aquaver aquaver komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Další povedená série. Bavila o dost víc než série Griša, kterou jsem četla jako první.

31.12.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Toto byla má první kniha od Ruty Sepetysové, kterou jsem četla. Delší dobu jsem se na ni už těšila a opravdu splnila moje (celkem dost vysoká) očekávání. Za mě povedený historický román. I když ten konec byl možná maličko useknutý a otevřený, jsem s ním spokojená, myslím, že se k celé knize hodí. Autorka si opravdu musela dát s knihou hodně práce a určitě se chystám někdy (snad v brzké době) přečíst i její další knihy. Mohu jen doporučit. Opravdu to stojí za to.

23.08.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

S. J. Maas patří mezi moje nejoblíbenější autory, takže mě tato její nová kniha rozhodně nesměla minout. Stránky ubíhali rychle a než jsem se nadála byla jsem u konce (měla jsem to přečtené během tří dnů). Postavy Bryce, Daniku, Ruhna, Hunta, Lehabahu, Syrinxe, Connora jsem si oblíbila, proto mě mrzí, že některé už tam nebudou. Což mě přivádí k tomu, že ta anotace toho celkem dost prozrazuje. Naštěstí v mém případě jsem na tu anotaci pozapomněla, než jsem se ke knize dostala, za což jsem opravdu ráda. Až na ten rozjezd není možnost se nudit, protože tam je zvrat za zvratem, které dokáží překvapit. Jen tedy nevím jestli vydržím čekání na další díl. Určitě doporučuji těm co mají rádi ostatní knihy od SJM, ať už to je trůn či dvory.

13.07.2021 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tuhle trilogii jsem měla v plánu číst už dost dlouhou dobu, a i když jsem se už do ní chtěla párkrát pustit, tak jsem to nakonec zase odložila. Takže až teď jsem se k tomu dostala a musím říct, že mě to mile překvapilo. Líbí se mi styl psaní a postavy byly taky zajímavý (třeba takový Nikolaj). A taky je to celkem dost čtivé, protože jsem měla celou sérii přečtenou během pár dní. Někdy si určitě přečtu i další knihy od autorky.

21.02.2021 4 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Na to, že knihy od Kasie West mám velmi ráda, tak tato mě malinko zklamala. Poprvé u této autorky jsem měla problém se začíst a chvílemi jsem měla i chuť to ani nedočíst. Ale jsem nakonec ráda, že jsem to vydržela a neskončila jsem, protože asi tak za větší polovinou knihy mě konečně ten příběh trochu zaujal a připadal mi jako obvyklý příběh od autorky. Nejdřív mi nebyli ani moc sympatické žádné postavy (tedy až na Setha), až ke konci jsem porozuměla už i Maddie. Sice tuto knížku úplně nedoporučuji, ale je škoda si ji nepřečíst a neudělat si na ní vlastní názor. Sama jsem se do ní pustila, i když jsem o ní dost slyšela, že je na Kasie West dost slabá. Ale co bych doporučila je zkusit jí dočíst do konce, protože ta druhá polovina by mohla třeba i překvapit.

05.09.2020 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tento díl byl o trochu lepší než první, alespoň příběh Spencera a Dawn se mi líbil víc. Myslela jsem si, že už si mě Spencer víc získat nemůže, než v prvním díle, ale ukázalo se, že jsem se zmýlila. Určitě si přečtu i další díly ze série. Stejně jako u prvního dílu doporučuji.

05.09.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Knihu jsem četla už podruhé, protože jsem se předtím dostala jen k prvním dvou knihám ze série. Pamatuji si, že mě zaujala obálka i anotace. Taky si vzpomínam, že ze začátku jsem si musela zvyknout na slovník postav. Dost jsem si oblíbila Eastona, i když v první polovině knihy nijak úžasný fakt nebyl. Ale líbilo se mi, jak mu později záleželo na Elle.

19.02.2020 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Popelka patřila vždycky k mým nejoblíbenějším pohádkám. A toto moderní přepracování bylo fantastický. Cindera jsem si oblíbila hned od samého začátku, lepší charakteristiku postavy jsem snad ještě ani nepotkala, myslím tím v knížkách, v reálném životě to není snad ani možné. Elly mi bylo líto, jak se k ní její nová rodina chovala (spíše tedy její otec a Anastasia), o spolužácích ze školy radši ani psát nebudu.

Tento příběh si rozhodně zařadím do mých nejoblíbenějších příběhů :)
Snad nemusím ani dodávat, že knihu doporučuji. Ke knize se v budoucnu určitě znova vrátím :)

03.01.2020 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Tento příběh mě trochu zklamal, asi jsem měla od knihy trochu velké očekávání. První polovina knihy byla fajn, ta mě bavila, avšak zhruba v druhé polovině knihy jsem se musela až do čtení nutit. Což se mi až tak často nestává. Po druhé číst knihu asi nebudu.

28.12.2019 3 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Tuhle knížku jsem nedávno objevila náhodou. Sice jsem se trochu obávala tolika stran, ale naštěstí zbytečně. Z konce jsem trochu rozpolcená, nemůžu se rozhodnout jestli jsem s takovým ukončením spokojená nebo ne. Rozhodně je ale konec jiný a je celkem dost k zamyšlení.
Jsem moc ráda, že jsem na tuto knížku narazila.

