Any935 Any935 komentáře u knih

Sešli se v Bagdádu Sešli se v Bagdádu Agatha Christie

V dnešní době bez "volnosti pohybu" se dá přece cestovat i jinak. Jednou z knih pro cestování je tato. Při čtení se ocitáme v Británii, Egyptě, Iráku a právě v Iráku, tedy přesněji řečeno v Bagdádu, se má uskutečnit přísně tajná schůzka a jak to tak u takto tajných akcí bývá, není tahle tajná schůzka tak tajná jak se na první pohled zdá. Však to známe všichni jak to s těmi tajnými věcmi je. Jedná se o vlemi zajímavě pojatou knihu a i když v ní nedisponuje proslavený Poirot je skvělá.

09.04.2020 3 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Série Hříšní lidé Království českého je jedna z mých oblíbených sérií. Tato třetí kniha je jedna z těch povedenějších. Celý děj, zápletka, rozuzlení jsou předem velmi dobře promyšlené. Dle mého názoru by se mohla slušně konkurovat populárním severským detektivkám.

09.04.2020 5 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Když jsem si tuto knihu koupila, myslela jsem si, že to bude jedna z těch, které popisují druhou světovou válku z pohledu mužů nebo nějaká fantazie autorky. Netušila jsem, že se jedná o pohled ženský. Díky tomu je tato kniha velmi zajímavá a ikdyž se tam popisuje válka tak se tam najde cosi veselého. Možná se to zdá jenom mě, ale nad jednou částí jsem se pousmála. Navíc mě překvapilo, že autorka má k tomuto tématu blízko. Knihu vřele doporučuji. Je bombastická a stojí za několikáté přečtení.

21.03.2020 5 z 5