anonymous8 anonymous8 komentáře u knih

Jáma a rypadlo Jáma a rypadlo Patrik Linhart

Kniha plná pravd nahuštěných do.pár vět!

19.01.2020 4 z 5

Vy mně taky! Vy mně taky! Jiří Žáček

Básničky které pochopí každý. A přitom to nejsou žádné laciné říkačky. Kdo umí, ten umí. Pan Žáček umí hodně! :-)

07.12.2016 5 z 5

Údolí včel Údolí včel Vladimír Körner

Geniální práce bez vaty v textu.

13.11.2016 5 z 5

Živel Lustig - Jak se píše kniha Živel Lustig - Jak se píše kniha Dana Emingerová

Na rozdíl od knihy p.Kinga "O psaní", je tato knížka vhodná do našeho prostředí. Pro ty, kdo se chtějí o psaní něco dozvědět, je ideální.

21.08.2016 5 z 5

Konec Syna jitřní hvězdy Konec Syna jitřní hvězdy Josef Opatrný

K této knize musím podotknout, že pravda je někdy mnohem dobrodružnější a zajímavější než romantické příběhy. Velmi čtivě napsané a pro milovníky Divokého západu jako dělané!

02.08.2016 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Hodnotit to nebudu, protože není co hodnotit. Slepenec historek není kniha. Měl jsem toto "dílo" půjčené od kamarádky s tím, že se budu ohromně bavit. Asi bych se bavil, být milovníkem Kameňáků a Babovřesk. Nic proti lidem, kterým se to líbí, ale tohle je důkaz, že to s českým humorem peláší pěkně z kopce. (Omlouvám se té hrstce skutečných spisovatelů-humoristů.)

26.03.2016 odpad!

Přímo od čepu Přímo od čepu Jiří Štych

Pivní historky bez literárních ambicí, ale spolehlivě pobaví!

27.02.2016 5 z 5

Parodie je jedna z nejtěžších literárních forem. Dobří humoristé dokáží parodovat žánr a sem tam si pomůžou odkazem na nějaké konkrétní dílo. Vytvoří tak svébytné a originální dílo. Ti špatní jen použijí konkrétní postavy a udělají z nich kretény. Autorka bohužel patří do druhé kategorie.

27.02.2016 1 z 5

Hřbitov prasátek Hřbitov prasátek Marcel Deli

Klasická oddychovka , která se nedělá něčím jiným. Takový konverzační humor se skvělými dialogy psanými lehkým perem.

30.01.2016 5 z 5

Post Bellum 1866 Post Bellum 1866 Vladimír Körner

Jedna z knih, která mě absolutně dostala. A to jsem jí objevil jen díky značně nepovedenému filmu!

10.12.2015 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Nádherně zábavná knížka :-)

25.10.2015 5 z 5

Kruh profesora Krakowského a jiné příšerné povídky Kruh profesora Krakowského a jiné příšerné povídky Marcel Deli

V tomto případě musím konstatovat, že obsah je mnohem lepší než naznačuje obal. Povídky pro milovníky ulítlého humoru. Žádná velká literatura, ale jsou vtipné a nepostrádají překvapivé pointy. :-)

06.10.2015 5 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Pěkná a čtivá beletrie, která má však se skutečným životem Jana Mydláře jen málo společného. :-)

06.10.2015 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Knihu jsem četl i slyšel. Audio verze mě zaujala víc. Čerstvý držitel Českého lva J.Plesl i ostatní herci to dost zvedli. :-)

22.02.2015 4 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Výborná kniha, která mě zaujala od začátku až do konce.

31.12.2014 5 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Nejdřív jsem znal film. Knížka je o dost jiná. Poláček do ní dal hodně snových pasáží. Ale je to super :-)

31.12.2014 5 z 5