Annyshga Annyshga komentáře u knih

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Musím se vám přiznat, že jakokoliv zmínka o covidu v knihách mi vážně vadí a vždy si říkám, zda je potřeba to do příběhu byť jen malým náznakem cpát. Tady byl celý děj zasazen do covidové doby a vůbec poprvé mi to nevadilo .

Hlavní hrdinka Marina prožívala strasti ale i radosti tehdejší doby. A přesto, že na mě příběh mnohdy působil trošku pubertálně, nepřipadala jsem si na čtení stará jak to mám u jiných YA. S Marinou jsem si zavzpomínala na svoji první školní lásku a chování, které toto období provází . Bylo to příjemné čtení. Párkrát jsem se zasmála, mnohdy zuřila - zejména nad Jakubovýmy výkyvy nálad. Opravdu byl horší jak ženská .

Kromě krásného příběhu je kniha nádherně obrázkově zpracována. Pod přebalem, který mě sám o sobě nalákal na přečtení, se skrývá mapka míst, kde se děj odehrává. Jednotlivé části v příběhu odděluje pomalovaná stránka a na samém závěru je kresba Mariny a Jakuba. Nesmím taky zapomenout na originální kresbu na ořízce. Poprvé se mi dostala do ruky taková kniha a vypadá to vážně skvěle!

06.01.2023 4 z 5

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

(SPOILER) Knihu jsem četla v rámci sč s #proctemeabecedu a jsem ráda, že jsem měla příběh rozložený do 10ti dní. Takto manipulativní a psychotickou hlavní hrdinku jako byla Delta jsem dlouho nezažila. Přetvařka, lží a vlezlost to byl její denní chleba. Nestačila jsem zírat, jak si dokázala lidi nejen otočit na svou stranu ale dokonce dělali vše co ona chtěla. Když se vetřela do rodiny Straubových čekala jsem trošku jiný scénář než nastal. Manipulativní hra se rozjela na plné obrátky. Amélie vracela Deltě tahy a já nevěděla která z těch dvou je horší. Úžas na tím, co lidé dokáží vymyslet a provést střídala lítost nad malou Natalii . Těšila jsem se na fenomenální konec kdy zůstanu s otevřenou pusou ale ten nenastal. Najednou bylo vše až moc urychlené,jako by autorka sama nevěděla co se bude dít dál. Ano, jedno wow tam bylo ale ze židle mě nezvedlo. Odfláklý konec bohužel zkazil celou knihu. Proto nemůžu jinak než hodnotit jako průměr.

Moc děkuji holkam za skvělou debatu a úvahy nad příběhem.

03.12.2022 3 z 5

Milovat a psát Milovat a psát Lily King

Obálka krásná, anotace lákající ale příběh o ničem. Takto bych knihu shrnula... Těšila jsem se na zajímavý příběh plný lásky a poznání. Bohužel mi příběh vůbec nic nedal a ani nebyl nijak zajímavý. Hlavní hrdinka Casey mi byla těžce nesympatická. Smůla ji provázela na každém kroku, občas už to bylo i přehnané. Vlastnosti jakými oplývala byly něco neskutečného a tím mě iritovala asi nejvíc. V příběhu se vyskytuje obrovské množství naprosto nepodstatných věcí co čtenáře ani v nejmenším nezajímají viz příběh o sledování záchodového výtvoru jejího bratra. Věřte, že něco takového jsem v knize nečekala. Při čtení jsem měla dojem, že sama autorka občas neví co napsat. Samo za sebe mluví i to že si pletla jména Oscarových synů. Podtrženo sečteno za mě jedno velké zklamání a žádný The New York Times bestseller.

05.11.2022 2 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Příběhy s hate-to-love romantickou linkou mám moc ráda a být mi o pár let méně z knihy bych byla asi víc nadšená. Přesto šlo o milý příběh z tanečního prostředí, který kromě mladistvé lásky řeší i dost aktuální téma - úzkosti. Charlee si na cestě za svým snem naložila celkem dost povinnosti. Zákonitě to nemohlo dopadnout dobře...možná i pro na mě působila dost upjate a nebýt Noaha v knize si moc srandy nežijeme. Příběh byl psaný pouze z pohledu Charlee a jeho doplnění o chaty a fotky bylo super oživení. Chvilkami jsem si nemohla pomoct ale chování hlavní hrdinky mi občas lezlo na nervy. Na to, jak byla zodpovědná a vyspělá se často chovala dost pubertálně, i její jednání v závěru děje mi přišlo zvláštní a nechápala jsem ho. Naštěstí byl Noah rozumnější a vše dopadlo tak jak mělo .

