AnoMANder AnoMANder komentáře u knih

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Jako nadšenec Nadace jsem nemohl nezkusit i toto. Námět dobrý (bylo fajn dozvědět se nové věci o původu robotů, kolonizaci vesmíru), prostředí také (velkoměsta na xenofobní Zemi), ale samotné zpracování podstatně slabší. Nemělo to spád, větší vnitřní napětí, bylo to uspávací.
Co se autorovi povedlo, je trefa do možné temné budoucnosti Země.

22.10.2019 2 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Pro mě osobně na Kinga slabší kniha, čekal jsem hororovější děj. Příběhy mě nijak nevtáhly do děje, chyběla mi lepší atmosféra
Náměty zajímavé, takové všední a uvěřitelné popisující lidské nitro schopné všeho.

11.10.2019 3 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

Pro mě hodně slabý Simmons. Horor jsem v knize nenašel. Přišlo mi to bez napětí, atmosféry, takové vylévání zraněné duše.

27.09.2019 2 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Výborné kronikářské dílo. Jednolitý příběh v tom nehledat. Ocenil jsem početný výčet rodů, jejich sídel, pikantnosti z historie různých rodů.
Mínusem jsou pro mě některé překlady osobních a místních jmen, které jsou odlišné od překladů v sérii Píseň ohně a ledu, přechylování příjmení.

24.09.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Úžasná kniha, co chytí za srdce. Navíc mě svým tématem velmi zasahovala, vyvolávala spoustu otázek, námětů k přemýšlení.

24.06.2019 5 z 5

Tolkienovi hrdinové Tolkienovi hrdinové David Day

Zbezne jsem to zatim prolistoval a narazil na obcasne preklepy v dataci, napr. na str. 155 jsou Thorin Paveza a jini trpaslici kralove pricleneni do Druheho veku misto Tretiho.
Jinak je kniha uzasne ctiva, souhrnna, spousta novych informaci, krasne ilustrace.

18.03.2019 4 z 5