Argony Argony komentáře u knih

Alcatraz Alcatraz Frederick Schiller Faust

Nepřišlo mi to nijak těžké čtivo, takže děti z druhého stupně, co se zajímají o koně to v pohodě zvládnou. I přes to, že je to western, doporučiji i děvčatům.

26.02.2014 4 z 5

Dobrodružný příběh, klasika. Tehdy povinná četba pro pátou třídu. Řešili jsme, co je to Aguti, které tam chytá. Potom v loutkovém filmu běhala přerostlá krysa a já volala - hele to je určitě to Aguti. A prej, že kecam :-) Měla jsem raději jinou dobrodružnou literaturu, ale taky dobrý.

26.02.2014 4 z 5

Cirkus Pepi / Loupež století Cirkus Pepi / Loupež století Jaroslav Němeček

Super. Ideální čtení pro děti, žádné brutality a humus jako např. u Simpsonů. Čtení pro všechny generace.

Sek a Zula Sek a Zula Miloslav Švandrlík

Úžasná kniha. Sranda pro všechny generace.

21.02.2014 5 z 5

Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Jaroslav Němeček

Jsou tituly, které můžete číst když je vám šest nebo sto a pořád se to líbí. Tohle prostě nemá chybu.

21.02.2014 5 z 5

Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Simpsonovi komiks - Čarodějnický speciál - Srandy plný strašfest Matt Groening

No jo, holt jsem odkojená Čtyřlístkem a spol. Takové 200 let staré syrečky, to je lepší sranda. Proti seriálu i nějaké divné ilustrace. Dětem se to ovšem líbí.

21.02.2014 2 z 5

Vítek Vítek Bohumil Říha

Pro začínající čtenáře ideální čtivo. Příběhy o malých školácích.

12.02.2014 5 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Velmi překvapující zakončení. Už jsem si dělala naděje, že se spojí proti hajzlíkovi Sudovi, ten mě fakt štval.

11.02.2014 4 z 5

Podfuk v Marseille Podfuk v Marseille Peter Mayle

Katastrofální překlad!

27.01.2014

Válka vlků Válka vlků Henri Loevenbruck

Nepředvídatelný děj. Jen mě mrzelo, že umíralo tolik kladných hrdinů :-(

13.01.2014 5 z 5

Vlčice a dívka Vlčice a dívka Henri Loevenbruck

Nejdříve jsem měla problém se začíst, ale pokud ten začátek překonáte, nebudete litovat. Další dva díly jsou mnohem lepší.

13.01.2014 3 z 5

Šermířský mistr Šermířský mistr Arturo Pérez-Reverte

Knihu si vychutnají především znalci šermu, protože v ní najdeme spoustu šermířských výrazů.

13.01.2014 4 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Moc hezké a vtipné čtení. Určeno především pro předškoláky a děti cca do třetí třídy.

22.11.2013 5 z 5

Černá kniha Černá kniha Paul Verhoeven

Překvapivě rychle se čte. Jistě by šel příběh více rozvést. Přijde mi, že se vše stalo moc rychle. Válka je hnus.

22.11.2013 3 z 5

Lupiči a Čárytužka Lupiči a Čárytužka Jurij Družkov (p)

Moc pěkné čtení pro děti. Tento první díl se nám líbil víc než pokračování.

08.11.2013 4 z 5

Čárytužka a Bambula Krambambula Čárytužka a Bambula Krambambula Jurij Družkov (p)

Jako dětem se nám to moc líbilo.

08.11.2013 4 z 5

Čarodějův učedník Čarodějův učedník Eduard Štorch

Dávám v hodnocení jen tři hvězdičky z toho důvodu, že mě pravěk moc nebere. Je to pro čtenáře, kteří mají rádi dobrodružství, pravěk a příběhy o dětech. Jako četba do školy (cca 5. třída) také vhodné, jelikož má toto dílko jen pár stránek a i nečtenář by ho mohl zvládnout.

17.10.2013 3 z 5

Potulný lovec Potulný lovec Karel Nový (p)

Moc pěkné čtení nejen pro děti. Pokud rádi čtete o přírodě, zvířatech, dobrodružství a humoru, je tohle správná volba.

17.10.2013 5 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Těžké čtení, čtenář potřebuje klid, aby se mohl soustředit. Nic na dovolenou.

17.10.2013 3 z 5

Prokletá Prokletá Anna Maria Scarfó

Mě udivilo, jak může být někdo tak hloupej a naivní. Když mu poprvé uvěřila a dopadlo to jak to dopadlo (ještě ne znásilněním), jak mu mohla uvěřit podruhé a znova s ním jet. Si myslím, že ve 13 už by měla mít holka trochu rozum a ke všemu, jak ukončila školu a že dál nepůjde?! To je jako normální obraz Itálie dnešní doby? Zprvu, jak jsem to četla, tak mi přišlo, že je to jak příběh od nás někdy z první poloviny minulého století. Tedy ty postoje lidí k tomu všemu, ta naivita Anny. Nemůžu si pomoct, ale mě přišlo, že se chovala jak blbka. Oni jí ublíží a ona si s nima jede v klidu znova. Když se vzbouřila, říkala jsem si - no konečně, to ti to trvalo.

09.10.2013 2 z 5