03.11.2022 3 z 5

Chlap na roztrhnutí Chlap na roztrhnutí Liane Mars

Je moc velká škoda, že anotace prozradila vlastně úplně vše o co v příběhu jde. Dokonce i tu nejdůležitější zápletku. Nebýt toho užila bych si nezvyklou životní situaci Emily mnohem víc. Takto mi bylo hned od začátku jasné, že manžel Petr žije dvojím životem. Upřímně mi lezl na nervy se svojí přetvářkou a lhaním vůči svoji ženě. Nemám ráda neupřímné lidi. Emily přehlížela všechny varovné signály a namlouvala si, že je vše v pořádku. Tímto příběh působil dost realisticky. Šok, který ji probudil z naivity byl krutý. Nepřidal tomu ani Petr svým postojem k celé situaci. No prostě noční můra jakou nechce zažít žádná z nás. Další čast vyprávění jsem měla za celkem předvídatelnou ovšem pěkně jsem se mýlila. To co přišlo jsem nečekala. Na jednu stranu udělal vývoj děje knihu zajímavější avšak už to na mě nepůsobilo tak moc reálně jako předešlá část. Nic to ale nemění na tom, že se kniha četla moc dobře a příběh byl zajímavý i originální zároveň. Závěr mě dojal, dokonce i slza mi ukapla .

29.10.2022 3 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Na příběh Shay a Dominika jsem se moc těšila. Obálka i anotace mě uchvátily okamžitě a doufala jsem v nějakou originalitu vzhledem k popisu. Knize ale chyběl potřebný drive. Pomalé rozjetí příběhu mi nevadilo, problém byl spíš s hlavním hrdiny. Už od začátku mi nebyly sympatičtí tak, jak bych potřebovala. Jejich vztahu chyběla špetka chemie a žáru. Je to škoda protože potenciál tam rozhodně byl. Autorka mohla lépe využít situací mezi Shay a Dominikem a my by jsme se možná i od srdce zasmáli. Co se týče pořadu Ex v éteru nápad to byl skvělý ale zase trošku nedotažený. Doufala jsem, že vysílání bude součástí příběhu jako takového a né podané v kapitolách, které za mě byly v knize občas úplně zbytečné. Třetí hvězdu dávám vlastně jen kvůli závěru kdy přišlo velké romantické gesto a mě se moc líbilo .
Knihu vysílám do světa jako štafetu a jsem zvědavá na komentáře a hodnocení dalších čtenářek.

23.10.2022 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Ze začátku jsem s knihou měla trošku problém, byla čtivá ale chyběl jí nějaký šmrnc. Zhruba tak do poloviny se v příběhu objevovalo moc zbytečností, které byly pro příběh nedůležité. Taková ta nezajímavá omáčka kolem kterou máte tendenci přeskakovat. Když se ale děj pořádně rozjel nevěděla jsem koho podezdřívat dřív. Něco mi nesedělo snad na každé postavě, to se mi ještě nikdy nestalo . I když vám už ke konci začne docházet kam to celé bude nejspíš směřovat, takový finiš co přišel prostě nečekáte. Závěr je navíc otevřený a nechává tak prostor pro vaši fantazii.

V knize bych uvítala nějakou pasáž z policejního vyšetřování. Ta tam prostě chyběla. Klidně mohla být zařazena na začátek místo zbytečných popisu a scén z práce Gabi.

20.10.2022 3 z 5

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

Být s tebou je autorčina prvotina, která mi dala vše, co jsem od ní očekávala. Náctiletalá láska, drama a usmíření. Neměla jsem velké nároky, šlo mi spíše o odreagování a možná proto, se moje názory s ostatními čtenářkami ne vždy shodovaly. Příběh sám o sobě měl svůj potenciál, přesto však působil urychleným dojmem a časový sled událostí nebyl úplně vychytaný. Kdyby autorka pojala děj v trošku širším slova smyslu a zahrnula do něj i život před Mattovou nehodou působilo by to na mě uceleněji. Hlavně i láska mezi Vajou a Maddenem by byla uvěřitelnější. Řešení vážných témat jsem v knize absolutně nečekala, takže mě mile překvapilo když jsem je tu našla. Bylo zajímavé sledovat, jak každý z hlavních hrdinů přistupuje ke svým démonům a starostem jinak avšak ve finále se doplňují. Takže za mě fajn počtení na jeden večer .

