ardeas Online ardeas komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Bomba! Fakt! Tá kniha sa čítala sama. Aj keď sa hovorí, že sarkazmus je najnižším druhom vtipu, a v tejto knihe ho je požehnane, ja ho zbožňujem a táto kniha mi sadla ako r*ť na šerbeľ :D
P.S.: Knihu i sériu som vôbec nechcela čítať, nejak mi anotácia nešmakovala, ale... nesúď knihu podľa obalu, že? :D

02.06.2017 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Ešte stále cítim, ako mi z toho brní telo. UFF! Ten list na konci som takmer nerozdýchala... ale musím poznamenať, že kým som sa začítala, som mala troška pochybnosti že to bude stáť za to, ale ako v knihe, tak aj mne našepkával nejaký hlas v hlave aby som to dala :)

04.09.2017 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

No páni! :DDD Pri tej kúpeľňovej scéne som myslela, že si vyrehocem dušu z tela. Stále u mňa vedie prvá kniha ako top, ale táto je zatiaľ najzábavnejšia. :)

05.06.2017 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Ku knihe som sa dostala cez ukážku na film, kde bolo uvedené ze je podla knihy :)) ale knihy necitam ked som pozrela film, takze som si tuto knihu zohnala a zostala som veelmi milo prekvapená..aj film som uz videla, ale na knihu sa to nehrabe :D

Tak prečo tato kniha je u mna hodnotením vysoko?
- Mam rada hate love pribehy, na začiatku to vyzerá ako každá rovnaka kniha zo zanru, no nakoniec mame z badboy muza, ktorý má svoje muchy, nadhodený problém s otcom a sebadoverou si velmi cením
- plynulosť deja, takuto krásnu krivku rastu v knihe si ani nepamätám. Casto je to ako sinusoida, raz hore, potom dole a dookola. Kde inde v kniha hrdinovia placu a umieraju nad zlomeným srdcom, tu je to konečne "mudre a realistické", pretoze v normálnom svete ľudia o svojich problémoch komunikujú a nepreživaju apokalypsy, alebo aspoň nie tak dramaticky ako nam to kopec knih z týchto žánrov ponúka.
- Vahala som medzi 4* a 5*,no zvíťazila vtipná stránka. Z kníh si robim poznámky na zaujímavé metafory a hlášky, tu som si ich zaznacila az skoro 10x,v priemere to mam tam 1-2 na knihu :D
+ kniha nema epilog

26.03.2023 5 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

(SPOILER) Za mňa zatiaľ najlepší diel zo série. Killian ma od polky dost nudil a v dvojke mi Sophia išla na nervy :) Myslim, že touto knihou si autorka vysliapala na vrchol a uz len ťažko prekoná tak rozorvanu dušu muža, ktorý vyhorel a napriek všetkému sa snaží ísť ďalej a žiť. Bolo tam par vecí, čo sa mi nedajú odpustiť, ako konflikt Stely a jej otca,tam mi to príde akoby to autorka nejako vyskrtla. V pohode by som vzala aj par strán a drámy na ukor sexualnych chvíľ. Je to az smiešne, aké ľahké to bolo prejst a dať mu adios.
Napriek mnohemu sablonovitemu správaniu a jednoduchej zapletke, knihu si budem pamätať hlavne kvoli scene s Killianom, to ma dohnalo k slzam. Krásny moment, čo som s knihou tohto žánru uz dlho nezazila.

03.07.2022 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Dnes hodnotím pocit, nie obsah (áno, nie je to ničím svetaborne, tak na čo to rozpitvavat).
A pocit z knihy,... že hmmmm :D Zbožňujem tento štýl humoru, samé ustipacne hlášky, v ktorých nájdete múdrosti + perfektné prirovnania a metafory. "Ja som podnapitý, ale ona je rozhodne sťatá." Výstižné a také priame a suché zároveň.
Takže za mňa, pocit z knihy, kde mi štýl tak neuveriteľne vonia, je skoro na max. Ale este to nie je na supernovu, 4*
Čo do obsahu, vid. komentare nižšie :DD

22.05.2022 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kultová kniha pre deti, v našej zemepisnej šírke by som ju popularitou prirovnala k "Malému Princovi". Kto o nej nepočul a nikdy mu z nej nečítal, nebol dieťa :)

28.09.2017 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Super humor, je malo knih pri ktorých sa a chuti zarehocem a tato to mala taak fajne :D odporúčam, aj ked je ako mnohé, na svoje osobité čaro

27.10.2019 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Páni, to som teda nečakala :) Po tejto knihe som už dlhšie poškuľovala, ale anotácia sa mi nejako nepozdávala a tak som jej čítanie odďaľovala - aká škoda!

Členenie kapitol a striedanie rozprávania Noaha a Echo bolo super, mám rada, keď sa mi dostane do rúk kniha písaná týmto štýlom a tu to je perfektne zvládnuté. Samotný motív je dosť ťažký, ale autorka to veľmi dobre zvládla. Prečítané jedným dychom za deň. Po čase určite po nej siahnem znova.

Jediné mínus je useknutý koniec. Zvyčajne neznášam epilóg "a lá a čo bolo potom..." a veľakrát to len prebehnem očami, ale tu mi to tak trocha fakt chýbalo :)

28.05.2017 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Uz je to pekne dlho, co som sa dostala k takej vyvazenej a fajnovej knihe s romantickou tematikou.
Perfektna práca s textom a dejom. Od autorky som citala predtym Hackera ale toto... dej plynul tak skvelo. Výborne vystavane charaktery postáv, postupne odkryvanie, gradácia deja.. humor i vážne témy. Aj keď Alex bol miestami občas trochu veľmi dokonalý gentleman, čo sa málokedy vidí v dnešnej dobe, viem to odpustit.

