Argony Argony komentáře u knih

Piko Dinosaurus Piko Dinosaurus Leopold Suhodolčan

V dětství jsem ji zbožňovala. Vhodná jako první čtení.

13.04.2016 5 z 5

Dvě veselé pohádky Dvě veselé pohádky František Hrubín

Nádherná kniha. To je tak, když se dá dohromady výborný spisovatel a úžasný ilustrátor.

22.03.2016 5 z 5

Říkejte si se mnou Říkejte si se mnou František Hrubín

Srdeční záležitost. Máme ji s věnováním od autora.

22.03.2016 5 z 5

U nás I. - Úhor U nás I. - Úhor Alois Jirásek

Je zajímavé, že vydání z roku 1926 můžeme najít v minimálně šesti různých deskách-obálkách. Přitom je stejný ilustrátor i nakladatel.

29.02.2016

Peříčko Finista Jasného sokola Peříčko Finista Jasného sokola neznámý - neuveden

Super knížka, hlavně ty ilustrace. Asi první horor v naší dětské knihovně.

24.02.2016 4 z 5

Zvířata Austrálie Zvířata Austrálie Andrea Bempensante

Krásné ilustrace. Primárně určeno pro první stupeň a předškoláky.

11.01.2016 5 z 5

Říkačky o autech a strojích Říkačky o autech a strojích Renata Škaloudová

Super, u dětí má obrovský úspěch. Určeno především pro školkové děti. Ne každá říkanka je perla, ale celkově hodnotím velmi dobře.

Drž se u mě Petro, už nám jede metro :-)

Správně je myslím: auto, autobus, tramvaj, metro, motorka, vlak, mašina, policie, sanitka, hasiči, náklaďák, míchačka, bagr, válec, traktor, popeláři, kamión, vůz kropící, veterán, loď, letadlo, vrtulník, balon, odrážedlo.

11.01.2016 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Některé scény trošku brutální, ale jinak doporučuji.

01.01.2016 4 z 5

Pavlík sám na světě Pavlík sám na světě Jens Sigsgaard

Tedy dostala mě změna jména chlapce. Proč zrovna Míťa? V novém vydání už je to Pavlík, který se podobá originálu i překladu do němčiny (NJ - Paul a v originále Palle). Holt když už překlad ze západu, tak alespoň poruštit hlavního hrdinu.

03.12.2015

Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Edvard Valenta

Milé počtení. Četla jsem již před lety, ale na malou Zeppelinku nezapomenu :-)) Musel to být pro Welzla šok, když se po tolika letech života v divočině dostal zpět do civilizace. V době tak velkého pokroku techniky o kulturních rozdílech nemluvě.

16.10.2015 4 z 5

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

Prima čtení pro předškoláky a malé školáky. Příběhy např. o zápisu do školy nebo o ztracené peněžence. Děti formou příběhu učí správnému chování.

18.09.2015 5 z 5

Tetovaná teta Tetovaná teta Daniela Fischerová

Super básničky nejen pro děti.
Srazila se koule s koulí, obě koule mají bouli.
Srazila se krychle s krychlí, obě krychle tiše vzdychly.
Srazily se kalhoty, nedosáhnou na boty. :-))

17.09.2015 5 z 5

Těhotenství a porod Těhotenství a porod Magdalena Mikulandová

Doporučuji všem nastávajícím maminkám. Velkým plusem je to, že je napsaná dle českých poměrů. Najdete zde postupy a vyšetření, která čekají každou budoucí maminku. Srozumitelně podáno. Určitě lepší než často kupovaná Velká kniha o matce a dítěti od zahraniční autorky.

15.09.2015 5 z 5

Obchodní korespondence pro střední školy Obchodní korespondence pro střední školy Emílie Fleischmannová

Knihu mohou využít i lidé v běžném životě. Učebnice obsahuje různé smlouvy, plnou moc, reklamaci, životopis a odpověď na nabídku zaměstnání, ukončení pracovního poměru atd.

21.08.2015

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Hrůza. Nepředstavitelné.

19.08.2015

Arabský svět – jiná planeta? Arabský svět – jiná planeta? Emíre Khidayer

Velmi zajímavá kniha, ale ten překlad nebo spíš neschopný korektor?!

13.08.2015 4 z 5

Italské pohádky Italské pohádky Italo Calvino

Pohádky pro děti, ale nechápu, proč to vydali zrovna takhle. Kniha na první pohled budí dojem beletrie pro dospělé (poměrně bichle, nehezký obal, malá písmena) :-(

06.08.2015

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Poslechla jsem si audioknihu mistrně namluvenou Pavlem Rímským. Čte to tak úžasně, že si toho hnusáka Bobliga živě představuji. Tolik neštěstí způsobil, prakticky sadistickej, masovej vrah. Asi bych mu pomohla na onen svět.

14.07.2015

Tuláci od Bastily Tuláci od Bastily Hervé Luxardo

Dobrodružná kniha pro mládež. Mohla by být zařazena v edici KOD.

26.06.2015 3 z 5

Lampáři Lampáři D.M. Cornish

18. února 2015 vyjde tento druhý díl v novém vydání, takže se letos snad konečně dočkáme i té trojky! Po sedmi letech od dvojky je to tedy výkon.

10.02.2015