08.10.2022 3 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Dnes půjdu zase proti davu . Vysoké hodnocení knihy opravdu nechápu. Příběh mi přišel dost jednoduchý a skoro do 3/4 knihy vlastně o ničem. Opravdu jsem se se čtením trápila ale protože nerada nedočítám knihy neodložila jsem ji. A možná i dobře. Po velkém odhalení Simonovi orientace se konečně začalo něco dít a byla jsem zvědavá kdo bude onen záhadný Blue. Upřímně šance, že bych uhodla kdo to je byla velmi mizivá. V celé knize je o něm zmínka jen jednou. Knihy s LGBT tématikou mi nevadí ale určitě znám lepší příběhy než je Simonův. Nutno ale podotknout, že cílová skupina, kterou má kniha oslovit jde hodně mimo mě. Být o 10 let mladší možná bych hodnotila lépe.

18.09.2022 2 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Podcast Opravdové zločiny miluju proto jsem měla od knihy velká očekávání. Bohužel jsem myslela, že se autorka bude jednotlivým případy zabývat trošku víc a přidá třeba i svůj úhel pohledu. Ocenila jsem pár tipů na seriálové či knižní zpracování. Závěr, který byl tvořen rozhovory s kriminalistem, právničkou a vězeňským dozorcem knihu skvěle obzvlášťnily. I přes to, že kniha působila spíš jako sbírka novinových článků užila jsem si ji a pokračování si ráda přečtu.

15.09.2022 3 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Po pomalém začátku jsem se bála aby v takovémto duchu nebyla celá kniha. Naštěstí ne! První kapitoly, kde se Tate seznamuje se Samem a vzájemně se "oťukávají" mě moc nebavily. Zlom nastal až při zradě Samem a konečně se začalo něco dít. Po přenesení děje o 14 let dopředu nebylo vůbec žádným překvapením, jakou cestu si Tate vybrala. Musím říct, že Tatetino starší já mě celkem štvalo. Její chování vůbec neodpovídalo dospělé ženě a přišlo mi trošku dětinské. Otec Tate...no to byla kapitola sama o sobě a v příběhu mi vážně vadilo jakým směrem se jejich vztah ubírá. Co ale bylo nejhezčí na celé knize, byl sám námět filmu o nehynoucí lásce Samovych prarodičů. Skvělé bylo i doplnění knihy o text ze scénáře. Celkově na mě kniha ale působila nemastně neslaně, chybí ji šmrnc a troška humoru. Autorky to umí rozhodně líp.

14.09.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Na Znamenitou mrtvolu jsem se vážně hodně těšila, jaké však bylo moje zklamání když se půl knihy vlastně nic moc nedělo a jen jsem pořád dokola četla o zpracování "masa". Tato část byla vážně šílená, brutální a pro mě naprosto nepředstavitelná. Hodně mi vadila nejasná časová linka. Při vyprávění Marcose o jeho rodině jsem žila v představě, že se děj neodehrává tak moc dlouho po nákaze zvířat. Pak ale přijde zmínka o x letech chování masa a byla jsem zmatená. Druhá část se odehrává minimálně o 8 měsíců později a mě přišlo, že se v té době vlastně nic neodehrálo, protože autorka navázala tam kde jsme skončili. Nicméně poslední úsek byl o hodně lepší a konečně se něco začalo dít. Bylo zajímavé sledovat vnitřní rozpor a změnu v Marcosově chování. Krásné tady bylo ukazané, jak je jednoduché ovlivnit lidi a jak budou věřit všemu co jim úřady navykládají viz sestra Marcose kterou jsem vážně nesnášela. Konec příběhu mě šokoval, nečekala jsem to. V knize mi moc chyběl nějaký úsek z doby hned po nákaze, kde by bylo vše vysvětleno.

11.09.2022 3 z 5

Hledejte ji Hledejte ji Rick Mofina

Musím přiznat, že mě kniha trošku zklamala. Na začátku příběhu, kdy se seznamujeme s rodinou a dojde k oné události s Riley jsem si příběh užívala a stránky ubíhaly. Pak se ale na scéně začaly objevovat nové a nové postavy a popravdě bylo těžké se zorientovat. Moc tomu nepomohlo ani vyprávění příběhu z různých pohledů lidí. Co mě ale vážně udivilo bylo, že většina těchto postav nebyla pro děj vůbec důležitá a ani ho nijak neovlivnila. Jedno překvapení střídalo druhé až mi to místy přišlo překombinované. Méně je někdy více a za mě by toto příběh potřeboval. Nereálné mi přišlo i zasahování rodiny do vyšetřování a celkový přístup vyšetřovatelů. Prvotina od autora Ztracena dcera se mi líbila mnohem víc.

