moc se mi líbilo i to, že Nautilus byl ,,živý", že měl city a že ,,litoval" některých svých činů.
A protože nemůžu přestat chválit, ještě musím dodat, že obálka je NÁDHERNÁ
P.S.: Rick Riordan je taak boží

06.04.2024 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Percyho Jacksona jsem četla poprvé, když mi bylo devět, a od té doby jsem z něj nevyrostla. Na Riordanových knihách je fajn ten jeho smysl pro humor. Nevěřím, že se někdo smál při čtení jeho knih víc než já.
Poslední z Bohů je podle mě velmi obstojné zakončení této pětidílné série, ne? Skvělý příběh, skvělá myšlenka, skvělá spád...všechno jak má být plus body za to, že to napsal Riordan. K téhle knížce se neustále vracím...myslím si, že RR je autorem pro všechny věkové kategorie. FAKT SILNĚ DOPORUČUJU :-)

12.03.2024 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Naprosto super...skvělý ,,popis událostí"... Tolkien píše svým vlastním jazykem, takovým jazykem snů, ve kterém všechno vyzní tak pohádkově a tajemně...ani mi nevadí, že jsem to musela číst v kuse bez přestávky, protože jakmile jsem jednou přestala, zapomněla jsem předchozí děj...Tolkien je prostě král Středozemě<3

20.02.2024 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Miluju Riordana! Přiznejme si, že jeho humor je naprosto dokonalý, cit pro zápletku vytříbený a umístění příběhů je kouzelné a nápadité. Jo, a abych nezapomněla: Jack je skvělý

17.02.2024 5 z 5

Údolí ticha Údolí ticha Radka Zadinová

Kniha je...nemám slov. Ano, ze všech knih od Radky Zadinové mám právě Údolí Ticha nejradši. Kvůli Haničce. Kvůli Benovi a Erice. A hlavně: kvůli Gabrielovi. Kdo by si nezamiloval jeho hezký vzhled, drsný charakter a jemné srdce? Gabriel je pro mě to samé , jako Gilbert Blythe, pan Darcy, Mirek Dušín a Jason Grace. Ty knižní postavy, do kterých se zamiluje každý. Erika je moje Anna Shirleyová. Skvěle se doplňují, mají smysl pro humor a milují Haničku. Kniha je nesmírně čtivá, jsem ráda, že mi ji sestřenka doporučila. Vážně: kdo váhá, jestli číst či ne, volte ANO. Je to něco, co popisuje krásy i bolesti života.

17.02.2024 5 z 5