Any935 Any935 komentáře u knih

Chlapec z planéty Giganda Chlapec z planéty Giganda Arkadij Strugackij

Všude je dobře, ale doma nejlíp.

22.04.2023 5 z 5

Obydlený ostrov Obydlený ostrov Arkadij Strugackij

Mám přečtené všechny díly s Maximem. Musím uznat, že je určitě budu číst znovu. A ať už čtete nové vydání spojené do jedné knihy nebo stará vydání tří knih. Je tento příběh velmi zajímavý a stojí za přečtení. I když pasáže tohoto prvního dílu jsou trochu zdlouhavé.

14.04.2023 3 z 5

Brouk v mraveništi Brouk v mraveništi Arkadij Strugackij

Maxim Kammerer Maxim Kammerer Arkadij Strugackij

14.04.2023 4 z 5

Vlny ztišují vítr Vlny ztišují vítr Arkadij Strugackij

Chlapec z planéty Giganda Chlapec z planéty Giganda Arkadij Strugackij

Chlapec z planéty Giganda vyšel česky jako Chlapík z pekla.

Podle: https://www.legie.info/kniha/6204-chlapec-z-planety-giganda

Moje poslední sezona Moje poslední sezona Martin Fourcade

Knihu jsem přečetla opravdu rychle a to dokonce rychleji než tu první. Navíc byly pro mne velkým překvapením nádherné kresby. Nádherná kniha, vlastně obě knihy.

17.03.2023 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Velmi zajímavé.

28.02.2023 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Lepší než film.

11.02.2023 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Kniha splnila všechna má očekávání. Ne. Je mnohem lepší a 100% ji doporučuji.

19.11.2022 5 z 5

Dopisy z planety Země Dopisy z planety Země Mark Twain (p)

Tak to jsem nečekala. Skvělá kniha, sice pár pasáží bylo trochu zdlouhavých, ale vřele knihu doporučuji.

28.09.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Zajímavé….

20.09.2022 2 z 5

Hra o nežádoucí Hra o nežádoucí Zdeněk Řehák

Hodně dobré čtivo. Autor je lékař, je tedy velmi zajímavé, že dokáže i být spisovatelem.

06.08.2022 5 z 5

Můj život s Reinhardem Můj život s Reinhardem Lina Heydrich

Kniha je docela zajímavá, ale vzpomínky Liny Heydrichové jsou evidentně tak trochu pozměněné, a to jí samotnou. Navíc i ona nebyla zrovna anděl spásy, spíš pořádá mrcha.

06.08.2022

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Tato kniha je velmi zajímavá. Člověk nemusí ani cestovat do Karpat, aby tu krajinu viděl na vlastní oči, stačí mu trocha té představivosti. Jsem velmi ráda, že kniha není stejná jako film (autoři je knihou pouze inspirovali).

13.01.2022 4 z 5

Poledne, XXII. století Poledne, XXII. století Arkadij Strugackij

Tak tato kniha je úplná bomba. Má první kniha o budoucnosti, kterou snad nedokáže nic překonat. Kniha se sice na čtení trochu komplikovanější, to však nakazí pestrost a krásu tohoto díla.

18.09.2021 5 z 5

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Tato kniha je právě tou knihou, kterou si chce čtenář opakovaně přečíst. Cora je užatou hrdinkou, která je velkou bojovnicí. Jde si za snem být svobodná a osvobodit se jako její matka. Zároveň kniha ukazuje, jaký byl ten "úžasný divoký západ" ve skutečnosti odporný a zlý, i když problém otrokářství, z hlediska historie, bylo i v jiných zemích.

18.05.2021 5 z 5

Noční recepční Noční recepční John le Carré (p)

Tuto knihu jsem dostala na Vánoce. Jedná se o druhé vydání a obálka je inspirovaná natočeným seriálem a proto jsem ji začala hned číst. Je to kniha ke které se asi často vracet nebudu. Je tam hodně politických témat, které mne nebaví, ale jinak je velmi hezky napsaná. Se seriálem se to nedá srovnávat. Autoři seriálu se pouze knihou inspirovali. Takže se můžete dívat na seriál a číst knihu dohromady a vůbec vám nepřijde, že by to mělo něco společného, tedy kromě jmen hlavních postav, i když ne vždy, a zjednodušeného příběhu. No možná je to dobře. Knihu doporučuji si přečíst a to proto, že je to kniha pojatá více špionážně a také se zde odráží mezinárodní politické vztahy z doby, kdy skončila Studená válka.

02.03.2021 4 z 5

Židáci města Pitěru Židáci města Pitěru Arkadij Strugackij

Tato kniha je naprosto úžasná. Hra vystihující fakt, jak se dá snadno manipulovat s lidmi. A co dělá strach s lidmi? Odpověď naleznete právě v této hře.
Doporučuji ji. Je to útlá knížečka, kterou přečtete za večer.

22.02.2021 5 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Autoři poutavým vyprávějí zajímavý příběh programátora Privalova, který se čirou náhodou ocitne v AV SSSR VÚČAKO a stane se zdejším programátorem. Tato kniha byla poprvé vydána v roce 1964 a potravy se oslovují soudruhu, to však vůbec neznehodnocuje obsah díla. Objevují se zde permoníci, dublové, upíři, vlkodlaci, čarodějnice, mágové, mluvící zvířata, harpie, fantómy, golem i třeba bazilišci. Na této knize líbí její nadčasovost, bratři, autoři asi pravděpodobně tušili, že taková to literatura bude zanedlouho čtenáři žádaná. Tuto knihu vřele doporučuji.

16.08.2020 5 z 5