03.09.2022 2 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Skvělé čtivý a dobře promyšlený napínavý příběh nás provázel celou knihou. Až na pár nezáživných stran v půlce knihy nemám co vytknout. Případy zmizelých dívek neřeší pouze policie ale i neotřelá dvojice soukromých detektivů Rica a Jana. Toto duo, které tvoří zároveň i manželský pár jsem si oblíbila, naopak hlavní komisař mi vážně pil krev. V knize se střídá několik úhlů pohledů, upřímně jsem občas měla zmatek v tom, jaká dívka zrovna vypráví svůj příběh. Konec knihy se odehrával v České republice, což mě vážně mile překvapilo. Neznám moc zahraničních autorů, kteří by v příběhu zabloudili až k nám. Konečné rozuzlení a vysvětlení organizovaných únosu bylo zajímavé. Mrazlilo mě při pomyšlení, že něco takového se děje i ve skutečnosti. Autor si nechal otevřená zadní vrátka pro další příběh, jsem zvědavá kam nás zavede tentokrát .

02.09.2022 3 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Netradičně jsem nezačala prvním dílem série ale hned sedmým. Musím říct, že tuto sérii jsem měla v hledáčku dlouho ale jaksi nebyl čas. Teď ale upřímně nevím jestli se vůbec pustím do nějaké další . Prvních 100 stran jsem byla vážně nadšená jak se vše parádně rozjelo a příběh se četl v podstatě sám. Pak ale nastal zlom... Jakmile se do děje začala míchat politika, zkorumpovanost, barva pleti a covid děj pro mě přestal být zajímavý. Tyto témata v knihách vážně nemám ráda, proto zjevně v hodnocení vybočuji od ostatních. Z čeho jsem ještě nebyla úplně nadšená byla spousta jmen, ve kterých jsem se chvilkami ztrácela. Možná to bylo i tím, že jsem nečetla předchozí díly, těžko říct ‍️. Jinak až na střípky života detektiva Servaze vůbec ničemu nevadí nečíst popořadě. Mě kniha moc nesedla.

02.09.2022 2 z 5

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Stephen J. Cannell

Normálně knihy s touto tématikou nečtu ale vyzkoušet se má přece vše. Ve finále jsem knihu přečetla během dvou dní a byla milé překvapena .

Děj je rozdělen do několika částí. První, kde se příběh rozjíždí a hlavní hrdinka se rozhodne hájit čest svého muže, který si údajně sáhl na život byla neskutečně čtivá.
Druhá s popisy výzkumu supertajné biologické zbraně napadající pouze určité typy lidí a její tajné testování mě kupodivu také bavily. Byla jsem překvapena, jak to autor zaobalil do nenudné formy. Pak ale nastal zlom a čtení se hrozně vleklo. Hrdinka se na cestě za spravedlností spojila s tulákem, spolu načerno cestovali vlakem a snažili se odhlit pravdu a zabránit tak celosvětovému neštěstí. Tato část byla taková nudnější, autor se jí snažil okořenit lovestory mezi hlavními představiteli a nesmyslným zabíjením doslova všech doposud v příběhu vystupujících osob. Konec mě dostal, čekala jsem nějaký klasický happy end jak to vždy bývá. Šťastný konec byl ale né úplně takový, jaký očekáváte. Co se autorovi musí nechat, šokovat umí skvělé. Zvraty a popisy na samém závěru příběhu mi vyhanely oči z důlků .

02.09.2022 4 z 5

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

(SPOILER) Nápad na příběh byl opravdu originální a netradiční. Kniha nás provází životem čtyř kamarádek, které hledají lásku a jsou už unavené neustálým nezdarem. Proto se rozhodnou dohodit si své ex přítele. Nápad dobrý ale upřímně která z nás by do toho šla? V tomto okamžiku se příběh krásně rozjel a já se těšila na zážitky holek. Některá rande byla vážně úsměvná a celkem i reálná . Jak to ale bývá člověk míní, život mění...takže vás určitě nepřekvapí, že se najednou se v životě holek objevili i jiní nápadníci a vše se začalo zamotávat. Nejvíc jsem si oblíbila Rose, která si na nic nehrála a přes všechno co jí potkalo se stala silnou sebevědomou ženou. Helen mě ze začátku pěkně štvala svou neustálou posedlosti rutiny a potřebou vše udobřovat, pak se ale v jejím životě objevil Karl který byl tak divný až byl vlastně úžasný a začala jsem ji mít ráda. Ani, sebevědomá právnička, která čeká na prince na bílém koni byla skvělá a její zážitky mě nejednou pobavily. No a Marnie? Na oko úžasná kamarádka, která je ve skutečnosti sebestředná a hraje si na něco co není. Na ni jsem postupem příběhu měnila názor a později ji vážně nesnášela. Závěr příběhu byl nádherný a trošku mě i dojal ️.

02.09.2022 4 z 5