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Nemohla jsem se tohodle posledního dílu dočkat. Tahle série mě prostě učarovala :) Závěrečný díl mě rozhodně nezklamal. I když musím uznat, že ten první díl přeci jen vede. Ale tak já mám převážně většinou nejradši ty začátky :) Jen mě maličko mrzí, že není nějaký další pokračování příběhu Iry a Emilie. Sérii Království prohnilých mohu určitě doporučit.

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Další skvělá knížka od autorky. Mě osobně tento díl asi bavil i o trošku víc jak ten předchozí (oba jsou ale skvělý). Jen škoda, že to tak rychle skončilo. Podle mě by to mohlo být klidně i delší.

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Od knihy jsem měla celkem vysoká očekávání a naštěstí mě nečekalo zklamání. Jako fanoušek Maasové jsem byla zvědavá jestli to je opravdu jejím knihám podobný... No za mě rozhodně Maasová pořád vede (především moje srdcovka - Skleněný trůn) Jen tedy fakt nechápu proč pořád dělám tu chybu, že se pustím do začínajících nebo nedokončených sérií.. ale asi to bude tím že to prostě nevydržím :D Nemůžu se dočkat pokračování.

31.05.2023 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Další kniha z mého seznamu restů. Už ani nevím jak dlouho jsem ji odkládala. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, přestože už nejsem cílovka, ale i tak mi příběh něco dal. A protože se mi kniha líbila a emočně mě zase odrovnala, tak jsem po přečtení ze zvědavosti koukla na film a neměla jsem to dělat... podle mě se tedy moc nepovedl. Kniha má dost pěkných citátů a myšlenek. A i když jsem věděla jak to skončí, stejně mě ten konec dostal. Rozhodně doporučuji.

06.02.2023 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Tak úplně nevím jak tuto knihu ohodnotit. Svět HP mám ráda, a nějaké zajímavé věci jsem se taky dozvěděla, ale na druhou stranu, jak tu někdo zmiňoval, připadalo mi to dost jak učebnice. Jsem ráda, že jsem si to konečně přečetla, ale v budoucnu se do ní pouštět taky už nebudu. Jednou mi to bohatě stačilo.

12.10.2022 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Tohle byla pecka. I přes celkem veliké očekávání, kniha mile překvapila. A ač jsem na konci nebyla překvapená a čekala jsem to, bavila mě každá stránka. Emilii, celou její rodinu a Iru jsem si oblíbila. A jsem dosti zvědavá jak bude tato skvěle naběhla série pokračovat. Jen mám teď problém, že nevím jak vydržím čekání na další díl :( Asi jsem si to přečetla moc brzy. Určitě doporučuji

31.07.2022 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tohle byla tak zvláštní kniha! Měla jsem v plánu si ji už nějakou chvíli přečíst. Zaujalo mě to téma a byla jsem zvědavá na zpracování. LGBT téma sice nevyhledávám, ale tady mi to nevadilo.
Sice to asi není kniha, kterou bych si někdy přečetla znova, myslím že jednou to bohatě stačilo, ale za to rozhodně mě nutí pořád nad ní přemýšlet... Je to přesně jedna z těch knih, co vám nedá spát... Byla bych radši kdybych věděla že se blíží konec nebo ne? No myslím že nakonec bych zvolila sladkou nevědomost. Sice to mělo pár nedostatků, ale za mě to rozhnodně ztráta času nebyla a jsem ráda, že jsem si jí nakonec ze svého seznamu k přečtení nevymazala. I když je to jasné, stejně je ten konec bolestivý.

13.07.2022 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Pěkné zakončení série... Blaka jsem si oblíbila už v předchozím díle, který byl za mě rozhodně nejslabší, a proto jsem se na Snít znovu nemohla dočkat. Nějakou chvíli jsem se tomu vyhýbala, protože jsem si chtěla šetřit poslední díl, ale stejně jsem to nevydržela a musela se do toho konečně pustit :D
Přišlo mi že to strašně rychle uteklo. Sotva jsem začala číst a už přišel konec :( Což trochu mrzí, protože mi bude tahle série chybět.
Určitě si od autorky něco v budoucnu zase přečtu. Jen se obávám že na tohle to mít už nebude. Kdybych měla říct, který díl se mi líbil nejvíc, tak na to asi přesnou odpověď znát nebudu... nejspíš ale 3 a nebo tento poslední díl.
Stoprocentně doporučuji těm co mají rádi romantiku s vážnějšími tématy.

16.06.2022 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Jakmile někde vidím slova dopisy, dopisování, vzkazy... Tak si to prostě dřív či později musím přečíst. A tahle knížka není výjimka :) Zatímco od Penelope Ward je to už má druhá kniha (první byla Až léto skončí), tak od Vi Keeland jsem nic nečetla a tohle byla první (tedy aspoň to tak tuším)... Už asi chápu proč jsou tyhle dvě autorky tak oblíbený... No stručně řečeno... Líbilo se mi to. Jsem spokojená jak s dějem, postavami,... No prostě se vším. Teď si opravdu nemůžu vzpomenout na něco co by mi vadilo. Takže rozhodně doporučuji. A určitě se někdy zase pustím do dalších knih od autorek.

19.05.2022 5 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Pokračování Diabolika mě trošičku zklamalo. Ale že by to zase bylo až tak špatný se říct nedá. Čtivost byla tentokrát horší, nedělalo mi problém knihu odložit a vrátit se k ní později. Proto mi taky tak trochu víc trvalo než jsem to dočetla. Ten konec každopádně nalákal na pokračování, přičemž ten další díl by mě opravdu zajímal. Otázka je, jestli nějaký pokračování vůbec bude (myslím jako v češtině).

14.04.2022 3 z 5