Proste páni! Neverím, ze túto knihu v dohľadnej dobe nejaká u mna prekoná. Pripomenulo mi to knihu Návrh od E. Kennedy a aj z tej som bola pekne paf a dodnes sa k nej rada vraciam. S touto to bude určite rovnaké :))

15.03.2024 5 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Rozprávka o princezne, ktorá našla svojho princa. Je to klišé, ale ten štýl podania je super. Ashu som zo začiatku nemlaa veľmi v láske, kvôli všetkým jej manierom, ale je super ako ju pán profesor usadil :D ten kontrast s jej materiálnym životom a jeho jednoduchosťou, kde na veciach nezáleží, lebo najdôležitejšie je aj tak úplne iné, ma proste dostal. Rozhodne oveľa lepšie a reálnejšie ako prva kniha, aj keď je to len "rozprávka" ;)

29.05.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha je velmi "čtivá", v slovenčine taký výraz asi nemáme, alebo o ňom neviem ;) Takže nepopieram, ze je čtivá, ale napriek situácii s Nan mi tam chýbala záverečna gradacia. To rozuzlenie som čakala trochu dramatickejsie a skor to nejako išlo do stratena. Na jednu stranu to vítam, lebo aspon to nie je na jedno kopyto, na druhú je to nuda. Plus mi neda poznamenať tak dokonaly chlap.. to je nevyvazene. To aky bol v minulosti, to je ta tam... ale nemať zle vlastnosti,to je klišé, bodka.

20.05.2022 3 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Zabite ma, že nedávam plné hodnotenie :) ale z tohto žánru mam toho načítaneho dosť aby ma sexuálne scény unavovali. Je len málo kníh, v ktorých to vítam, pretože nimi sa posúva aj dej a to je dosť vzacne... to je jeden z dôvodov prečo je pre mňa táto kniha len taká oddychová jednohubka.
Ďalším mínusom je to, že mi chýbala akási gradacia. Prvá polovica knihy sa čítala sama. Do tej druhej som sa tak troška musela nútiť. Ale celkovo to vnimam ako nadejnu sériu ku ktorej sa budem vracať
Veľmi ma potešilo ze ďalší na pranieri bude Gabriel, pretoze okrem Jaxa, ma jeho postava zaujala asi najviac.

26.07.2021 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Stale sa to nehrabe a 1. a moju druhu naj 3.knihu ze predošlej série, ale autorka pise tak super, ze mi to nevadi. Aj tak sa tesim na jej ďalšiu knihu :D je to proste zabava čítať

03.07.2019 4 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Jedna z mála kníh, ktoré ma dostali štýlom - Nie je dôležitý cieľ, ale cesta - lebo aj keď dej je pomerne predvídateľný, je to napísané veľmi čítavo, hravé postavy a príjemne prostredie má nejedna kniha, ale tu to do seba nejako podozrivo dokonale zapadá :D až mi to príde čudné. Dobrá oddychovka a tiež súhlasím s nani_ka, dnes toho "dospelého" prvku v knihách vidieť málo a tu to malo všetko, hlavu, pätu, ruky, nohy... atď :)

08.11.2017 4 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Malcolm - to je ale číslo. K tejto knihe sa fakt rada vraciam. Nie je svetoborná, nie je ničím veľmi prekvapujúca, nie je ani hlboká... Ale proste sadla! :D

P.S.: Musím to napísať - KÚPEĽŇA!!! Miesto, kde sa fakt dejú tak zaujímavé veci v knihách. Po knihe o Skóre - v ktorej je pre mňa kúpeľňová scéna TOP, je toto druhá najlepšia :DDD

18.09.2017 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Za mňa najslabšia zo série, žiaľ Sabrina mi proste nesadla. Tucker bol super, jo, relatívne sa k nej hodil, veď do koho sa zamilujete si nevyberáte, ale proste... mi stále príde ako krava :D nedokázala som jej fandiť, keďže mi jej tvrdohlavosť pripadala úbohá, nie hrdinská.

Napriek poslednej knihe, sériu zbožňujem. Každá má niečo do seba, no na prvú a tretiu nedám fakt dopustiť. Tie si môžem prečítať kedykoľvek a neomrzia :) Druhá a posledná sú trocha z hrubšieho zrna, keďže sa riešia hlbšie problémy, takže nemajú až taký švih, ale túto sériu jednoznačne odporúčam!

05.08.2017 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Zo začiatku bola dost taka nemastna, neslana. Priznávam,že to bolo trocha dosť obdobne ako prva kniha, čo do detailov, a od polky ma chytila, i do zápletky, ale nedotiahla sa na ňu. No ako mozaika do série sedí.

04.06.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Najmilovanejšia "rozprávková" kniha hlavne pre dospelých! Toto by som dala povinne čítať každému, hlavne po 25 roku, lebo zabudol vôl, že teľaťom bol. Pre mňa TOP kniha na svete. :))

15.05.2017 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

(SPOILER) S touto autorkou mam jednoznačne problém s jej štýlom ale hlavne rozsahom kníh. Budem jedna z mála, ale jej knihy sú neskutočne zbytočne dlhé!
Námet o láske medzi trénerom a jeho žiačkou, či medzi mladšou a starším, je zaujímavý, dokonca aj multikulturne a národné rozhranie, to nepopieram. Ale to prevedenie... Po precitani prvých 200 stran som uz pomyselne dupkala nohou, ze nech uz sa sakra niečo deje. Nada!
Ďalšie mínus, Kulti bol paradoxne viac bežný človek ako samotná hlavná hrdinka, ktorú nam autorka predostrela ako "dokonalu". Nemam to rada takto nevyvazene, každý chybuje. Ukrižujte ma, ale toto je kniha pre 16+ a nie zaner NA.

06.11.2022 1 z 5